Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
22 . Ocak . 2021  
2011'e Elveda Derken

2011'e Elveda Derken

2011'de Öne Çıkanlar

Uğur Gerger   mtbtr.com © 28.12.2011
Son günlerini yavaş yavaş geride bıraktığımız 2011 yılına da elveda demek üzereyiz. MTBTR ailesi olarak hem yurtiçinden hem yurtdışından bisikletle ilgili tüm haberleri okuyucularımıza ulaştırmaya çalıştığımız 2011 yılında neler olmuş, neler bitmiş kısa bir göz atalım. 2011'de en çok okunan haberlerden, gündemi belirleyen olaylara, teknolojik yeniliklerden, bisiklet dünyasındaki tüm gelişmelere kadar işte 2011'in kısa bir özeti...

Contador Soruşturması

2011'de gündemi meşgul eden en önemli olaylardan biri, şüphesiz ki Contador'un doping soruşturması. Ocak ayında aldığı "1 yıllık men cezası" ndan sonra duruşmanın CAS'a kaydırılması üzerine ceza kaldırılmış ve Contador Giro d'Italıa turunda birinciliği kazanmıştı. Bugün hala süren CAS duruşması 2012 senesinde de Contador'un başını rahat bırakmayacak gibi görünüyor.

Haber için tıkla

       

Salcano ve Sedona 2011

Türkiye'nin önde gelen bisiklet üreticilerinden Sedona ve Salcano 2011 modellerini basına tanıttı. Her geçen gün daha da gelişen bisiklet sektöründe yeni modellerin haberleri de en çok okunan yazılardan biri oldu.

Sedona 2011

Salcano 2011

       

       

47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Turu

Bu sene "kıtadan kıtaya geçilen ilk yarış" olma özelliğini kazanan Tour of Turkey yani diğer adıyla Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turunun 47.si başarıyla düzenlendi. İlk etabında Sultanahmet'ten başlayıp Kadıköy'de sona eren yarışta 8 etap sonunda tur şampiyonu Alexander Efimkin oldu. Türkiye'den de ilk defa takım düzeyinde katılımın olduğu yarışta Konya Torku Şekerspor ve Manisaspor Bisiklet Takımı ülkemizi Türkiye Turu'nda başarıyla temsil ettiler.

Tour of Turkey

       

       

6. Dağ Filmleri Festivali

Bu sene 6. sı düzenlenen Dağ Filmleri festivali de başarıyla düzenlendi. İki seneden beri Salcano sponsorluğunda MTBTR tarafından organize edilen bisiklet bölümü bu sene de söyleşiler ve filmler ile dolu dolu geçti.

Haber için tıkla

Sedona'dan Kaçkarlar'a Destek

Avrupa Birliği ve TEMA Vakfı’nın finanse ettiği ve vakfın proje ortakları ile birlikte 4 yıldır uyguladığı Kaçkar Dağları Projesini, Sedona düzenlediği bisiklet etkinliğiyle farklı bir boyuta taşıdı. Kaçkar dağlarının ekolojik ve ekonomik değerlerini ön plana çıkartmak için Artvin - Yusufelinde organize edilen "Bisikletle Hazine Avı Kampanyası" kampanya başarıyla gerçekleştirildi.

       

Elektronik Vites

Teknolojik gelişmeler bakımından epey hareketli geçen 2011'de vites sistemi de bu gelişmelerden nasibini aldı. Shimano'nun geliştirmeye başladığı elektronik vites haberimiz de oldukça ilgi görmüş.

       

Vitesler Artık Elektronik

29" Patlaması

2011 yılı bir bakıma 29" bisikletlerin de yılı oldu diyebiliriz. Önde gelen markaların hemen hemen hepsi 29" ürünlere ağırlık vererek portföylerini 26" kullanımından 29" kullanımına kaydırmaya başladılar. 29" haberleri de en çok okunan yayınlarımız arasına girdi.

29" Bisiklet

       

Eurobike'a Gittik

Her sene olduğu gibi MTBTR olarak yine Eurobike fuarındaydık. Bisiklet dünyasındaki son teknolojileri, yeni gelişmeleri sıcağı sıcağına okuyucularımıza ulaştırmaya çalıştık.

Eurobike'ın Ardından

       

Karbon mu Daha Hızlı, Çelik mi?

