Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
11 . Ağustos . 2020  
Kaçkar Bisiklet Yarışları Ürgüp Etabı Yapıldı

Kaçkar Bisiklet Yarışları Ürgüp Etabı Yapıldı

Ürgüp'te Kaçkar Bisiklet Heyecanı

Uğur Gerger   mtbtr.com © 16.4.2012
Çekmeköy Belediyesinin desteğiyle düzenlenen Kaçkar Bisiklet Yarışları Ürgüp Etabı pazar günü düzenlendi. Katılımın beklenenin üstünde olduğu yarış bir hayli coşkulu geçti. İstanbul'dan gelen 80 kişilik kafileye ek olarak çevre illerden gelen sporcularla birlikte yarışa katılanların sayısı 120'yi aştı. Düzenli olarak bisiklet yarışına katılan sporcuların yanısıra amatör sporcuların da yarışması yarışın coşkusunu artırdı.

Fotoğraf Albümleri

Öncesi ve Yarış Sırasında

Kürsü Fotoğrafları

Ürgüp'ün bilindik parkuruna göre değiştirilen yeni yarış parkuru yarışseverlerin beğenisini çekti. Kısa çıkışların yanısıra bol bol teknik inişlerin bulunduğu 6,4 km'lik parkur kimi zaman Ürgüp'te mahallelerin arasından geçerken kimi zamanda peri bacalarının arasından geçerek sporseverlere oldukça keyifli anlar yaşattı.

       

Toplam 7 kategoride düzenlenen yarışta elit erkek, elit bayan, U23 erkek, master, master +38, master +45 ve gençler kategorisi sporcuları yarıştılar. 6 ile 3 arasında değişen tur sayıları ile yarışan sporcular saat 10:00'da verilen toplu çıkış ile yarışa başladılar. Yağmurlu bir havada yapılan yarış, zaman zaman yağmurun da şiddetini artırmasıyla zorlu bir hal aldı. Kumlu zeminlerde yağmur sporcular için avantaj sağlarken kayalık inişlerde zeminin ıslanmasıyla düşmeler meydana geldi.

Elit Erkeklerde Bilal Akgül Zorlanmadı

Elit erkekler yarışında çıkıştan itibaren yarışı önde götüren Bilal Akgül bitiş çizgisini ilk sırada bitirmeyi başardı. Geçtiğimiz hafta Göreme yarışında zorlu bir yarış çıkartan Bilal Ürgüp yarışında ise rakibinin olmaması dolayısıyla antrenman havasında geçirdiği yarışı rahat kazandı. Özel yarışlara nadiren katıldığını belirten Bilal önümüzdeki hafta yapılacak olan Bitlis etap yarışları dolayısıyla kendini çok fazla zorlamadığını hatta beslenme alanından su bile almadan yarışı bitirdiğini söyledi.

       

Büyükçekmece Spor Kulübü'nden Gökhan Uzuntaş ise yarışı ikinci sırada bitirmeyi başardı. Yarışın başlarında 4.lüğe kadar gerileyen Gökhan, rampalarda antrenmanlı olmasının avantajını kullanarak rakiplerini geçtiğini, ikinciliğe yerleştikten sonra temposunu koruduğunu belirtti. " Haftada minimum 10 saat antrenman yaparak formumu korumaya çalışıyorum. Normalde çalışan bir insanım ve günde 10 saatlik çalışmanın üstüne antrenman yapmak çok yorucu oluyor. İnterval, dayanıklılık ve mukavemet çalışmalarını mümkün olduğunca aksatmamaya çalışıyorum. Çalışınca başarı da kendiliğinden geliyor."

Elit erkeklerde üçüncü olan Sina Solouksaran ise yarışın zor olduğunu ama temposunu koruyarak istediği sonucu aldığını belirtti. Kalacak yer problemi yaşadığını belirten ve ferdi olarak yarıştığını söyleyen Sina bu belirsizliğin kendisini kötü etkilediğini ve iyi antrenman yapamadığını, bunun da sonuçlara kötü yansıdığını belirtti.

