Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
30 . Ekim . 2020  
Göreme'de Tekrardan Periklis Ilias

Göreme'de Tekrardan Periklis Ilias

Göreme MTB Kupası Yapıldı

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 29.8.2011
Kapadokya Festivali'nin son ayağı olan Göreme Dağ Bisikleti Yarışı Salcano sponsorluğunda yapıldı. 139 sporcunun kayıt yaptırdığı yarış C1 kategorisinde olduğu için yabancı sporcularında ilgisi büyüktü. Türk dağ bisikleti meraklılarının yakından tanıdığı Yunanlı sporcu Periklis Ilias, İstanbul MTB Kupası'nda dikkatleri üzerine çeken Portekizli sporcu David Rosa ve Rus Sporcu Evgeny Pechenin, bayanlarda Macar Sporcu Eszter Dosa, Salcano sponsorluğunda yarışan Sırp sporcu Jovana Crnogorac ve daha önce bir çok kere ülkemize gelen ilerleyen yaşına rağmen Elit yarışmaya devam eden İsrailli sporcu Ronen Inbar katılan tanıdık sporculardan bazılarıydı.

Bu senenin “kesinlikle” en iyi ve en keyifli yarışıydı, Kapadokya’nın doğal güzellikleriyle de birleşince seyredenler için tam anlamıyla dağ bisikleti ziyafetine dönüştü. Elit kategorinin ilk 10 sporcunun her geçişlerinde “vay vay vayyy!” demeden kendimizi alı koyamadık. Hırsları, mücadele ruhu, rahatlıkları, teknikleri vs.

Fotoğraf Albümleri

10:00 Yarışı

13:00 Yarışı

Kürsü Fotoğrafları

Yarışa bakacak olursak Elit Erkeklerde ilk turun sonundaki ilk üç sıralaması yarışın sonuna kadar bozulamadı. Periklis Ilias kendini riske atmadan rahat bir şekilde birinci oldu. Ardından David Rosa ikinci, Henrique Avacini üçüncü olarak yarışı bitirdi. Bilal Akgül altıncı olurken Sakarya MTB Kupasının son metrelerinde birinciliği verdiği Güney Kıbrıslı Vasilis Adamou arasında amansız bir çekişmeye şahit olduk. Bu sefer son gülen Brisa Spor’dan Bilal Akgül oldu. U23 kategorisini ayrı değerlendirirsek Bilal Akgül’den sonra ikinci Türk sporcu Brisa Spor’dan Abdulkadir Kelleci olurken, Gaziantep GSK’dan Mikail Şimşek üçüncü, Aksaray GSK’dan Kamil Akalp ise dördüncü oldu.

 David Rosa
        David Rosa

Elit Bayanlarda yabancı sporcuların gelmesiyle daha bir keyifli olan kategori 2011 Polonezköy MTB Yarışı birincisi Macar sporcu Eszter Dosa Göreme Yarışında da birinci gelmeyi başardı. Bayanlarda sıralama çok değişti. İlk turda Brisa Spor’dan Esra Kürkçü lider götürdüğü yarışta çok gerilere düşerken Eszter Dosa istikrarlı bir şekilde devam etmeyi başardı. Elit Bayanlarda İstanbul Spor’dan Semra Yetiş bu sezonun en iyi mücadelesini vererek gerilerden gelerek iki olmayı başardı. Üçüncü ise Sırp sporcu Jovana Crnograc oldu. Jovana sezon başına göre kendini çok geliştirmiş, biraz daha tekniğini geliştirmeye özen gösterdiği taktirde uluslararası camiada iyi yerlere gelebilecek bir sporcu.

 Eszter Dosa
        Eszter Dosa

Elit Bayanların Mücadelesi
       Elit Bayanların Mücadelesi

U23 kategorisinde Rize GSK’dan Hamza Kansız iyi bir yarış çıkartarak U23’de birinci olurken genel klasmanda da 11. olarak başarılı bir yarış çıkardı. Ankaragücü – Salcano’dan Bayram Eroğlu ikinci olurken, İsak Ünal ise üçüncü oldu. İsak, yarıştan önce Kapadokya’da Milli Takım Kampında olduklarını, yeni Hollandalı Milli Takım antrenörünün kendilerine çok hafif antrenmanlar verdiğini, bu yarışa da yansıdığın” söyledi. Aynı antrenman sorununu Bilal Akgül’de tekrarladı. Ne diyelim Alman antrenörün bir bildiği vardır...

Genç Erkeklerde Rize GSK’dan Ömer Faruk Kansız’ın ile Brisa Spor’dan Agit Salman arasındaki çekişmede bir süredir Ömer’in üstünlüğü devam ediyordu, düzen bu yarıştada bozulmayarak Ömer’in galibiyetiyle sonuçlandı. Sırama Ömer Faruk Kansız, Agit Salman ve Aksaray GSK’dan Mahmut Sert şeklinde oldu.

+30 Master kategorisi bu senenin en az katılımlarından birini yaşadı. Nevzat Kıral, Turgay Germen, Muammer Yıldız, Bülent Atlas gibi isimleri bu parkurda görmek isterdik. Rize GSK’dan Oğuz Özçelik Sakarya MTB Kupası’nda aldığı ikincilik sonrası bu sezondaki en iyi derecesini birincilikle almış oldu. İkinci ise Ankaragücü – Salcano’dan Bora Tirki olurken bu sezonun sessiz sedasız kürsüye adım adım yaklaşan ismi Rize GSK’dan Cem Anamurluoğlu üçüncü oldu. Cem Sakarya Yarışı’nda da üçüncü olmuştu.
Oğuz Özçelik
       Oğuz Özçelik

Yıldız kategorisi yeni bir uygulamayla 15 yaş altı erkekler ayrı bir kategori olarak değerlendirildi. Yıldızlar kategorisi bu sene en çok sporcunun yarıştığı kategori olmaya devam ediyor. Alanya BSK, Aldoks, Bolu, Gaziantep GSK, Sivas GSK son yarışta buna Ürgüp Spor’da katıldı. Temenimiz bunların arasından en az 10’u Bilal Akgül olur.

Salcano Her Yerde

Bu sezon bir çok yarışta olduğu gibi Göreme Yarışı’da Salcano sponsorluğunda gerçekleşti. Sponsorluk çalışmaları Ankaragücü ile başlayıp “Türkiye Şampiyonları” ile devam etti. Yurt dışı sponsorluklarını duyurduk. Daha sonra her kürsüye yakın sporcunun kullandığı bisiklet olarak karşımıza çıktı. Biri Türkiye Şampiyonası olmak üzere iki yarış düzenledi. Ankargücü’nü ve Milli Takım’ı yurt dışındaki yarışlara götürdü. Yurt dışındaki sporcuların formalarında gördük. Kapadokyada neredeyse bütün sporcuların bir tarafında Salcano logosu vardı. Çok kısa bir zamanda Salcano ve Türk dağ bisikleti birlikte anılmaya başladı desek abartmamış oluruz. Bu sponsorluk girişimi umarım diğer yerli yabancı üreticilere örnek olur, sponsorluklar arasında dahi rekabet yaşar hale geliriz. Teşekkürler Salcano!

Sonuçlar

Resmi olmayan sonuçlara aşağıdaki listelerden bakabilirsiniz.
Göreme MTB Kupası 2011
       Göreme MTB Kupası 2011

Göreme MTB Kupası 2011
       Göreme MTB Kupası 2011

 

  Bu haber 4876 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015