Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
04 . Mart . 2021  
Eurasia Moto&Bike 2012 Fuarı Yapıldı

Eurasia Moto&Bike 2012 Fuarı Yapıldı

Bisiklet Fuarı Sona Erdi

Uğur Gerger   mtbtr.com © 7.3.2012
Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı 1-4 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu sene en yoğun katılımın olduğu fuarda bisiklet severler 2012 model bisikletlerin yanısıra bisiklet dünyasındaki son gelişmeleri, teknolojik yenilikleri yakından görme fırsatı yakaladılar.

Katılımcıların yoğunluğunun yanısıra bisiklet üreticilerinin ve ithalatçılarının da en geniş katılımla yer aldığı fuarda Sedona , Salcano, Kron gibi yerli bisiklet üreticilerinin yanısıra Bianchi, Orbis bisiklet, KMT, Mosso, Raleigh firmalarının da bisikletleri vardı. Sırasıyla bisikletlere göz atalım ve Sedona standından başlayalım.

Geçtiğimiz hafta fuardan bir gün önce tanıtılan Sedona'nın 2012 model bisikletleri fuarda yerini aldı. Bu sene grafik tasarımına epeyce özen gösterilen Sedona bisikletleri yoğun ilgiyle karşılaştı. Sedona Bisiklet Genel Menajeri Sacit Emanet bisikletleri bu sene çok daha özenli hazırladıklarını ve fuardaki ilgiden çok memnun olduklarını belirtti. Bu sene en çok ilgiyi gören modellerin beklenildiği gibi İstanbul ve Karnaval olduğunu söyleyebiliriz. Her yeni model serisiyle birlikte bir "fixie" bisiklet üreten tanınmış yabancı firmaların yaptığı gibi "Karnaval" ı çıkartan Sedona daha çok klasikseverlere hitap etmeyi düşünüyor.

Sedona
       Sedona

Sedona
       Sedona

Salcano ise yine tüm bisikletseverlere hitap eden geniş yelpazesiyle tüketicilerin karşısına çıktı. Yoğun ilgi gören Salcano standında yediden yetmişe her yaştan tüm bisikletçilere uygun bisikletler mevcut. Yarış serisinden orta seviye kullanıcı seviyesine, yol bisikletlerinden şehir bisikletlerine her türlü bisikletin bulunduğu standda kullanıcılar yoğun ilgi gösterdiler.

Salcano
       Salcano

Fuarda bulunan bir başka yerli üretici firma ise Kron bisikletleriyle karşımıza çıkan Efor bisiklet. Bu sene hayli iddialı olan Kron'da bisiklet sayısı hayli artırılmış. Daha önce XC seviyesinde uygun fiyat - performans oranıyla dikkat çeken bisikletlerde bu sene XC 5000 modeli de satışa sunulmuş. 5000 serisinin yanısıra XC 750 ara modeli de çıkartan Kron bu modelin disk fren ve V-fren olmak üzere iki farklı seçeneğini piyasaya sunuyor. Dağ bisikletinin yanısıra CR5000 ismiyle karbon kadrolu yol bisikleti çıkartan Kron bu segmentte de iddialı gözüküyor. Kron Bisikletten Celal Durmuşoğlu ise bu sene geniş yelpazeyle piyasaya çıktıklarını ve amaçlarının Türkiye pazarında yerli bisiklet üretimini daha da yüksek noktalara taşımak olduğunu belirtti. Celal Durmuşoğlu : " Alt seviyeden üst seviyeye her türlü bisikleti piyasaya sürdük, modellerin yanı sıra kendi içlerinde de farklı renk seçenekleri ile piyasaya sürüyoruz, fiyat performans önemine de epeyce özen gösterdik, daha önceki senelere göre bu sene çok daha gelişme katettiğimizi söyleyebilirim, ayrıca bu sene hedeflediğimiz bir husus da arka amortisörlü bisikletleri piyasadan kaldırmak" dedi.

Kron
       Kron

Kron
       Kron

Türkiye pazarına yeni giriş yapan Carraro distrübütörü Accell Bisiklet de bu sene Carraro, Bianchi bisikletlerinin yanısıra, Ghost ve Lapierre markalarını da Türkiye'ye getirme kararı almış.

Carraro bisikletlerinden 49, Bianchi'den de 81 model piyasaya çıkmış. Bunların yanısıra Lapierre'den de oldukça göz alıcı bisikletler piyasaya sürülmüş durumda. 16 farklı modelin piyasaya çıktığı Lapierre serisi'nde 425 €'dan 5868 €'ya kadar fiyat yelpazesi mevcut. Ghost serisinde ise seçenek sayısı hayli fazla sayıda.

Carraro
       Carraro

Ghost
       Ghost

Lapierre
       Lapierre

Accell Bisiklet'ten Gürkan Kurtuluş bu sene bisiklet piyasasına çok fazla sayıda ürün sunduklarını ve tüketicinin ilgisinden memnun olduklarını belirtti. Gürkan Kurtuluş : " Bisiklet pazarındaki canlanmanın iyi seviyede olduğunu düşünüyorum. Bu sene Bianchi ve Carraro'nun yanısıra Ghost ve Lapierre ile piyasaya giriş yaptık. Bisikletseverlerin bilinç düzeyinin ise inanılmaz bir seviyede geliştiğini söyleyebilirim, piyasada kaliteli bisiklet oranı giderek yükseliyor. " dedi.

Piyasaya yeni giriş yapan diğer firmalardan biri de Raleigh. Daha önce Türkiye pazarına giren bisikletleri bu sene Orbis bisiklet getiriyor. Türkiye'de bisiklet pazarının gelişmesini dikkate aldıklarını söyleyen Eser Ergeneli, bu sene Raleigh'ten 9 model getirdiklerini belirtti. Raleigh yelpazesinde beş dağ bisikleti, iki şehir bisikleti, iki de yol bisikleti bulunuyor. Orbis bisiklet aynı zamanda triatlon sporcusu Bahar Saygılı Ertürk'e de sponsor olmuş durumda. Daha önce yarı-ironman koşan sporcunun ilerdeki hedefi tam ironman koşarak Türkiye'de bir ilki başarmak.

Raleigh
       Raleigh

Fuarda bisikletlerin yanısıra geçtiğimiz sene piyasaya sürülen Mamut Trailers da yerini aldı. Bisiklet römorklarının üreticisi Hakan Taşocak, önümüzdeki seneden itibaren yurtdışına açılmayı planladıklarını ve dışarıdan olumlu talep aldıklarını söyledi.

Mammut Trailers
       Mammut Trailers

 

  Bu haber 5113 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015