Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
25 . Kasım . 2020  
Delta MTB 2012 Yarışları İstanbul'da Sonlandı

Delta MTB 2012 Yarışları İstanbul'da Sonlandı

Delta MTB Yarışları Final Ayağı Sona Erdi

Uğur Gerger   mtbtr.com © 27.8.2012

Delta MTB Altın Serisi yarışlarının final ayağı Pazar günü İstanbul'da Ümraniye Hekimbaşı İzci Kampı'nda yapıldı. Toplam 7 kategoride yapılan yarışlarda elit erkek, u 23 erkek, elit bayan, gençler, master 30+, master 40 ve master 50+ sporcuları yarıştı. Sabah 11:00 'de başlayan yarışlarda master 30+, master 40+, master 50+, gençler ve bayanlar olmak üzere toplam 5 kategori sporcuları yarıştılar. Öğleden sonra yapılan yarışta ise elit erkek ve u23 sporcuları start aldılar.

Fotoğraf Albümleri

Elit Bayan, Elit Erkek

Ödül Töreni

Gençler'de Ömer Faruk Birinci

Sabah yapılan yarışlara bakacak olursak gençler kategorisinde birinciliği Ömer Faruk kazanırken, ikinci sırayı Cebrail Şeker aldı. Üçüncü sporcu ise Korcan Gürakın oldu. Gençler kategorisinde birinci olan Ömer Faruk Kansız, kendisi için kolay bir yarış olduğunu belirtti. Genel klasmanda birinci sırada yer alan Ömer Faruk, ilk turda çok hızlı gitmediğini, takım arkadaşı Cebrail Şeker'in başlangıç anında zincir kırmasından dolayı onu beklediğini söyledi.

       

Yarışta ikinci sırayı alan Cebrail Şeker ise, başlangıç anında zinciri koparttığını, geri gelerek iki dakika kadar kaybettiğini ama turun ortalarına gelmeden bu farkı kapattığını söyledi. Ömer Faruk'a yaklaşınca da birincilik iddiası olduğundan takım arkadaşını geçmek istemediğini ve yarışı beraber götürdüklerini söyledi.

Master 30+ Birincisi Muammer Yıldız Oldu

Master kategorisinde birinci sporcu ise Muammer Yıldız oldu. Son turda arayı oldukça kapatan Oğuz Özçelik ise son anda atak yapsa da Muammer'i geçemedi ve ikinci sırada kaldı. Üçüncü sporcu ise Hüseyin Çelebi oldu.

Master 30+ kategorisinde birinci olan Muammer Yıldız, yarışa çok iyi başladığını söyledi. İlk turdan itibaren rakipleriyle arasındaki farkı bir hayli açan Muammer, son turlara doğru biraz yavaşladığını ve düşük tempoda gittiğini belirtti. " İyi bir dinlenme dönemi geçirdim, antrenman çok sık yapmasam da bugün performansımın iyi olduğunu düşünüyorum." dedi.

U23 Genel Klasmanında Harun Molla Birinci Oldu

U23 kategorisinde final yarışında ikinci olan ve genel klasmanda birinciliği kazanan Harun ise iyi bir yarış çıkarttığını, ilk sırada bulunmasının kendisi açısından ekstra motivasyon sağladığını belirtti. Yarışı başından itibaren 2. sırada götüren Harun, Bayram Eroğlu ile çekiştiğini, 4. turda üçüncülüğe düşse de tüm gücüyle tekrar yüklenerek 2. liği kazandığını belirtti.

       

Birinci olan Hamza Kansız ise yarış öncesinde 15 gün Kaçkarlar - Ovit yaylasında olmasının kendisi için bir avantaj yarattığını belirterek " Uzun süredir antrenman yapmadım, yüksek rakımdan bir anda sıfır noktasına inince çok daha iyi performans gösteriyorsunuz, parkur da bisikleti öğrendiğim parkur olunca hiç zorlanmadım, rakibimle aramdaki fark çok yüksekti, hızlı bir şekilde yarışı bitirdim. " dedi.

Bayanlarda Esra Kürkçü Rakipsiz

Bayanlarda birinci olan Esra Kürkçü ise rakipsiz olmasının avantajını kullanarak rahat gittiğini, hava sıcaklığının yüksek olmasından dolayı zorlandığını belirtti. " Parkurda teknik yerler çok olmasa da zorlayıcı parkur, sürekli yüksek nabızda hız kesmeden gitmek parkurun zorluk seviyesini artırıyor" dedi. Bayanlarda ikinci sporcu ise Rüveyda Kerçin oldu. Üçüncü sporcu ise Nermin Fenmen oldu.

       

Elit Erkeklerde Sina Solouksaran Birinci

Elit erkek kategorisi yarışlarında ise Sina Solouksaran iyi bir yarış çıkartarak yarışı birinci sırada bitirdi. Gökhan Uzuntaş ise, Sina'nın arkasında kalarak ikinci olurken Yusuf Kilim ise üçüncü oldu.

Günün Diğer Sonuçları

Master 40+ kategorisinde Bora Tirki birinci olurken, ikinci sporcu Erol Özbey oldu. Üçüncülüğü ise Cüneyt Gazioğlu kazandı.

Master 50+ kategorisinde yapılan yarışlarda ise Kemal Merkit birinciliği kaptırmazken, ikinciliği Birol Toraman aldı. Üçüncülüğü kazanan isim ise aynı zamanda Bisiklet Federasyonu bünyesinde hakemlik yapan Celal Siper Özdol oldu.

 

  Bu haber 3756 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015