Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
01 . Mart . 2021  
Bikegames Dayanıklılık Yarışları

Bikegames Dayanıklılık Yarışları

3 Saat Yarışları'nın 3.'sü Sonuçlandı

Emre Yıldırım   mtbtr.com © 6.4.2004
4 Nisan Pazar günü Belgrad Ormanı, biraz serin fakat dağ bisikleti için oldukça uygun koşullarda gerçekleştirilen bir 3 Saat Yarışına sahne oldu. Her zamanki gibi Bikegames'in titiz çalışması sonucu sporumuz için oldukça güzel bir ortam oluşmuştu yarış start noktasında.

Geçtiğimiz yarışlara nazaran az da olsa düşüş gösteren katılıma rağmen izleyiciler, seyri hoş keyifli bir yarış izleme imkanını bulurken, parkur boyunca yaptıkları kısa mesafeli yürüyüşler esnasında yarışçıların karşılaştıkları zorlukları, aldıkları büyük keyif ve heyecanı yakından yaşama fırsatı buldular.
Abdurrahman Bey Son Kontrolleri Yapıyor
       Abdurrahman Bey Son Kontrolleri Yapıyor

Aşağıda sizlere yarış sorumlusu ve Giant - Türkiye'nin yönetici ortağı Abdurrahman Açıkalın'ın yarış ile ilgili notlarını aktarıyoruz:

Güneşli bir bahar günü olmasına rağmen hava sıcaklığının sabah saat 08.00 civarında 1 derece olması bizi epey üzmüştü. Sonrasında yavaş yavaş gelen sporcularla merhabalaşıp sohbet artınca, soğuğun da hükmü kalmadı.
Start İçin Saflar Oluşuyor
       Start İçin Saflar Oluşuyor
Yarışma parkuru daha önceki yarışlara göre kuruydu. Bu durum yarışın hem çekişmeli geçeceğinin hem de atılacak tur sayılarının artacağının önceden habercisiydi. Nitekim beklenen de oldu.
Start İçin Herşey Hazır
       Start İçin Herşey Hazır

Önceki yarışlarda en iyi geçilen ilk turun derecesi 17 dakika 6 saniye iken bu yarışta Yunus Yetkin (Giant Turkey) 13 dakika 4 saniye ile önümüzden geçen ilk sporcu oldu. Yarışma baştan sona her kategori için çok çekişmeli geçti.
Start Anı
       Start Anı

Bu yıl gençler kategorisinden 23 yaş altına geçen Kamil Alev’in (Yalova) yarış boyunca gösterdiği performans çok güzeldi. Son 45 dakikaya kadar Yunus’u ısrarla kovalayarak yarıştan kopmadığını ispatlarcasına olan azmi seyircileri de ateşledi. Yarışın diğer favorilerinden olan Aram Tabar (Pitbull Team) bu yarışta diğer yarışlardan farklı olarak nedense yolunu hiç şaşırmadı ve parkuru doğru yerlerden geçerek tamamladı.

En büyük gelişmeyi gösteren sporcuların başında ise Deniz Demiröz (İstanbul) geliyor. Henüz 16 yaşında olmasına rağmen zaman içerisinde gösterdiği gelişme ilerisi için oldukça ümitlendirici. Şurası açıkça görülüyor ki Kamil ile Deniz’in kış aylarında zaman zaman Side’ye giderek yabancı takımlarla yaptıklar antrenmanlar kendilerine çok şeyler katmış. Henüz 15 yaşında olan ve ilerisi için başarı beklediğimiz Kerem Kayadan (Giant Turkey) diğer yarışlara göre teknik olarak şüphesiz daha iyi görünürken rakipleriyle kıyaslandığında antrenman eksikliği açıkça belli oluyordu.
       

