Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
26 . Kasım . 2020  
Salcano İstanbul MTB Kupası Yapıldı

Salcano İstanbul MTB Kupası Yapıldı

İstanbul'da Çamur Dolu Bir Yarış

Uğur Gerger   mtbtr.com © 12.2.2012

Dağ bisikleti 2012 sezonunun ikinci C1 yarışı bugün İstanbul'da yapıldı. Ümraniye Hekimbaşı Ormanları'nda yapılan organizasyon güneşli ama soğuk bir havada geçti. Aynı zamanda Salcano MTB Kupası serisi yarışlarının ilki olan yarış yerli yabancı yüksek sayıda sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz sene İstanbul etabında Polonezköy'de yapılan yarış bu sene yoğun kar olması dolayısıyla Ümraniye'ye alınmıştı. Hafta içi yoğun kar yağışı dolayısıyla çoğu yeri karla kaplı parkur oldukça zorlayıcıydı. Toplam 4 km uzunluğunda bol inişli çıkışlı, adeta balçık kıvamındaki parkurda sporcular yarış sonunda birer “çamur adam” olarak yarışı tamamladılar.

Fotoğraf Albümleri

Elit Erkekler Yarışı

Elit Bayanlar Yarışı

Master ve Gençler Yarışı

Kürsü Fotoğrafları

Olimpiyat elemeleri yolunda puan kazanmak için ilginin yüksek olduğu yarışta elit erkek, elit bayan, U23, gençler ve master 30, 40 olmak üzere toplam 6 kategori sporcuları yarıştı.

Agit – Ömer Mücadelesinde Kazanan Agit Salman

Sabah saat 10:00'da verilen ulusal kategori yarışında gençler, master 30 ve 40 sporcuları yarıştı. Gençler kategorisinde yarışan Salcano Arnavutköy MTB takımı sporcusu Ömer Faruk Kansız ve Brisaspor sporcusu Agit Salman arasında geçen mücadelede, sürekli birbirine yakın giden ikili son tura doğru birbirinden ayrıldı ve Agit yarışı birinci kazanmayı başardı.

Agit Salman
       Agit Salman

Agit yarışta tempoyu sürekli koruduğunu ve sonuçta birinci gelmekten mutlu olduğunu söyledi. Yarışta yeni bisikletiyle yarışan Ömer Faruk ise bisikletin çok iyi olduğunu ama pedallarda sorun yaşadığını bu yüzden çok iyi atak yapamadığını söyledi.

Master Kategorisinde Nevzat Kıral Birinci

Master-30 kategorisinde ise yarışı Nevzat Kıral birinci bitirdi. Genellikle güce dayalı geçen yarışta birinci gelen Nevzat çok zorlanmadığını ve önde götürerek yarışta birinci geldiği için mutlu olduğunu söyledi. İkinci gelen Muammer Yıldız ise hafta içinin kendisi için iyi geçmediğini ve hastalıktan dolayı kendini güçsüz hissettiğini söyledi. “Kürsüye çıkmak benim için öncelikli hedefti, bunu başardığım için mutluyum” dedi. Master-40 kategorisinde birinci gelen Bora Tirki ise bisiklette problem yaşadığını bu yüzden geride kaldığını belirtti.

Bayanlar Birincisi Asa Erlandsson

Saat 11:30'da verilen elit bayanlar startında ise 7si yabancı olmak üzere toplam 13 sporcu start aldı. Oldukça güçlü sporcuların yer aldığı ve 4 tur atılan yarışta birinci gelen sporcu İsveç'ten Asa Erlandsson oldu. Parkurun oldukça ıslak ve çamurlu olduğunu söyleyen Asa, yarışta kontrolü ele alınca daha rahat gittiğini belirtti. Yarışta zaman zaman teknik yerler bulunduğunu belirten sporcu birinci gelmekten çok mutlu olduğunu söyledi.

Asa Erlandsson & Kajha Snihs
       Asa Erlandsson & Kajha Snihs

İkinci gelen sporcu Kajha Snihs ise, çok karlı ve çok çamurlu bir yarış geçirdiğini ifade etti. Parkurun kendisi için çok eğlenceli olduğunu söyleyen sporcu : “ Sağa kıvrılıp hız alıp, sonra da sola kıvrılıyordum, yerler de kaygan olunca sürekli “s” çizen yerlerde kendimi roller coastera binmiş gibi hissettim” dedi. Kajha'nın ardından gelen Danimarkalı sporcu Rikke Kornvig ise yarışı üçüncü bitirdi. Rikke üçüncülüğün kendisi için harika bir sonuç olduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu belirtti.Çamurdan dolayı görüşün çok zor olduğunu ve parkurda çok zorlandığını, yarışın sonlarına doğru arka vites kolunu kırdığını bu yüzden kazanmanın kendisi için sürpriz olduğunu söyledi.

