Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
29 . Ekim . 2020  
Adana MTB Kupası Sonuçlandı

Adana MTB Kupası Sonuçlandı

Adana MTB Yarışı’nda Kürsü Yabancıların

Uğur Gerger   mtbtr.com © 13.11.2011
Sezonun sonuna yaklaşırken, pazar günü yapılan Adana MTB kupası da sona erdi. Epeyce güzel bir havada geçen yarışta toplam 19 sporcu puan almak için yarıştı. Katılımın bu kadar düşük olmasının sebebini sezonun son C2 yarışı olmasına da bağlamak mümkün.

Fotoğraf Albümleri

Yarışla ilgili tüm fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Elit erkek, elit bayan ve U23 kategorilerinde düzenlenen yarışta, her zaman düzenlenen genç erkek ve master erkek kategorilerisi yarışları düzenlenmedi. İki hafta önceki Bursa MTB kupasında da master kategorisinin olmaması master sporcularının tepkisini çekmişti. Adana yarışında da yarışamayan master kategori sporcuları federasyonun ödenek probleminden dolayı yarış düzenlememe yoluna gitmek yerine başka çözümler yaratması gerektiğini belirttiler.

       

Toplam 7 km’lik parkurda yarışan elit erkek ve U23 sporcuları toplam 4 tur, elit bayan sporcuları ise 3 tur attılar. UCI komiseri Evangeloi Diamantides’in müdahalesiye değiştirilen Adana parkurunun, daha önceki klasik Adana parkurundan oldukça farklılaştırıldığını söylemek mümkün. Teknik seviyesi oldukça azaltılan parkur, cross - country yarışından daha çok yarı maraton bir yarışa benzetilmiş.

Yarışa gelicek olursak, saat 11:00’de çıkış alan sporcular başlangıç düzlüğünden itibaren gruplara ayrılmaya başladılar. İlk tur sonunda ilk grupta yer almayı başaran Bilal Akgül tempoya ayak uydurmayı başardı. ISD takımından 3 Ukraynalı sporcu, bir Alman sporcu ve bir Rus sporcu ile ön grubu çeken Bilal Akgül ilk iki turda ön sıralarda yer almasına rağmen gelişen ataklara cevap veremeyerek gerilerde kaldı. Ataklara karşılık vermeye çalışan Bilal, grubu yakalamayı başarsa da son turda etkili olamadı ve yarışı beşinci sırada bitirdi.

       

       

C2 puanının yeterli olduğunu belirten Bilal Akgül tek amacının yabancı sporculara puan vermemek olduğunu söyledi. Parkurun, teknik avantajlarını kullanmasına imkan vermediğini belirten Bilal, klasik parkurun değiştirilmesinin yabancı sporculara avantaj sağladığını belirtti. “ Çıkışta güçlü olan sporcular arayı açtılar, inişte teknik olarak yeterli olmadıkları için onları yakaladım. Ataklarına cevap verdim ama aradan sıyrılmayı başardılar, ben de kendimi çok fazla zorlamak istemedim.” dedi.

       

Yarışta yedinci olan Abdülkadir Kelleci, yarış derecesinin kendisi açısından kötü olduğunu ama puan bakımından avantaj sağladığını belirtti. Ürgüp – Göreme yarışında geçirdiği kazanın her yarışta kendini etkilediğini belirten Abdülkadir önümüzdeki dönem daha iyi olucağını söyledi.

Geçen üç yarışta teknik aksaklıklardan dolayı muzdarip olan Bayram Eroğlu ise U23 kategorisinde yarışı birinci bitirdi. Parkurun teknik olarak seviyesinin düşük olduğunu belirten Bayram, belli bir tempoyu koruduğunu ve yarışı birinci bitirdiğini belirtti.

Bayram Eroğlu’nun ardından ikinci olan Hamza Kansız ise motivasyonsuzluğun kendisi açısından dezavantaj olduğunu söyledi. “ Cumartesi günü parkura antreman yapmak için yirmi kilometre yol geldim ama parkurun hazır olmadığını gördüm. Yarış bölgesine takım halinde değil de tek başıma geldim. Yarışta iyi performans göstermek için iyi motive olmamız gerekiyor, yarış dışındaki konularla meşgul olmak yarış anında istemesek de performansımızı düşürüyor, bugün de o günlerden biriydi.”

       

Bayanlar kategorinde birinci olan Semra Yetiş yarışın kendisi açısından güzel geçtiğini belirtti. Yarışın ilk anlarından itibaren tempoyu ayarlayan Semra, Bilal’den parkur hakkında taktikleri aldığını ve onları uygulayarak birinciliği elde ettiğini söyledi. “ Bugün kendimi iyi hissettim, bazı zamanlar istesem de başarılı olamıyorum, iyi motive olduğumda ise başarılı derec eler elde edebiliyorum, bugün de birincilik elde etmem benim için önemliydi” dedi. Asuman Burcu Balcı ise, ikinci gelen yabancı sporcu Anna Konovalova'nın ardından üçüncü oldu.

       

 

  Bu haber 3846 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015