Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
28 . Kasım . 2020  
Sakarya MTB Kupası Ardından

Sakarya MTB Kupası Ardından

Sakarya MTB Kupası Vasilis'in

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 15.8.2011
Sakarya Dağ Bisikleti Kupası 104 sporcunun katılı ile Sakarya Üniversitesi Kapüsü’deki içinde oluşturulan yeni bir parkurda gerçekleşti. C2 kategorisindeki yarışa yabancıların ilgisinin çok olmamasına karşın Kıbrıs Rum Kesimi’nden iki sporcu katılımıyla gerçekleşti.

Geçen sene tepki alan Sakarya’daki yarış parkuru bu sene Sakarya Üniversitesi Kampüsü içine taşınmış , gayet merkezi bir alana konuşlandırılmış, iyi de olmuş. 4km civarındaki parkuru 1 km daha uzatılıp, belirli teknik pasajlar daha eklendiğinde klasik parkurlar arasına koyabilecek güzellikte bir yarış alanından bahsedebiliriz. Gölge alanlarıyla, yakın yemek ve konaklama acısından elverişli bir noktada. Manzarısını oluşturan göl ve dağlar çok etkileyici olduğunu söyleyelim. Bu sene ki haliyle hızlı olan parkur nedeniyle Elit erkekler ortalama 11 dakikadan 8 tur attılar. Sabah yapılan yarışta ise 4 tur, 5 tura çıkarılabilirdi.

Fotoğraf Albümleri

10:00 Yarışı

13:00 Yarışı

Kürsü Fotoğrafları

Gelelim yarışa; Elit Erkeklerde Kıbrıs Rum Yönetimi’nden katılan Vasilis Adamou, Brisa Spor’dan Bilal Akgül’ün önünde bitiş çizgisini geçmeyi başardı. Bilal, Isak ve Vasilis grupta ilk kopan 3’lü oldu. Yarışın başından beri kopmayan grubun önünde genel olarak Bilal’i gördük. 5 turdan itibaren İsak temposunu koruyamayarak geride kaldı. Vasilis ile başbaşa kalan Bilal son tura başladığında Vasilis’in 50m önündeydi. Bitiş çizgisine gelen ilk gelen sporcu ise Vasilis oldu. Bilal yarış sonrası “ kendini zorladığını ama son turda gücünün tükendiğini “ söyledi.

Vasilis birinci olurken Bilal ikinci Isak ise üçüncü oldu.

 Vasilis, Isak ve Bilal
        Vasilis, Isak ve Bilal

Elit Bayanlarda 5 sporcu çıkış aldı. - Artık bu beş “numunelik” sporcuyu hepimiz çok iyi tanıyoruz, taktir ediyoruz - Başlama düzlüğünde Brisa Spor’dan Esra Kürkçü liderliğe oturdu ve yarış sonuna kadar rakibi İstanbul SK’den Semra Yetiş’in geçmesine fırsat vermedi. Yarış Esra’nın birinciliğiyle sonuçlandı. Easton Rockets’dan Burcu Balcı ise geriden gelerek üçüncü oldu.

Muhteşem 5
       Muhteşem 5'li

Tek Yarış İki Madalya

U23 kategorisinde İsak Ünal birinci oldu. Ürgüp yarışında olduğu gibi tek bir yarış yaparak hem Elit kategoride hemde U23 kategorisinde kürsüye çıkarak iki madalya aldı. Bu ilginç uygulama 2012’de çözüleceğe benziyor. 2012’de U23 ulusal kategoriden UCI kategorisi olacak.

Genç Erkeklerde Rize GSK’dan Ömer Faruk Kansız yaz başından beri yakaladığı pozitif ivmeyi koruyarak bu yarışta da rakibi Brisa Spor’dan Agit Salman’ın önünde bitirme başarısını tekrarladı.

Görülesi Manzara ve Burcu Balcı
       Görülesi Manzara ve Burcu Balcı

+30 Master kategorisinde Brisa Spor’dan Nevzat Kıral, Rize GSK’lı Oğuz Özçelik’in önünde rahat bir birincilik elde etti. İlk turdan itibaren liderliği alan Nevzat, Oğuz’u kollayarak bu liderliğini bırakmadı. Cem Anamurluoğlu ise çok uzun zamandan beri ilk defa üçüncü olarak kürsü gördü.

+40 Master kategorisinde İstanbul GSK’dan Atilla Atay ile Kocaeli GSK’lı Mehmet Özdemir arasındaki çekişmeye şahit olduk. İlk turlarda Mehmet Özdemir rakibi Atilla Atay’dan koparak arayı açtı. Son tura doğru ise temposu düşen Mehmet gerileyerek Atilla Atay’ın ardında kaldı. Atilla Atay birinci olurken Mehmet Özdemir ikinci oldu.

Yıldız Erkekler kategorisinde geçtiğimiz hafta Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da yapılan Balkan Yol Bisikleti Şampiyonası’nda Yıldızlar Kategorisi şampiyonu İstanbul’dan ferdi katılan Cebrail Şeker birinci oldu. En yakın rakibine 7:29 dakika fark attı. Ardından yeni bir yüz Onur Balkan( Brisa Spor) ikinci olurken Nilifer Bel.SK ‘dan Ali Sünnetçi üçüncü oldu.

Cebrail Şeker
       Cebrail Şeker

Takvimdeki İki Yarış İptal

2011 Bisiklet Federasyon dağ bisikleti faaliyet programında UCI onaylı olarak gözüken Alaçatı MTB Kupası ve Babadağ Tırmanış Yarışı geçtiğimiz sene iyi organize edilmediği gerekçesiyle UCI tarafından kendi programından çıkarıldı. Yarışların düşük bir ihtimalde olsa ulusal düzeyde yapılabileceği bize gelen bilgiler arasında.

Yarışın resmi sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

  Bu haber 5304 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015