Materyal kullanımında teknolojinin her geçen gün daha da ilerlediği günümüzde, İngiliz doktor'un çelik ve karbon bisikletler ile yaptığı karşılaştırmalı testi oldukça ilgi gören makalelerimizden. Bisiklet kullanıcılarının önemli kıstaslarından biri olan kadro materyali konusundaki tartışma daha çok süreceğe benziyor.

Karbon mu yoksa Çelik mi?

       

Bisiklet Dünyası Yayına başladı

Bisiklet fanatiklerinin epey sevindiren diğer bir haber ise TRT'de yayın hayatına başlayan " Bisiklet Dünyası " oldu. Hem televizyondan hem de internetten izlenen program yayın her hafta yeni bir bölüm yayınlanıyor.

Bisiklet dünyası yayında

       

Salcano 2011'e Sponsor Oldu

2011'de Salcano için de ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Gerek sporcu desteklerinde, gerek yarış desteklerinde, gerek organizasyon konusunda ismini öne çıkaran Salcano Türkiye'de bisiklet sporunun gelişimine önemli katkılarda bulundu.

       

2011 Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası

Bu sene de düzenlenen Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası Arnavutköy'de gerçekleştirildi. 2010'da da elit erkekler şampiyonu olan Bilal Akgül bu sene de birinciliği bırakmadı.

Türkiye şampiyonu Bilal Akgül

       

Türkiye'yi Dolaştık

Çorum'dan Artvin'e, Karabük'ten Mardin'e, Bursa'dan Antalya'ya, İstanbul'dan Ankara'ya 2011 yarış sezonu gerek özel olsun, gerek federasyon yarışlarında dolu dolu geçen bir yıl oldu. Türkiye'nin tarihi dokusunu sergileyerek, bisiklet sporunun daha da geniş kitlelere ulaştırılmasının amaçlandığı yarışlar 2011'de yüksek katılım ile gerçekleştirildi.

Şavşat MTB Kupası

Mardin'de Tarihi Yarış

Hitit Yolu'nda Yarış

       

       

       

Nerden Çıktı Bu Türkler Dedirttik

Sadece dağ bisikletinde değil diğer branşlarda da önemli başarılara imza attık. U23 ve Gençler Pist Bisikleti Avrupa Sampiyonası’nda Ahmet Örken, pist bisikletinde “Omnium” branşında gençler Avrupa Şampiyonu, 23 yaş altında Recep Ünalan Avrupa 7.si olarak Türkiye'yi başarıyla temsil ettiler.

Nerden Çıktı Bu Türkler?

       

Cebrail Şeker Balkan Şampiyonu

Yol bisikletinde de önemli başarılar yakaladık. Yıldızlar kategorisinde gelecek vaadeden sporcumuz Cebrail Şeker 10 ülkeden 40 sporcunun katıldığı Balkanlar Yol Bisikleti Şampiyonası'nda gençler klasmanında şampiyon oldu.

Balkan Şampiyonu Cebrail Şeker

       

15 Madalya İle Döndük

Dağ bisikletinde de uluslararası başarılar gelmeye devam etti. 2011'de ilk defa dağ bisikleti milli takımı olarak topluca gittiğimiz Balkanlar Dağ Bisikleti Şampiyona'sında tam 15 madalya kazandık. Milli takımlar bazında da altın madalyayı aldığımız şampiyonada dağ bisikletinde Türkiye'nin adını başarıyla temsil ettik.

Türkiye Balkan Şampiyonu

       

Olimpiyatlara Gidiyoruz

1972 Münih Olimpiyatların'dan beri yol bisikletinde olimpiyatlara sporcu gönderemeyen Türkiye bu sene UCI takviminde yapılan yarışlarla toplam 1014 puan toplayarak ilk 16 ülke arasına girmeye başardı . İki sporcu ile olimpiyatları hedeflerken, hedefimizi aştık ve tam 40 yıl aradan sonra, yol bisikleti yarışlarına 3 sporcu göndermeye hak kazandık. Mayıs ayına kadar sürecek dağ bisikleti kota belirleme sürecinde de ümidimiz dağ bisiklet klasmanında gönderebileceğimiz sporcu sayısının daha da artması.

       

MTBTR 10 Yaşında!

Türkiye'de dağ bisikleti sporu ile ilgili her konuda önemli bir paylaşım noktası olmayı amaçlayarak 2001 Mart ayında kurulan MTBTR 10. yaşını doldurdu. Bugün Türkiye'de bisiklet denilince akla gelen en önemli dinamiklerden biri olan MTBTR bisiklet sporunun gelişimine katkı sunmaya devam ediyor.

       

 

  Bu haber 3401 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015