Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
02 . Aralık . 2020  
Alanya’da Yabancı Hakimiyeti

Alanya’da Yabancı Hakimiyeti

Welcome to Alanya!

Uğur Gerger   mtbtr.com © 21.11.2011
Dolu dolu geçen 2011 sezonun son yarışı da bugün yapılan 15. Alanya MTB Yarışları ile sona erdi. Her zaman olduğu gibi yine Kızılalan bölgesinde düzenlenen yarışa sporcuların ilgisi büyüktü. C1-XCO kategorisinde düzenlenen yarışa Almanya, Avusturya, Polonya, Belçika, İngiltere, Ukrayna, İsveç başta olmak üzere yabancı sporcuların katılımı oldukça fazlaydı. 2012 olimpiyatları öncesi her yarışı değerlendirmeye çalışan sporcular Alanya’daki sevilen ve bilinen bir parkur olan Kızılalan’ı da es geçmediler.

Fotoğraf Albümleri

10:00 Yarışı

13:00 Yarışı

Kürsü Fotoğrafları

Geçtiğimiz iki C1 kategori yarışında oldukça az katılımlı geçen yarışlardan sonra Alanya’da tüm kategorilerin de açılmasıyla 41 elit erkek olmak üzere 108 sporcu yarıştı. Sabah saat 10:00’da verilen startta U15 erkek, U17 erkek, yıldız bayanlar, master 30 ve master 40 kategorilerinde yarışan sporcular ikişer ve üçer tur attılar. Öğleden sonraki yarışta ise elit erkek kategorisi beş tur, genç erkek ve elit bayan kategori sporcuları ise dört tur attılar.

Bol inişli ve bol çıkışlı toplam 6km’lik parkurda büyük bir heyecanla yarışan sporcular zaman zaman zor anlar da yaşadılar. Parkurdan sık sık lastik patlama seslerinin duyulduğu yarışta, teknik sorunların sıralamayı bazı yarışlarda önemli ölçüde etkilediğini de belirtelim.

Elit Erkekler

Toplam 21 yabancı sporcunun yarıştığı elit erkek kategorisinde birinci sırayı UCI klasmanında 81. sırada bulunan Alman sporcu Klaus Nielsen kazandı. Alanya’da ilk defa yarışa katıldığını belirten Nielsen parkurun ve havanın çok güzel olduğunu söyledi. “ Parkur zordu, ama benim için güzeldi, rakiplerim de güçlüydü, birinci olduğum için çok mutluyum” dedi.

KLAUS NIELSEN
       KLAUS NIELSEN

Elit erkek kategorisinde ikinci sırayı ise Avusturya’dan Muskel-Kater.At takımından Uwe Hochenwater kazandı. Üçüncülüğü ise JBG2 Prof MTB Team takımından Polonyalı Kornel Osicki aldı.

İlk 16 sıranın tamamını yabancı sporcuların kazandığı Alanya yarışında Türkiye adına yarışan sporculardan Abdülkadir Kelleci 17. , Bilal Akgül 18. , Bayram Eroğlu ise 19. sırayı aldı.

UWE HOCHENWARTER
       UWE HOCHENWARTER

KORNEL OSICKI
       KORNEL OSICKI

Elit Bayanlar

Elit bayanlar kategorisinde İsveç sporcu Kajsa Snihs uzunca bir süre yarışı birinci sırada götürmesine rağmen son turda yaşadığı lastik patlaması dolayısıyla beşinci sıraya geriledi. Hemen arkasında takip eden CCC Polkowice takım sporcularından Magdalena yarışı rakibinin yaşadığı aksaklık sayesinde birinci bitirmeyi başardı.

MAGDALENA SADLECKA
       MAGDALENA SADLECKA

İkinci sırayı ise İsveç sporcu Asa Erlandsson kazandı. Üçüncü sporcu ise yine CCC Polkowice takımından Polonyalı sporcu Aleksandra Dawidowich aldı.

Esra Kürkçü ise yarışı yedinci sırada tamamladı. Elit bayan sporculardan Semra Yetiş ise yarışta geçirdiği kaza sonrasında yarış dışı kaldı ve hastaneye kaldırıldı. Öğrendiğimiz son bilgilere göre Semra Yetiş’in son durumunun iyi olduğunu belirtelim.

Genç Erkekler

Genç erkekler kategorisine baktığımızda Yusuf Çabık son tura kadar yarışı önde götürmeyi başardı ancak son turda yaşadığı iki düşüş yüzünden yavaşladığını ve kendini fazla zorlamayarak ikincilik elde ettiğini söyledi. “ Kendimi zorlasaydım birinciliği elde edebilirdim, ikincilik de benim hedeflediğim bir sonuç olduğu için çok fazla asılmadım.”

