Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
24 . Eylül . 2020  
Kocaeli MTB Kupası Sonuçlandı

Kocaeli MTB Kupası Sonuçlandı

Uluslararası Kocaeli MTB Kupası Yapıldı

Uğur Gerger   mtbtr.com © 25.9.2011

C2 kategorisinde gerçekleştirilen Uluslararası Kocaeli Dağ Bisikleti Yarışı bugün düzenlendi. Çok sayıda yerli ve yabancı sporcunun katılımıyla düzenlenen yarışta elit erkek ve elit bayan kategorileri olmak üzere diğer kategorilerde Türk sporcular kürsüde yer aldılar.

Fotoğraf Albümleri

10:00 Yarışı

14:00 Yarışı

Kürsü Fotoğrafları

Parkurdan bahsetmek gerekirse oldukça kısa, ama inişi ve çıkışı, dolambaçları bol olan parkurun yarışçılar için çok zevk veren bir parkur olduğunu söyleyebiliriz. Teknik seviyesi düşük , güç ve kondüsyon gerektiren parkur, tekniği düşük ama kondüsyonu yüksek sporcuların daha avantajlı duruma getirmiş.

Sabah yapılan yarışlarda genç erkek, master 30 , master 40, yıldız erkek, yıldız bayan ve u15 kategorileri yarıştılar. Öğleden sonra saat 14:00 ‘te başlayan yarışta ise elite erkek, U23 erkek ve elite bayan kategorisi sporcuları yarıştılar.

Elit erkekler kategorisinde birinci olan Bilal Akgül yarışa ön sıralarda yer kaparak çıkış yaptı ve yarış boyunca liderliği kaptırmayarak, bitiş noktasında birinciliği göğüslemeyi başardı. Parkurun zevkli olduğunu belirten Bilal kendisini çok fazla zorlamadan, biraz daha dikkatli giderek birinciliği kaptırmamak için uğraştığını, bunu da başardığını belirtti.

       

Elit erkekler kategorisinde İranlı sporcu Sina Solouksara‘nın ardından üçüncü olan Hamza Kansız ise, parkurun çok güzel olduğunu, yarışın çok keyifli geçtiğini söyledi. Yarış boyunca Bilal Akgül ile yakın giden Hamza Kansız zaman zaman zaman dördüncülüğe kadar gerilemesine rağmen son üç tur boyunca ikinci gitmeyi başardı, son turda parkurun iniş çıkış bölümünde yaşadığı teknik sorundan dolayı İranlı sporcuya geçilerek üçüncü oldu. Elite erkek kategorisinde üçüncü olan Hamza, kendi kategorisi olan U23’te ise kürsüye birinci sırada çıkarak günü iki kupa ile tamamladı.

       

       

U23’te ikinci olan Bayram Eroğlu ise, yarışta iyi gittiğini, ön sıralarda kendine yer bulduğunu fakat atak yaptığı anlarda balkan şampiyonasında yaşadığı teknik sorunların devam ettiğini belirtti.

Genç erkekler kategorisinde birinci olan Agit Salman, parkurda haftaiçinde dört kez antreman yaptığını, yarış öncesinde de sadece bir kez tur yaptığını belirtti. “ Kendimi iyi hissediyordum, çok aşırı zorlamadım, performansım iyi gittiği için yarışta da birinci oldum.”

Geçtiğimiz hafta balkan şampiyonasında üçüncü olan Semra Yetiş elite bayanlar kategorisinde geçen hafta geçildiği Sırp bisikletçi Jovana Crnogora‘yı ekarte ederek birinci oldu. İyi antreman yaptığını ve hafta içini iyi değerlendirdiğini söyleyen Semra, performansına kendisinin de şaşırdığını söyledi.

       

Elite bayanlar kategorisinde üçüncü olan Eda Konuk ise yarışta fazla zorlamaktan dolayı bel ağrısı yaşadığını ama yine de bırakmadığını söyledi. “ Ağrı ile yarışmak benim için yorucu ve zordu, yine de üçüncü geldiğim için mutluyum”

Dağ bisikleti yarışı tecrübesi hayli düşük olan Brisaspor’dan Onur Balkan U17 kategorisinde birinci oldu. Katıldığı 4. yarışta birinciliği elde eden Onur Balkan parkurun keyifli olduğunu ve birinci bitirmekten mutlu olduğunu söyledi. “ Yarıştığım ilk iki yarışta ikinci oldum, bu yarışta da birinci bitirdim, aynı zamanda yol bisikleti ile de yarışıyorum, her iki kategoride de yarışmak keyif veriyor. İleride hangi kategoride kendimi geliştirmek istediğime henüz karar vermiş değilim.”

U17de ikinci olan Erdinç Türkyılmaz ise, parkurun güce dayalı geçtiğini ama parkurun, özellikle iniş kısmının çok keyifli olduğunu belirtti. “ Geçtiğimiz hafta balkan şampiyonasında yarıştım, onun vermiş olduğu yorgunluk vardı, burda da iyi bir derece yaptığım için mutluyum.”

Master 30 kategorisinde birinci olan Nevzat Kıral ise parkurun avantajını kullanarak öne geçtiğini ve birinci sırada bitirdiğini belirtti. Çıkışlarda arayı açarak ön sırada kaldığını belirten Nevzat Kıral, bu sayede rakibiyle farkı koruduğunu ve birinci olduğunu söyledi.

İkinci olan Oğuz Özçelik ise, balkan şampiyonası dönüşü antreman yapamadığını, yorgunluk sebebiyle geri kaldığını belirtti. “ İnişlerde teknik kısımlarda avantajımı kullandım, ama çıkışlarda Nevzat’ın avantajlı olması dolayısıyla fark kapanmadı, ikinci sırada kürsüde yer almak da benim için önemli.” dedi.

       

Yarışın resmi sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

  Bu haber 5410 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015