Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
16 . Ocak . 2021  
Adana MTB Kupası Yapıldı

Adana MTB Kupası Yapıldı

Adana'da MTB Yarışı

Uğur Gerger   mtbtr.com © 27.2.2012
Şubat ayının ikinci yarışı olan Adana MTB Kupası Adana'da Dilberler Sekisi'nde pazar günü yapıldı. Kış mevsimine göre oldukça sıcak bir havada yapılan yarışa sporcuların ilgisi yüksekti. Geçtiğimiz sezonun son yarışlarından biri olan Adana yarışı şehir içine uzak bir noktada yapılmışken, bu seferki yarışın şehrin içinde olması yarışa ilgiyi de bir hayli artırdı. Bir önceki yarışa kıyasla göre daha nitelikli hale getirilen parkurun genel olarak beğenildiğini söyleyebiliriz.

Fotoğraf Albümleri

Genç Erkekler, Yıldız Erkekler, Yıldız Bayanlar ve Master 30, 40 Yarışları

Elit Erkek, Elit Bayan ve U23 Yarışları

Kürsü Fotoğrafları

Toplam 120 sporcunun katıldığı yarış sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki aşamada yapıldı. Sabahki yarışta genç erkekler, yıldız erkekler, yıldız bayanlar ve master 30+, 40+ kategorisi yarışları organize edildi.

Agit-Ömer Mücadelesinde Yine Kazanan Agit Oldu

İki hafta önce Ümraniye Hekimbaşı'nda Agit Salman ve Ömer Faruk Kansız'ın keyifli mücadelesinden sonra bu yarışta kimin birinci olacağı merak konusuydu. Yarış beklenildiği gibi geçti, yapışık ikizler gibi ilerleyen ikili yarışın başından sonuna kadar birbirlerinden ayrılmadı. Parkurun çok fazla sürpriz yaratmadığı yarışta son düzlüğe önde giren Ömer bitiş çizgisinden önceki son dönemeci hızlı alarak kaydı ve çok kısa bir zaman kaybı yaşadı, bu fırsatı değerlendiren Agit yine birinci olmayı başardı. Agit yarışın zevkli geçtiğini ve mücadelenin üst düzeyde olduğunu söyledi. Agit : " Yarışa iyi hazırlandım, yarış sırasında da ataklar yaparak kopmayı denedim ama Ömer de çok iyi atak yapıyordu, son dönemeçte ise sanırım tecrübem etkili oldu ve birinci geldim, birinci olmak benim için çok iyi bir sonuç dedi." dedi.

Agit Salman vs. Ömer Faruk Kansız
       Agit Salman vs. Ömer Faruk Kansız

İkinci gelen Ömer Faruk ise ikidir yarışta aksilik yaşadığını, bu yarışta ise ucu ucuna kaybetmekten dolayı üzgün olduğunu belirtti. Ömer : " Yarış boyunca iyi bir performans gösterdiğimi düşünüyorum, son ana kadar savaştım ama son anda arka tekerimin kaymasıyla geriye düştüm. Haftaya yapılacak Manisa yarışında bu sefer şanssızlığımı kırıp birinci geleceğime inanıyorum." dedi.

Masterlar kategorisinde ise birinciliği Nevzat Kıral göğüsledi. Güce dayalı parkurlarda başarı düzeyi yüksek olan sporcu bu parkurda da beklendiği gibi birinci gelmeyi başardı. Nevzat'ın ardından ikinci gelen sporcu Oğuz Özçelik oldu. Üçüncü sporcu ise K.K.T.C'den Hüseyin Esergin oldu.

Toplam 45 sporcunun yarıştığı U17 ve U15 kategorisinde ise birinci gelen sporcu Yunus Emre Yılmaz oldu. İkinci sporcu Onur Balkan, üçüncü sporcu ise Soner Akbaş oldu.