Birinci olan Brisaspor yarışçısı Agit Salman ise iyi bir yarış çıkardığını ve son turda yarışı bırakmayıp birinci sırayı elde ettiğini belirtti. “Parkur sevdiğim bir parkurdu, zor olsa da alıştığım için iyi yarıştım, hava da yarış için müsaitti ve birincilik benim için sürpriz olmadı”

Agit Salman - Yusuf Çabık
       Agit Salman - Yusuf Çabık

Genç erkekler kategorisinde üçüncü sırayı ise Nilüfer Belediye Spor Kulübünden İsmail İssi elde etti.

Master 30+

Toplam üç tur atan master 30+ kategori yarışçılarından iddialı sporcu Tomasz Pierwocha geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sene de yarışı birinci bitirmeyi başardı. İlk turda rakiplerin de sıkıştırmasıyla düzlükten sonra biraz zorlandığını, daha sonra hızlı bir şekilde pedal basarak ilk sırayı yerleştiğini söyleyen Tomasz, birinci gelmenin kendisi için sürpriz olmadığını kaydetti. Parkuru çok sevdiği için Alanya’ya geldiğini söyleyen Tomasz önümüzdeki sezon da seriyi sürdürmek istediğini belirtti.

TOMASZ PIERWOCHA
       TOMASZ PIERWOCHA

Tomasz’ın arkasından 12 dakika sonra ikinci gelen Nevzat Kıral ise çıkıştan kısa bir süre sonra lastiğinin patlamasıyla zaman kaybettiğini belirtti. Feedzone bölgesine yakın olmasının da şansıyla çok zaman kaybetmeyen Nevzat rakibinin arayı açmasıyla kendi temposunda gitmeyi sürdürdüğünü ve bir kaza geçirmeden ikinciliği korumaya çalıştığını belirtti. Son tura girildiğinde bitişe yaklaşık 2,5 km varken arka lastiğinin patladığını söyleyen Nevzat parkurun yarısını koşmak zorunda kaldığını belirtti.

Bitiş noktasına yaklaşırken üçüncü sırada bulunan Oğuz Özçelik de bitişe kısa bir mesafe kala lastiğinin patlamasıyla Nevzat Kıral’ı yakalama şansını kaybetti ve üçüncülüğü elde etti. Geçmek istediği rakibini tam geçme şansı yakalamışken aynı aksiliğin kendi başına gelmesi üzerine makus talihin kendisine gülmediğini belirten Oğuz “ Ben de Nevzat gibi koşarak bitirdim, ikincilik için şans yakalamışken dördüncü olabilirdim, son üçyüz metre beni oldukça zorladı.” dedi.

Master kategorisi hakkında eklemek gereken bir diğer detay ise, iki yarış aradan sonra kategorinin tekrar açılmasının sporcu katılım sayısında bir düşüşe neden olması. Antrenman programını sonlandıran sporcular 2012 sezonuna göre hazırlanmaya başladıklarını belirttiler.

U17 - U15 Erkek

U17 erkek kategorisinde yarışan Onur Balkan ise yarışı birinci bitirmeyi başardı. Brisaspor’un yol bisikleti takımında bulunan ve bir senedir dağ bisikleti yarışlarına katıldığını belirten Onur, sadece yol antremanı yaptığını ama ileride dağ bisikletine de eğileceğini belirtti.

Onur Balkan’ın ardından gelen Soner Akbaş ikinci, Duran Akbaş ise üçüncü sırayı elde etti.

U15 kategorisinde ise Alanya Belediyespordan Mustafa Köklü birinci oldu. Ankaragücü'nden Abdülsamet Kıv ise ikinci sırayı elde etti. Üçüncü sırayı ise Batuhan Özgür kazandı.

       

Yıldız Bayanlar

Yıldız bayan kategorisine baktığımızda ise ev sahibi takımı Alanya BelediyeSpor kürsüyü kapadı. Birinciliği Mesude Şenol, ikinciliği ise Ayşe Çakır elde etti. Üçüncü sırayı ise Büşra Önder kazandı. Genç ve gelecek vadeden sporcularla yakından ilgilenen antrenör Yunus Yetkin’in de desteğiyle bayan sporcuların önümüzdeki senelerde parlak başarılar elde edebileceklerini hissettirdiklerini belirtelim.

Yarış hakkında detaylı fikstür bilgisi için tıklayınız

 

  Bu haber 4503 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015