Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
24 . Ekim . 2020  
Cape Epic 2012 Sona Erdi

Cape Epic 2012 Sona Erdi

Cape Epic'te Zafer Stander&Sauser Çiftinin

Uğur Gerger   mtbtr.com © 4.4.2012
25 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Güney Afrika'da düzenlenen Absa Cape Epic yarışında elit erkek kategorisinde favoriler arasında gösterilen 36One Songo - Specialized takımından Burry Stander ve Christoph Sauser, 7 etap sonunda birinciliği kazanmayı başardı. Toplam 7 gün süren 780 kilometrelik yolculukta, 31 saat 46 dakika 51 saniye pedal çeviren ikili bitiş çizgisini ilk sırada geçmeyi başardı. 7 etabın 6sında birincilik kürsüsüne çıkan Stander-Sauser çifti 2012 yarışını da kazanarak, iki sene üstüste yarışı bitiren ilk takım olma ünvanını da ele geçirdi.

36One Songo-Specialized
       36One Songo-Specialized

36One'ın ardından 25 dakika 57 saniye sonra bitiş çizgisine gelen ve 360Life takımından Kevin Evans ve David George yarışı ise yarışı ikinci sırada tamamladı. Yarışı üçüncü sırada bitiren takım ise Multivan - Merida' dan Hannes Genze ve Andreas Kugler oldu.

Stander tüm yarış boyunca sıkı çalıştıklarını ve yirmi yedi dakikalık büyük bir fark attıklarını belirtti. Takım arkadaşlarına ve ekipmanlarına teşekkür eden Stander, Cape Epic'in her sene giderek daha da zorlaştığını ama bisikletlerinin de iyi olmasıyla bu zorluğu aştıklarını belirtti. Geçen sene yarışı kazanarak formayı elde eden sporcu : " Geçen senelerde formayı ödünç almışım gibi hissediyordum, bu sene de kazanınca artık formayı ele geçirmiş gibi oldum." dedi.

       

İkinci kez podyum yapan Evans - George ikilisi aynı zamanda Güney Afrika takımları arasında en iyi dereceyi yapan takım olma ünvanını da kazandı. Halkın desteğinden oldukça memnun olduğunu söyleyen George : " Fantastik bir sonuç oldu, tüm yarış boyunca kendimi "roller-coaster"a binmiş gibi hissettim. Ufak tefek mekanik problemler yaşasak da bizim için çok iyi bir sonuç" dedi. Evans ise, yarışı değil de Güney Afrikalıların kalplerini kazandıklarını belirterek kendilerine destek gösteren herkese teşekkür etti.

Bayanlar kategorisinde ise yarışı 38:34:12 lik derecesiyle Afrika'da bisiklet ile sosyal sorumluluk projelerinden ismini hatırladığımız Wheels4Life takımından Sally Bigham ve Esther Süss kazandı. Eshter Süss " Zorlu bir haftanın sonunda birinci bitirmek çok zordu. Sally ile birlikte iyi bir kombinasyon yakaladık, ikimizin de daha önce birincilikleri vardı, aynı takımda birincilik yaşamak çok iyi bir duygu. " dedi.

Sally Bigham & Esther Süss
       Sally Bigham & Esther Süss

Sally-Süss'ün ardından gelen Biogen Britehouse takımından Theresa Ralph ve Nina Gasller ise yarışı ikinci sırada bitirdi. Gassler yarışın inanılmaz bir tecrübe olduğunu ve hala yarışı ikinci sırada bitirdiğine inanmadığını söyledi. Gassler : "Cape Epic hayalim vardı, bu hayalim gerçek oldu" dedi.

Yarışı üçüncü bitiren MTN Qhubeka Ladies takımından Jane Nussli ise yarış sonuna sağ salim varabildiği için mutlu olduğunu ve podyum yaparak hedeflerine ulaştıkları için gurur duyduğunu ifade etti.

Erkek ve bayan karışık kategorisinde ise Contego 28E Takımından Erik ve Ariane Kleinhans 37:33:24'lük dereceyle yarışı birinci sırada bitirdi. Kleinhans çiftlerinin ardından gelen Udo Boelts ve Milena Landtwing (Centurion Vaude) ise 2 saat 10 dakikalık bir süre ardından yarışı ikinci sırada tamamladı. Üçüncü takım ise 40:36:41 lik derecesiyle Baik - Peak Performance Brugge takımından Inne Gantonis ve Klaas Vanmoortel oldu.

Master kategorisinde ise Bart Brentjens ve Jan Weevers ( World Bicycle Relief) birinciliği göğüsledi. Adrian Enthoven takımından Jag Craft ve Delaney Impey ikilisi ise yarışı ikinci sırada bitirdi. Complete Cyclist Team takımından Warren Squires ve Scott Mckenzie yarışı üçüncü sırada bitirmeyi başardı.

Yarışın tüm detaylı sonuç listesine ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

  Bu haber 2756 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015