Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
22 . Ocak . 2021  
Pechenin'den Son Dakika Golü

Pechenin'den Son Dakika Golü

Finike MTB Kupası Yapıldı

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 30.1.2012
Federasyon takviminde yer alan Finike MTB Kupası, 29 Ocak Pazar günü Finike’nin Gökbük Köyü’nde gerçekleşti. C2 kategorisindeki yarışa ilgi azdı, toplam 63 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. Hem Elit Erkeklerde hemde Elit Bayanlarda ilk sıraları yabancı sporcular yer aldı. Elit Erkeklerde Forward Udmurtia takımından Rus sporcu Pecgenin Evgeny alırken bayanlarda Salcano Fabrika Takımı’ndan Tanja Zakelj birinci oldular.

Fotoğraf Albümleri

10:00 Yarışı
13:00 Yarışı
Kürsü Fotoğrafları

Finike’den 20 km mesafedeki Gökbük Köyü’nde yapılan yarış çam ağaçları içersinde yer yer kayalık ve engebeli bir arazide gerçekleşti. Uzun köy yolları sayesinde hızlı dönülen (14 – 15 dakikada tek tur dönüldü) parkura sahipken aynı zamanda dik iniş ve çıkışlarıyla da kırıcıydı.

Gökbük’teki yapılan yarışta Gazipaşa’nın aksine yerel yöneticilerin olayı benimsemediği görüldü. Finike’nin içine yakın bir arazide olması lojistik açısından da daha kolay olabilirdi. Sabah 10:00’da yapılan yarışta sahil ılık iken, Gökbük Köyü’nde hava hissedilir derecede düşüktü. Bir daha aynı yerde tekrar yarış yapılır mı onu önümüzdeki senelerde göreceğiz.

Yarışa bakalım; Sabah 10:00’da Genç Erkekler, Master U17 ve Yıldız Bayanlar kategorileri için 4 ayrı çıkış verildi. Genç Erkeklerde Brisa Spor’dan Agit Salman daha yarışın ilk turunda rakibi Salcano Arnavutköy Bel. Spor’dan Ömer Kansız ile arasındaki farkı açarak yarışı birinci olarak tamamladı. İkinci olan Ömer, bisikletinin yeni olduğunu vites ayarlarında sorun yaşadığını, istediği tempoyu yakalayamadığını dile getirdi. Karabağlı Cilomont Takımı’ndan Emir Ramıvic ise 3. bitirse de ulusal kategoride yapıldığı için sırlamaya göre 7. olan Isparta’dan ferdi olarak yarışa katılan Alperen Kır 3. olarak kürsüye çıktı.

Agit ve Ömer, Finike 2012
       Agit ve Ömer, Finike 2012

Masterların favorisi Nevzat Kıral Alanya’da yapılan yol yarışlarına katıldığı için bu müsabakada yoktu. Rakipsiz kalan Oğuz Özçelik bisikletinin parçalarını yenilediği için mutluydu, rahat bir şekilde birinci oldu. Ürgüp Spor’dan Kadir Erduru iyi bir performansla ikinci olurken, Muğla’dan ferdi yarışan Muhammet Esat Sarıhan üçüncü oldu.4. olan Cem Anamurluoğlu lastik patlattığı için gerilere düştüğünü söyledi. Cem’den bahsederken Salcano Arnavutköy Bld. Spor’a sporcu ve antrenör olarak katıldığını da belirtelim.

U17 kategorisinde Forward Udmurtia takımının alt yapısındaki Stanislav Antonov ikinci olan Nilüfer Bld Spor’dan Tolga Akdeniz’e 4.5 dakika fark attı. Kategoride birinci Tolga Akdeniz ikinci ve üçüncü yine aynı takımdan Berk Çakır ve Batuhan Bayhan oldu.

Yıldız Bayanlarda Forward Udmurtia ‘nın alt yapısındaki Gorlova Alisa birinci oldu. Toplam 6 kişinin yarıştığı kategori mücadele Gorlova’yı durdurma üzerine kuruluydu. Salcano Aldosk’lu sporcular starttan itibaren Gorlava’yı durdurmaya çalışsalarda bunu başaramadılar. Yine ulusal düzeyde gerçekleşen yarıştaki kürsü sırasıyla Mesude Şenol, Buşra Önder ve Arzu Yaraş şeklinde gerçekleşti.

 Simon Stiebjahn, Finike 2012
        Simon Stiebjahn, Finike 2012

Son dönemde en heyecanlı çekişmenin yaşandığı Elit Erkekler kategori yarışı Finike’deydi. Son tura kadar Alman bisiklet markası Bulls’un alt yapı takımında yarışan Simon Stiebjahn son tura kadar rahat bir şekilde lider götürdüğü yarışı bitiş düzlüğünde rakibi Forward Udmurtia takımından Pechenin Evgeniy’e kaptırdı. Simon yarış sonrası öyle bir şok yaşadı ki “acaba Pechenin’in son turda kestirme yapmış olabilir mi? “ varsayımıyla hakem masasına başvurdu. UCI komiseri Evangelos Dimangilos iki sprocuyla da görüştükten sonra tur zamanlarına bakıldı. Ortama her turu 15 dakika ile dönen Pechenin son turu 14 dakikada dönmüş olduğu ortaya çıktı. Karşılıklı görüşmeler ve son olarakta Pechenin’nin yol bilgisayarına bakılınca olayın doğru olduğu, her turda kat edilen mesafenin eşit olduğu görülünce Simon’da ikna oldu. Brisa Spor’dan Bilal Akgül ise Simon’nun 6 dakika ardından 3. olarak yarışı bitirdi.

 Pechenin Evgeniy
        Pechenin Evgeniy

Günün ikinci sürprizi Elit Bayanlar kategorisinde gerçekleşti ve Alman MBC Bochum’dan Ivonne Kraft’ın Tanja Zakelj’in ardından ikinci olmasıydı. Şaşırtıcı olan ise 1970 doğumlu bir sporcunun kendinden yaşca çok - 17 yaş kadar- küçük ve Elit kategoride bir ülkeyi temsil eden sporcuları geride bırakmış olmasıdır. Sırasıyla birinci Tanja Zakelj, Ivonne kraft ve Semra Yetiş.

Ivonne Kraft, Finike 2012
       Ivonne Kraft, Finike 2012

Elit Erkek ve Bayan Sonuçları
       Elit Erkek ve Bayan Sonuçları

Gençler, Master, U17 ve Yıldız Bayan Sonuçları
       Gençler, Master, U17 ve Yıldız Bayan Sonuçları

 

  Bu haber 4277 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015