Klaus Nielsen
       Klaus Nielsen

Türkiye'de ikinci kez katıldığı yarış olan Salcano MTB Takımı'nın yeni sporcusu Tanja Zakelj ise podyuma çıkmak istediğini ama başaramadığını söyledi. Yarışta gerilerde başlayan daha sonra atak yaparak ikinci sıraya yerleşen ve uzunca bir süre ikinci sırada giden Tanja bisikletinde yaşadığı problemler dolayısıyla gerilerde kaldığını, ama önümüzdeki yarışlarda çok daha iyi sonuçlar almayı umduğunu belirtti. Beşinci bitiren Tanja'nın ardından gelen en iyi Türk sporcu Semra Yetiş ise iyi çıkış alamadığını ama daha sonra iyi bir yarış çıkarttığını belirtti.

Klaus'tan Müthiş Atak

Öğleden sonra yapılan yarışta ise u23 ve elit erkek sporcuları yarıştılar. Toplam 42 sporcunun yarıştığı 6 tur süren etap 13:00'te başladı. Elit erkekler grubunda, Danimarkalı sporcu Klaus Nielsen yarışın son anında yaptığı atakla birinci gelmeyi başardı. Yarışı sürekli ikinci sırada götüren Danimarkalı, rakibini sürekli takip ettiğini ve yarışı hiç bırakmadığını söyledi. “İlk turdan son tura kadar rakibimle göz takibimi korumaya çalıştım, bir ara arka vites kolumu da kırdım, yokuşları kayarak iniyordum, yarışın son anında da yaptığım atakla birinci olmayı başardım, benim için hem yarış olarak hem de sonuç olarak çok eğlenceli bir yarıştı.”

Yarışı sürekli önde götüren Polonyalı sporcu Piotr Brzozka ise son anda rakibinin atağını farkedemeyerek ikinci oldu. Üçüncü olan takım arkadaşı ile birlikte gittiklerini söyleyen sporcu yarışın zorlayıcı olduğunu ama kontrollü giderek birinci sırada götürdüğünü söyledi. Genelde cyclo-cross tarzı bir yarış olduğunu, çok fazla teknik yerlerin bulunmadığnı ve çamurla boğuştuğunu söyleyen Piotr : “Rakibimi son atakta görmedim, belki bunda çamurun da etkisi vardır, görebilseydim atağına cevap verebilirdim” dedi.

Piotr Brzozka
       Piotr Brzozka

Üçüncü olan JBG sporcusu Marek Galinski ise takım halinde gittiklerini ve birlikte çalıştıklarını söyledi. Marek : “ Takım halinde çalışınca birbirimize destek olduk ve ilk dört içinde yer alan üç sporcu olmayı başardık, takım olarak iyi bir sonuç aldığımıza inanıyorum.” dedi.

Türk sporculardan Abdülkadir Kellecinin 13. olduğu yarışta, Büyükçekmece Belediye sporcusu Gökhan Uzuntaş ise 15. oldu. Bilal Akgül ise yarışı 16. sırada bitirdi.

Gökhan Uzuntaş
       Gökhan Uzuntaş

U23'te Birinci Fabrice Mels

U23 kategorisinde ise herhangi bir sürpriz yaşanmadı ve Salcano MTB Takımının yeni sporcusu Fabrice Mels yarışı birinci bitirdi. Rahat bir birincilik alan sporcu hava şartlarının çok zorlayıcı olduğunu söyledi. Mels yarışın cyclo-cross yarışına benzediğini ama teknik yerlerin de çokca bulunduğunu ifade etti.

Fabrice Mels
       Fabrice Mels

İkinci olan Aleksa Maric'in ardından üçüncü gelen Bayram Eroğlu ise sürekli kontrollü gittiğini ve gücünü iyi kullanmaya çalıştığını söyledi. Son turda tempoyu artırarak üçüncü olmayı başaran Bayram sonuçtan memnun olduğunu ifade etti.

Yarış Sonuç Listesi

Yarış sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.
 

  Bu haber 4651 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015