Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
21 . Eylül . 2020  
Ankara MTB Yarışı Koşuldu

Ankara MTB Yarışı Koşuldu

Ankara'da MTB Yarışı

Uğur Gerger   mtbtr.com © 3.9.2012
Bisiklet Federasyonu'nun faaliyet takviminde yer alan Ankara yarışı koşuldu. Hacettepe Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde koşulan yarışta 6 kategoriden toplam 60 sporcu yarıştılar. Elit erkek, elit bayan, genç erkek, u17 erkek, master 30 ve master 40 olmak üzere yapılan kategorilerde katılım beklenenin altında gerçekleşti. Olimpiyatlar sonrası hedefsizlik ve sezonun da kapanacak olması yarışların coşkusunu bir hayli azalttığını söyleyebiliriz.

Fotoğraf Albümü

Yarışla ilgili tüm fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Elitlerde Bilal Birinci

Her zamanki Hacettepe Üniversitesi parkurunda yapılan yarışta, 9:30 da tüm kategoriler yarışa başladılar. Elit erkekler klasmanında Bilal Akgül, Gökhan Uzuntaş ve İsak Ünal arasında geçen mücadelede birinciliği Bilal rahat bir şekilde kazandı. İsak'ın iki tur Bilal'in arkasında gittiği yarışta, düşmesi sonucu zaman kaybetmesiyle Gökhan Uzuntaş ikinciliğe yükseldi ve yerini yarış sonuna kadar koruyarak ikinci oldu. İsak Ünal ise yarışı üçüncü sırada bitirdi.

       

Yarışı birinci bitiren Bilal: Parkur Türkiye'nin güzel parkurlarından birisi. Rahat ve antrenman modunda bir yarış çıkarttığımı söyleyebilirim, olimpiyatların geçmiş olması beni ve diğer sporcuları motivasyon olarak bitirmiş durumda, öncelikli olarak hemen yeni bir hedef ve bununla birlikte yeni bir programa ihtiyacımız var. Önümüzdeki İzmir ve Balkan Şampiyonası yarışlarından sonra uzun bir dinlenme dönemi geçirmek istiyorum, üç senedir neredeyse hiç dinlenemedim, gitmek istesem de vücudum bunu kabul etmiyor, umarım planlı ve programlı bir takvimle bütün sporcuların performansını yükseltebiliriz.

Yarışı ikinci bitiren Gökhan Uzuntaş ise yarışta dört tur boyunca beslenme alanındaki aksilikten dolayı susuz gittiğini, bunun kendisini kötü etkilese de motivasyonunu kaybetmeden yarışı ikinci sırada bitirdiğini söyledi. " Parkurun teknik yerleri çoktu, nabız düzeyi çok yüksekti, sürekli inişler ve çıkışlar mevcuttu. " Üçüncü olan İsak Ünal ise ilk iki tur iyi gittiğini, sonra düşerek yaklaşık bir dakika zaman kaybettiğini söyledi. " Zeminin kuru ve kaygan olması dezavantajım oldu " diyen İsak geçtiğimiz Türkiye Şampiyonası'nda da aynı talihsizliği yaşamış ve ikinci durumdayken gerilere düşmüştü.

       

Günün Diğer Sonuçları

Bayanlarda ise Semra Yetiş rahat başladığı yarışı rahat bitirerek birinci oldu. Antrenman yapar gibi başladığını belirten Semra, rakiplerinin olmaması dolayısıyla kendisini fazla zorlamadığını ve temkinli gittiğini belirtti. Candan Cığız bayanlar kategorisinde ikinci olurken, Nermin Fenmen yarışı üçüncü sırada bitirdi.

       

Genç Erkekler kategorisinde ise Agit Salman birinci oldu. Agit yarışın kendisi açısından rahat geçtiğini ve kendisi açısından kolay bir yarış olduğunu belirtti. Egepedal Spor Kulübü'nden Korcan Gürakın ikinci olurken, Brisaspor'dan Serkan Balkan yarışı üçüncü bitirdi.

U17 Erkekler kategorisinde Brisaspor'dan Onur Balkan birinci oldu. Nilüfer Belediyespordan Tolga Akdeniz ikinci olurken, İstanbul'dan katılan Yunus Emre Yılmaz yarışı üçüncü bitirdi.

3 tur atılan master 30 kategorisinde Nevzat Kıral yarışı rakibinin 8 dakika önünde bitirerek yarışta birinciliği kazandı. Ali Çakır ikinci olurken, Cem Anamurluoğlu yarışı üçüncü sırada bitirdi.

Master 40 kategorisinde yapılan yarışta ise Çorum Belediyespor'dan Murat İşcimen birinci olurken, Erol Özbey yarışı ikinci sırada bitirdi. Büyükçekmece Bisiklet Kulübü'nden Oğuz Çevik ise üçüncü sırayı aldı.

       

       

 

  Bu haber 4337 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015