Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
25 . Kasım . 2020  
Gaziantep MTB Kupası Yapıldı

Gaziantep MTB Kupası Yapıldı

Sarıçam Ormanlarında MTB Yarışı

Uğur Gerger   mtbtr.com © 20.5.2012
Bisiklet Federasyonu'nun takviminde yer alan Gaziantep MTB Kupası Salcano sponsorluğunda bu pazar günü yapıldı. 22 Mayıs'ta sona eren olimpiyat elemeleri öncesi son yarış olan Gaziantep yarışında, yarış öncesi ilan edilen elit erkek, U23 ve elit bayan kategorilerinin yanısıra yıldızlar kategorisi de açıldı. Yabancı sporcuların ilgisinin olmadığı yarışa sadece yerli sporcuların katılımı dikkat çeken unsurlardan biriydi.

Fotoğraf Albümleri

Yarış Fotoğrafları

Kürsü Fotoğrafları

Yarışa uygun bir havada gerçekleştirilen organizasyonda parkur yeri olarak Gaziantep Dülükbaba Ormanı seçilmişti. Akdeniz'in sarıçam ormanları arasında inişli çıkışlı parkurda yarışan sporcuların parkur hakkında düşünceleri ise genellikle olumluydu. Parkurun genelde güce ve tempoya dayalı olduğunu ve çok fazla teknik bulundurmadığını belirten sporcular, parkur şekillendirmesindeki aksaklıkların zaman zaman yolu şaşırmalarına sebep olduğunu bu yüzden yarışın bazı noktalarında konsantrasyon düşüklüğü yaşadıklarını belirttiler.

Elit Erkekler'de Bilal Akgül Birinci

Toplam 46 kişinin kayıt yaptırıp 33 kişinin yarıştığı elit erkek - U23 yarışında Bilal Akgül favoriler arasında gösteriliyordu. Yarışın ilk turunda Yusuf Çabık ile birlikte giden Bilal bir ara takımını yukarıya çekmek amacıyla ikinci sıraya geriledi ve tempoyu düşürdü. Uzunca bir süre Yusuf'un arkasında götüren Bilal, daha sonra yaptığı atakla tekrar birinciliği ele geçirerek yarış sonuna kadar bırakmadı ve bitiş çizgisini ilk geçen sporcu oldu. Kendi açısından rahat bir yarış çıkarttığını söyleyen Bilal yarış sırasında nabzını çok fazla yükseltmediğini söyledi.

Bilal Akgül : " Yarışta maksimum nabzımı görmedim, takım için çalışmayı denedim ama arkadaşlarım geride olunca son iki tur tempomu biraz artırdım ve birinci bitirdim. Benim için en rahat yarışlardan biri olduğunu söyleyebilirim." dedi.

Bilal Akgül
       Bilal Akgül

Bilal'in arkasından elit erkek klasmanında ikinci bitirerek öne çıkan Yusuf Çabık ise birincilik için uğraştığını ama genel olarak performansından memnun olduğunu belirtti. Elit sıralamasında ilk kez bu kadar iyi derece yapan Yusuf yarış için " Ne çok zor, ne de çok kolay diyebileceğim bir yarış oldu. " yorumunu yaptı.

Yusuf: " Dayanıklılık seviyemin düştüğünü farkettim, antrenmanlarımızda gerileme var, şimdi önümüzde Türkiye şampiyonası var, kendimi oraya hazırlayacağım." dedi.

Yusuf Çabık
       Yusuf Çabık

Yarışı başından itibaren gerilerde götüren Abdülkadir Kelleci ise son düzlükte yaptığı atakla Hamza Kansız'ı geçerek 3. oldu. Yarış öncesi iyi hazırlandığını, parkuru hazırlarken sürekli antrenman yaptığını belirten Kelleci performansında düşüş olduğunu söyledi.

Kadir : " Yarış öncesi ilk ikiye girmeyi hedefliyordum, ama performans açısında beklediğim gibi geçmedi. " dedi.

U23 Erkeklerde Birinci Yusuf Çabık

Elit kategoride ikinci olan Yusuf Çabık U23 kürsüsüne ise birinci sırada çıktı. Yusuf'un ardından ikinci olan Hamza Kansız ise iyi bir yarış çıkardığını ve parkurun keyifli olduğunu belirtti. İsak Ünal ise Hamza'nın ardından gelerek yarışı üçüncü sırada bitirdi.

Bayanlarda Birinci Semra Yetiş

Bayanlarda toplam 5 sporcunun yarıştığı organizasyonda Semra Yetiş, başlangıçtan itibaren ilk sırada götürmeyi başararak yarışı birinci sırada bitirdi. Rakip olarak kendisini zorlayacak birisinin olmadığını söyleyen Semra rahat bir yarış çıkarttığını, ara sıra parkurdan dolayı sorunlar yaşasa da sonuçtan memnun olduğunu belirtti.

Semra : " İlk tura birinci girmişken parkurda şeritlerden dolayı karışıklık yaşadım, rakiplerim sonra bir ara önüme geçti ve yanlış yerden gittiğimi farkettim, parkurda yol gösteren yardımcıların yetersiz olması dolayısıyla ilk turda böyle bir sorun yaşadık ama daha sonra yolumuzda gittik, performansımı korumayı başardım ve birinci oldum. Önümüzde Türkiye Şampiyonası var, formayı kapmak istiyorum. " dedi. Semra'nın ardından ikinci gelen sporcu ise İrem Aslan oldu.

Semra Yetiş
       Semra Yetiş

5 kişinin başladığı ve 3 kişinin bitirebildiği bayanlar yarışında üçüncü sporcu ise Pelin Bayram oldu. Pelin yarışa iyi başladığını ama parkurdaki sorunlar nedeniyle konsantrasyon kaybı yaşadığını belirtti.

Üçüncülük sonucu alsa da çok iyi performans gösteremediğini belirten Pelin: " İyi başlayan yarışın kötü bittiğini söyleyebilirim, parkurda yaşadığım sorunların üstüne bisikletimin teknik problemi de çıkınca performansımda düşüş oldu, yarış öncesi değiştirdiğim vites kabloları yarış esnasında sorun çıkartınca son iki turda vites problemi de yaşadım. " dedi.

Yarışta dnf olan diğer iki sporcu ise parkuru karıştırıp parkur dışına çıktıklarından dolayı yarışı tamamlayamadılar.

Yıldızlarda Birinci Onur Balkan

Saat 12:30'da yapılan ve iki tur süren yıldızlar kategorisi yarışında ise birinciliği Onur Balkan göğüsledi. Onur'un ardından ikinci gelen sporcu ise Abdülsamet Kıv oldu. Yarışı üçüncü bitiren sporcu ise Abdülsamet Tatlı oldu.

Yarış Sonuçları
       Yarış Sonuçları

 

  Bu haber 3631 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015