Her ne olursa olsun bu genç sporcu arkadaşlarımı gösterdikleri çaba,azim ve fedakarlıklarından dolayı candan kutluyorum. Öyle görünüyor ki artık yavaş yavaş ileride sağlam temellere oturacak milli takımın şekli belli olmaya başlıyor. Biz Giant Turkey olarak bu zamana kadar organize ettiğimiz gerek uluslararası ve antrenman yarışları ile gerekse sporculara verdiğimiz destekle üzerimize düşen görevleri fazlasıyla yerine getirdiğimiz kanısındayız. Biraz da başkaları elini taşın altına koyarsa yukarıda bahsettiğimiz sporcuların yanına daha da fazlaları eklenecektir.
Bahadır İşseven
       Bahadır İşseven

Bu arada Bahadır İşseven (Pitbull Team) inanılmazı gerçekleştirdi ve 21 Mart'ta Adana’daki yarışta köprücük kemiğini kırıp ameliyat ile platin takılmasından sadece iki hafta sonra (aynı yerden yaklaşık 1 yıl önce aynı operasyonu geçirmişti) yarışmaya katılma cesaretini göstermesi herkesi hem şaşırttı hem de takdirini kazandı. Belki biraz deli !!! cesaretiydi yaptığı ama ????? Herneyse kazasız belasız yarşmayı bitirdi.
İzzet İllel
       İzzet İllel

Artı 30 kategorisinde çekişme yine her zamanki gibi çetindi. Bahadır’ın yanı sıra İzzet ile Bülent’in çekişmeleri yarışa renk kattı.
Bülent Tokuzlu
       Bülent Tokuzlu
Özellikle Bülent sıkı bir diyet ve antrenman programı ile hem 15 kilo verip hem de performansını üst seviyelere taışdıktan sonra bu grupta tehlikeli olmaya başladı. Bakalım gelecek yarışta kral kim olacak ??
Ayris Işık
       Ayris Işık

Bayanlarda ise Ayris Işık ve 15 yaşındaki Gamze Ertaş oldukça azimliydiler. Dile kolay 3 saat boyunca hiç ara vermeksizin çabaladılar.

Artı 40 kategorisinde ise Ertuğrul Yılmaz (Brissa) yine her zamanki gibi gençlere iyi örnek olurcasına enerjisini iyi kullanarak her ne kadar yarştan önce antrenman eksikliğim var dese de yarışmayı başarılı olarak tamamladı.
Yarış 1.si - Yunus Yetkin
       Yarış 1.si - Yunus Yetkin

Meraklısına bilgi olarak her yarışın da birincisi olan 25 yaşındaki Yunus Yetkin’in son yarıştaki değerlerini vermek istiyorum: Maximum kalp atımı 188, averaj kalp atımı 172 ve yaktığı kalori ise 3.350 kcal.

Yarışma serimizde her kategoride ilk 3 dereceye giren sporcularımız için beğeneceklerini umduğumuz kupalar hazırlattık. Bunları herkesin katılımı ile önümüzdeki günlerde Belgrad ormanında hep beraber bisiklete binerek (yarışmadan) hem de sucuk-mangal şeklinde sonlandırmak istiyoruz.

Son olarak ise 3 saat yarşma serilerimizde bizlere devamlı destek olan sevgili Ebru İşseven ile Kaçkar Bisikletten Yusuf ve Aydın’a da çok teşekkür ederiz.

Diğer yarışmalarda birlikte olmak arzusuyla hoşçakalın.

Abdurrahman AÇIKALIN - Giant / Türkiye

Biz de Mtbtr ekibi olarak Abdurrahman Bey ve ekibine, dağ bisikleti sporunun gelişimi için verdikleri emek ve üstlendikleri öncülük görevini büyük bir başarı ile yerine getirdikleri için çok teşekkür ederiz. Umarız bu ve benzeri organizasyonların sayısı hızla artar ve dağ bisikleti, ülkemizde hakettiği saygın ve muteber yerine en kısa zamanda ulaşır.

Yarışla ilgili elimizdeki tüm fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Yarış Sonuçları Genel Klasmana Göre:
Genel Klasman
       Genel Klasman

Yarış Sonuçları Kategorilere Göre:
Klasmanlara Göre
       Klasmanlara Göre

Bisikletle kalın.

 

  Bu haber 5036 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015