Elit Erkeklerde Zafer Evgeniy Pechenin'in

Öğleden sonra 13:00'de yapılan yarışta ise elit erkek, elit bayan ve U23 kategorisi sporcuları yarıştılar. Evgeniy Pechenin'in favori olduğu yarış beklendiği gibi sonuçlandı ve Rus sporcu yarışı birinci bitirdi. Pechenin'in ardından ikinci gelen sporcu ise takım arkadaşı Anton Korolev oldu.

Evgeniy Pechenin
       Evgeniy Pechenin

En İyi Türk Derecesi Bayram'dan

Türk sporcular arasında en iyi dereceyi yapan ve yarışı uzunca bir süre 2. sırada götüren Bayram Eroğlu ise yarışta 3. olmayı başardı. İyi bir yarış çıkaran Bayram yarışa iyi hazırlandığını ve çok çalıştığını, kürsüye çıkmayı başardığı için mutlu olduğunu söyledi. Adanalı sporcu :" Bu yarış memleketimde olması dolayısıyla ayrı bir önemliydi, kürsü yapmayı hedeflemiştim. Bunu başardığım için mutluyum. " dedi. Yarışta bazı aksaklıklar da yaşadığını söyleyen Bayram : " 4 tur boyunca ikinci sırada götürmeyi başardım. Ama sondan bir önceki turda feedzone bölgesinde su alamayınca bitkinlik yaşadım, bu da o anki performansımı biraz etkiledi, daha iyi olabilirdim, ilk iki sporcunun performansıyla aramda çok fark olmadığını düşünüyorum, umarım daha da iyi olacağım" dedi.

Son yarışlarda elde ettiği başarıları sıkı çalışmaya bağlayan Bayram : "Aslında 2011'in başından beri yükselen bir grafik çiziyorum, yarışlarda kürsüde olmadığınız zaman çok fazla dikkat çekmiyorsunuz ama kürsüde olduğunuzda öne çıkıyorsunuz, şimdi biraz daha iyi dereceler yaptığım için daha farkedilir oluyorum, ben de bu yükselişimi sürdürmek ve zirvede kalıcı olmak istiyorum." dedi. Elit erkekler kategorisinde üçüncü sırada kürsüye çıkan Bayram Eroğlu aynı zamanda ulusal kategoride düzenlenen U23 erkekler'de kürsüye birinci çıktı.

Bayram Eroğlu
       Bayram Eroğlu

Bayram'ın ardından kürsüye ikinci çıkan sporcu İsak Ünal oldu. Elitler arasında beşinci bitiren İshak, sonuçtan çok fazla memnun olmadığını daha iyi derece yapmak için çalışacağını belirtti. Üçüncü gelen sporcu ise İsak'ın ardından Hamza Kansız oldu. Sabahki yarışta Ömer Faruk'un yaşadığı zaman kaybının aynısını yaşayan Hamza yarışı beşinci sırada bitirmeyi beklerken İsak'ın arkasına geldiğini farketmediğini bu yüzden son atağa cevap veremediğini belirtti. Hamza " Sabah Ömer Faruk, son dönemeçteki kavise dikkat etmem gerektiğini söylemişti, İshak'ın geldiğini görünce hızlandım ama son anda ağaca çarpmamak için aynı yerde kaydım, korktuğum başıma geldi" dedi.

İsak Ünal - Hamza Kansız
       İsak Ünal - Hamza Kansız

Elit bayanlar kategorisinde ise Anna Konolova birinci geldi. Anna'nın ardından ikinci gelen sporcu ise Merve Pelin Bayram oldu. Sıkı antreman yaptığını söyleyen Pelin, yarışta rakibinin çok fazla olmaması dolayısıyla zorlanmadığını ve rahat bir ikincilik aldığını söyledi. Pelin'in ardında üçüncü gelen sporcu ise İrem Aslan oldu.

Yarışın resmi sonuç listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

  Bu haber 4260 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015