Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
27 . Şubat . 2021  
Salcano MTB Kupası 2012 Arnavutköy

Salcano MTB Kupası 2012 Arnavutköy

Biri Marek'e Dur Desin!

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 6.5.2012
Salcano sponsorluğunda yapılan aynı zamanda hem bisiklet federasyonu takviminde hem de Salcano’nun Balkan ülkelerini de kapsayan “2012 Salcano Dağ Bisikleti Kupası Serisi”nin 5. ayağı bugün istanbul Arnavutköy’de gerçekleşti.

Toplam 116 sporcunun katıldığı kupada, 17’de yabancı sporcu yer aldı. Komşu ülkelerden gelen sporcuların dışında Danimarka, Polonya, Portekiz, Belçika ve Ukraynalı sporcular ilgi gösterdi.

Fotoğraf Albümleri

10:00 Yarışı

13:00 Yarışı

Kürsü Fotoğrafları

Hava rüzgarsız ve bulutsuzdu. Sabah saatlerinden itibaren sıcaklığın yüksek olması yarışı zorlaştıran unsurlar arasındaydı. Özellikle elit sporcuların koştuğu saatlerde hava sıcaklığı 28 derecelere kadar yükseldi.

Parkur

Parkur bölge bölge karakteristiği birbirinden farklı idi. Bir alan Kapadokya karakteristiği gösterirken, bir başka bölge çam ormanları, diğer bir başka alan geniş yemyeşil çayırıyla enteresan bir parkur oluşturmuş. Parkurun geneli gevşek kum ve çakıl zeminlerden oluşuyordu. İki noktada olan kısa çıkış dışında parkur düzdü. Çok fazla irtifa farkı olmadığı için yarış hızlı geçti.

Sabah master, genç erkekler, U17 ve yıldız bayanlar kategorilerinin katıldığı yarışla başladı. Master kategorisi sabah yapılan yarışın en kalabalık kategorisini oluşturdu. +30 Master kategorisinde Muammer Yıldız yarışı birinci bitirdi. Çok yokuşlu olmamasının kendisi için avantaj oluşturduğunu, çok antrenmanlı olmadığını, antrenmansız gecen günlerde kilo aldığını ama yokuşların çok fazla olmaması nedeniyle birinci gelebildiğini dile getirdi. İkinci olan sporcu ise Ukraynalı CC Roma takımından Denys Dovbiy oldu. Üçüncü ise Gaziantep Bisiklet GSK’den Mahmut Karabiber oldu.

 Muammer Yıldız, +30 Master
        Muammer Yıldız, +30 Master

+40 master kategorisinde Bora Tirki birinci oldu. Yaklaşık 8 dakika ardından Erol Özbey ikinci, Hüseyin Güllüoğlu ise 5 lap atarak üçüncülüğü aldı.

Bora Tirki, +40 Master
       Bora Tirki, +40 Master

Genç erkekler kategorisinde Agit – Ömer çekişmesi çok uzun sürmedi. 2. turdan itibaren Agit Salman (Brisaspor ) hızla arayı açıp, hata yapmadan bitişi ilk geçen sporcu oldu. Ömer Faruk Kansız ( Salcano Arnavutköy) yarıştan dakikalar önce zincirini kopartmış, ön vites değiştiricisini yamultmuştu. Ege Pedal SK’de Korcan Gürakın ise üçüncü oldu.

Agit Salman, Genç Erkekler
       Agit Salman, Genç Erkekler

U17 kategorisinde ilk üç sırasıyla Mustafa Koklu (Salcano Aldosk), Yunus Emre Yılmaz (ferdi), ve Soner Eken (Salcano Aldosk)şeklinde gerçekleşti.

Yıldız bayanlar kategorisinde Mesude Şenol zorlayan olmayınca rahat bir şekilde birinci oldu. Son turda yaşadığı düşüş nedeniyle bitişe zor gelen sporcunun hastanede yapılan kontrollerden sonra iyi olduğu anlaşıldı. İkinci yine Salcano Aldosk takımından Büşra Önder olurken yine Salcano Aldosk’tan Arzu Yaras üçüncü olarak yarışı tamamladı.

Gelelim 13:00’te verilen yarışa.

Elit erkeklerde son dönemde ülkemizi mesken tutan sporculardan biri olan Marek Konwa zorlu rakipleri karşında yine rahat bir şekilde birinci olarak olimpiyat hedefinde 60 puan daha hanesine yazmayı başardı. İlk turda zorlandığını Portekizli sporcular David Rosa, Jorge Tiago Ferrieira ve Rus sporcu Gogolev Anton’un kendisini 3 tur takip ettiğini, 3. turun sonunda kendisini iyi hissetiğini ve arayı açabileceğini farkedince tempoyu arttırdığını dile getirdi. Bunaltıcı sıcak ve 9 tur sonunda bitiş çizgisine ilk gelenin kendisi olduğunu dile getirdi. İkinci Portekiz’den David Rosa olurken yine Portekiz Milli Takımı adına yarışan Tiago Ferreira Jorge Oliveira üçüncü oldu. Türk sporculardan Bilal Akgül 5. olurken, Abdulkadir Kelleci 6. oldu.

 Marek Konwa ve David Rosa, Başlama Alanında
        Marek Konwa ve David Rosa, Başlama Alanında

Elit bayanlarda Danimarkalı ikili Rikke Kornvig ve Helle Bachmann yarışın başında işbirliği yaparak birbirlerini desteklediklerini, bu şekilde arkalarından gelen Ukraynalı sporcu Iryna Popova (CC Roma) ile aralarını açtıklarını dile getirdiler. 7 tur sonunda neredeyse arka arkaya bitişe gelen sporcuların yaklaşık 8 dakika ardından gelen Iryna Popova üçüncü oldu.

 ıryna Popova ve Helle Bachmann, Elit Bayanlar
        ıryna Popova ve Helle Bachmann, Elit Bayanlar

U23 kategorisinde çok iyi bir yarış çıkarak Yunanlı sporcu Dimitrios Antoniadis (Protek) birinci oldu. Protek Takımını daha önceki senelerden tanıdığımız katıldığı her yarışta hemen hemen kürsü gören Periklis İlias’ın takımı olduğunu hatırlatalım. Dimitrios ardından Brisaspor’dan İsak Ünal ikinci olurken, Salcano Fabrika Takımı’ndan Sırp sporcu Aleksa Maric üçüncü oldu.

 Dimitrios Antonniadis, Protek
        Dimitrios Antonniadis, Protek

Yarışmalar saat 15:00’de yapılan ödül töreniyle son buldu. Organizasyonların gittikçe gözü kapalı yapılır hale geldi bir dönem yaşıyoruz. Zaman içerisinde daha da iyilerini göreceğimiz kesin. Çip sisteminin olmayışı bazı sıralama hatalarına neden olduğunu, hakemlerimizi fazladan uğraştırdığını da yeri gelmişken belirtmekte yarar var.

Sonuçlar

Yarışın resmi sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.
 

  Bu haber 5032 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015