Semra Yetiş Antrenman Havasında Geçen Yarışı Birinci Bitirdi

Elit bayanlar kategorisinde rahat geçen yarışta Semra Yetiş birinci oldu. Yarışın antrenman havasında geçtiğini belirten Semra parkurun eğlenceli olduğunu ve bunun tadını çıkartmak için yarıştığını belirtti. İkinci olan Esra Kürkçü ise yarışta kendisini zorlamadığını, haftaya yapılacak Bitlis yarışlarını düşünerek düşük tempoda gittiğini belirtti. Yarışta üçüncü olan ve aynı zamanda parkurun hazırlanmasında emeği olan Merve Pelin Bayram ise giderek artırdığı seviyesini korumaya devam etti.

U23'te Sıralama Değişti

U23 kategorisinde ise normal sonuçlara göre birinci olan ama daha sonradan ikinci tur zamanında yanlışlık olduğu farkedilen Kütahyaspordan Fatih Koçak'ın birinciliği iptal edildi. Kürsüye ikinci sırada çıkan Ali Çakas sıralamanın değişmesiyle yarışın birincisi oldu. Ali Çakas'ın ardından Kerem Anıl ikinci, Cumhur Boyraz ise yarışı üçüncü bitirdi.

       

Masterlarda Nevzat Yine Birinci

Master yarışında ise Nevzat Kıral yarışı beklendiği gibi birinci bitirdi. Rahat bir yarış çıkardığını belirten Nevzat çok fazla yorulmadığını parkurda teknik inişler olsa da bu bölgelerde çok fazla zaman kaybetmediğini belirtti. Nevzat'ın ardından gelen Kamil Akalp ise yarışı ikinci sırada bitirdi. Son 100 metrede Kamil'e karşı atak yapan Oğuz Özçelik ise yarışın bitiş noktasında yaşanan çizgi karışıklığı dolayısıyla atağında başarılı olamadı ve yarışı üçüncü bitirdi.

Gençler Kategorisinde Kürsü "Yol"cuların

Gençler klasmanında yapılan yarışta ise kürsüyü yol bisikleti yarışçıları paylaştı. Salcano Arnavutköy takımından Cebrail Şeker'in birinci olduğu yarışta Brisaspor'dan Onur Balkan ve Serkan Balkan yarışı ikinci ve üçüncü bitirdi.

       

Yarışın yüksek tempoda geçtiğini ama parkurun çok eğlenceli olduğunu ve yarışmaktan keyif aldığını belirten Cebrail dağ bisikleti yarışlarına tecrübe kazanmak amacıyla katıldığını belirtti. " En kötü yarış bile en iyi antrenmandan iyi olabilir " diyerek Almanların sözünü hatırlatan sporcu dağ bisikleti yarışlarına fırsat buldukça katılacağını, hedefinin ise yol bisikleti branşında Avrupa'da iyi seviyelere gelmek olduğunu belirtti.

Yarışmada günün diğer kategorilerinde ise master +38'de Bora Tirki birinci olurken, Cem Anamurluoğlu yarışı ikinci sırada tamamladı. Erol Özbey ise yarışmayı üçüncü bitirdi. Master +45 kategorisinde ise yarışı Kemal Merkit birinci, Birol Toraman ikinci, Oğuz Çevik üçüncü bitirdi.

Kaçkar Bisiklet Yarışları Sürecek

Geçen sene Mardin'de yapılan Kaçkar Bisiklet yarışlarından sonra bu sene de Ürgüp'te gerçekleştirilen yarış, sporseverleri hem organizasyon yönüyle, hem de yarış coşkusuyla bir hayli memnun etti. Yarışın yapımında emeği geçen Kaçkar Bisiklet'ten Yusuf Kartar, dağ bisikleti sporunun gelişmesi ve sporcuların kaynaşması için yarışları sürdürmeyi amaçladıklarını, yarışın coşkusundan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Seneye organizasyonun bir daha yapılması için Çekmeköy Belediyesi'nden de söz alan Yusuf Kartar, önümüzdeki sene de belki Ürgüp'te belki bir başka yerde tek yarışlık bir organizasyon düzenlemeyi amaçladıklarını belirtti.

 

  Bu haber 4319 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015