Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
28 . Ocak . 2021  
Sağanak Yağmurda MTB Yarışı

Sağanak Yağmurda MTB Yarışı

Alanya'da Yılın İlk Yarışı

Uğur Gerger   mtbtr.com © 1.1.2012
2012 yılına merhaba demişken, 2012 sezonu MTB yarışlarının ilki de bugün gerçekleştirildi. Salcano sponsorluğuyla düzenlenen ve yoğun yağmur altında geçen Alanya Kızılalan MTB Kupası'na katılım hayli fazlaydı. 2012 Londra Olimpiyatları yolunda puan kazanmak için C1 kategorisindeki önemli yarışlardan biri olan organizasyonda elit erkek, elit bayan ve U23 olmak üzere toplam üç kategori düzenlendi. 1 Ocak tatil günü olmasına rağmen toplam 36 sporcunun katıldığı yarışta 19'da yabancı sporcu vardı.

Fotoğraf Albümleri

Yarışla ilgili fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz Kasım ayında düzenlenen yarıştaki 6 kilometrelik parkurun değişmeden korunduğu organizasyonda yoğun yağmur ise şartları epeyce zorlaştırdı. Yer yer su birikintilerinin olduğu parkurda sporcular sadece birbirleriyle değil aynı zamanda doğa ile de yarışmak zorunda kaldılar.

Uwe Hochenwarter
       Uwe Hochenwarter

Dün yapılan teknik toplantıda elit erkek ve U23 kategori tur sayıları 6 tur, bayan sporcuların tur sayıları- ise 5 tur olarak karara bağlanmıştı. Hava şartlarının olumsuz olması üzerine tur sayılarında değişikliğe gidildi ve elit erkek , U23 sporcularının 4 tur koşmasına karar verildi. Bayan sporcular ise 3 tur yarıştılar.

Saat 11:00'de başlayan elit erkek yarışında toplam 16 sporcu yer aldı. 10 yabancı sporcunun yarıştığı kategoride ilk tur sonunda Bilal Akgül 8. , Abdülkadir Kelleci de 10. sırada geldi. Sıralamanın bitiş noktasına kadar değişmediği yarışta, Kasım ayında ikinci olan Uwe HOCHENWARTER birinci bitirdi. İkinci RC Arbo takımından Alexander Gehbauer, üçüncü ise Equipa takımından Rosa David Serralheiro oldu.

Alexander Gehbauer
       Alexander Gehbauer

       

U23 kategori yarışlarında ise birinci sporcu Fabricia Mels oldu. Mels'in yeni takımı ise geçtiğimiz hafta duyurusunu yaptığımız Salcano Fabrika Takımı. Yarışta ikinci ve üçüncü sırayı ise Giant Italia Team'den Sarai Pietrov ve Bonetto Eduardo paylaştı.

U23 kategorisinde ise en iyi Türk sporcu ise 5. sırada Hamza Kansız oldu. Tur zamanlarına bakınca, elit erkek sıralamasında ise 9. olarak en iyi ikinci Türk sporcu olan Hamza'nın elit yerine u23 kategorisini tercih etmesi 10 puan alma şansını kaybetmesine neden oldu. Bu duruma oldukça üzüldüğünü belirten Hamza, yarış öncesinde U23 açıldığı için kendi kategorisini seçtiğini belirtti. Lastik patlatarak iki kilometre koşan ve süre kaybeden Hamza, buna rağmen iyi bir derece yaptığını ama puan bakımından karşılığını alamamanın üzüntüsünü yaşadığını söyledi.

       

       

Bisiklet federasyonunun yabancı katılımının az olması umuduyla 1 Ocak günü düzenlediği yarışta elit erkek kategorisinde ilk 7 sıranın, U23 kategorisinde ise ilk 4 sıranın yabancılar tarafından paylaşılması puan planlarının pek de tutmadığını gösterdi. Yine de olimpiyat yolunda her puanın değerli olduğu bu süreçte sıralamadaki ilk üç sporcumuz Bilal Akgül, Abdülkadir Kelleci ve İshak Ünal puanlarını yükseltmeyi başardılar.

Bayanlar kategorisinde yapılan yarışta ise Bıke Park CH takımından Saner Marselle birinci geldi. İkinci sporcu ise MBC Bochun takımından Ivonne Kraft oldu. Yarışı üçüncü bitiren sporcu ise yine Bıke Park CH takımından Lisa Hitterbaver oldu. Brisaspor'dan ayrılarak ferdi olarak yarışmaya başlayan Esra Kürkçü yarışı dördüncü sırada bitirdi. Brisaspor'un yeni transferi Semra Yetiş ise 6. sırada yeraldı.

       

 

  Bu haber 3647 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015