Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
16 . Ocak . 2021  
Alaçatı MTB Kupası Sona Erdi

Alaçatı MTB Kupası Sona Erdi

Yazdan Kalma Bir Günde MTB Kupası

Uğur Gerger   mtbtr.com © 8.10.2012
İzmir Çeşme'de bu pazar günü yapılan Alaçatı MTB Kupası sona erdi. Yazdan kalma bir günde gerçekleşen yarışa toplam 54 sporcu katıldı. Yaklaşık 30 derece havada, yakıcı güneş altında yarışan sporcular teknik parkurla boğuşurken bir yandan da sıcak ile başetmek zorunda kaldılar. Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki farklı şekilde düzenlenen organizasyonda elit erkek, elit bayan ve master erkek, gençler erkek kategorisi sporcuları yarıştılar.

Fotoğraf Albümleri

Elit Bayan, Elit Erkek ve U23

Genç Erkekler, Yıldız Erkekler, Yıldız Bayanlar ve Master 30, 40

Gelecekteki Yarışcılar

Tüm Kategori Kürsü Fotoğrafları

İlk kez 2010'da düzenlenen ve bu sene ikincisi yapılan organizasyonda parkurdan bahsetmek gerekirse, çok fazla değişikliğe gidilmeyen parkurun teknik düzeyi biraz daha artırılmış. Kısa iniş ve çıkışlar barındıran parkura, aynı zamanda bir çok teknik dönüş de eklenmiş. Sporcuların düzeyine göre parkur kimileri tarafından çok beğenilirken, bazı sporcular tarafından aynı beğeniyi almadığını da ekleyelim.

Genç Erkekler'de Agit Yine Birinci

Yarışlardan bahsetmek gerekirse, saat 10:00'da yapılan yarışlarda gençler kategorisinde birinci olan Agit Salman rahat bir yarış çıkarttığını ve rakipsiz yarıştığını belirtti. Yarış başında ilk sırada yer alan Agit, yarışın sonuna kadar birinciliği kaptırmadı ve bitiş çizgisini ilk geçen isim oldu. Parkurun ne çok iyi, ne çok kötü bulduğunu belirten Agit, teknik düzeyinin yeterli ama eksikliklerin çok olduğunu ifade etti.

Abdülkadir Kelleci
       Abdülkadir Kelleci

6 tur atılan gençler kategorisinde yarışı ikinci sırada bitiren isim ise Ömer Faruk Kansız oldu. Yarış öncesi hasta olan Ömer Faruk ise yarıştan bir gün önce kendisini hastalıktan dolayı yorgun hissettiğini, ama buna rağmen iyi bir yarış çıkarttığını söyledi. Egepedal Spor Klubü'nden Furkan Ceylan ise yarışı üçüncü sırada bitirdi.

Masterlarda Nevzat Yine Kral

Master kategorisinde yapılan yarışta ise Nevzat Kıral yarışı birinci sırada bitirdi. 2012 senesinde dağ bisikleti kategorisinde yapılan yarışlarda katıldığı tüm müsabakalarda birincilik kürsüsünü kimseye kaptırmayan Nevzat bu yarışta da geleneği sürdürmeye devam etti. Parkurun 2010 senesine göre daha da iyileştirildiğini belirten Nevzat : " Belki biraz daha hızlanılabilecek düzlük alanlar yaratılabilirdi, bunun haricinde parkuru beğendim. " dedi.

Toplam 4 tur atılan master kategorisinde Hakan Yıldırım ise yarışı ikinci sırada bitirirken, Oğuz Özçelik ise üçüncü olan isim oldu.

Elit Erkekler'de Abdülkadir Kelleci Birinci

Öğleden sonra yapıla yarışlarda elit erkekler 8 tur atarken, elit bayan sporcuları toplam 6 tur attı. Elit erkekler kategorisinde birinci olan Abdülkadir Kelleci yarışın beklediğinden çok daha iyi geçtiğini söyledi. Sıcak havada geçen yarışta parkurun teknik ve kısa inişler çıkışlar barındırmasının kendi tekniği açısından avantaj sağladığını ve bu avantajı iyi kullandığını belirten Kelleci: " Yarıştan önce Bilal'in antrenman sırasında dizini zedelemesinin bir moral bozukluğu vardı. Bu yarışı da ona armağan etmek istiyorum. Parkura gelecek olursak, kendimi çok iyi hissettim ve iyi bir yarış çıkarttım. " dedi.

Yarışı ikinci sırada bitiren Harun Mollaoğlu iyi bir yarış çıkarttığını ve C2 yarışlarında ilk kez ikincilik kazanmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. " Parkur tam istediğim gibi bir parkurdu, çok fazla hızlanabilecek bir alan yoktu ama teknik düzeyi yüksekti. Türkiye'deki yarışlarda giderek daha iyi derece yapmaya başladım, vatan toprakları bana yaramış gözüküyor. " dedi. Elit erkekler kategorisinde İsak Ünal ise yarışı üçüncü sırada bitirdi.

Harun Mollaoğlu
       Harun Mollaoğlu

Bayanlarda Esra Sürprizi

Elit bayanlar kategorisinde yapılan yarışlarda ise günün sürprizi gerçekleşti diyebiliriz. Türkiye'de sık sık yarışlarda gördüğümüz Sırp sporcu Jovana Crnogorac , ilk turda birinci sırada götürürken zincirin dönmesi sonucu epey bir zaman kaybetti ve yarışı 6 tur sayısını tamamlayamadan bitirmek zorunda kaldı.

Esra Kürkçü
       Esra Kürkçü

Jovana'nın arkasında yarışı götüren Semra Yetiş ve Esra Kürkçü mücadelesinde ise, Esra Kürkçü günün galibi oldu. Yarışı birinci sırada bitiren Esra, Alaçatı yarışını unutamayacağını belirtti. Yarıştan önceki gece 40 derece ateşle uyuduğunu, sabah ise ancak düzeldiğini söyledi. " Yarış öncesi girip girmemekte kararsızdım, hasta olduğumdan dolayı çok bir beklentim yoktu, yarışta ise kendimi ilginç bir şekilde iyi hissettim, gittikçe daha iyi basmaya başladım, Jovana'nın da yaşadığı aksilik olunca birden kendimi birinci sırada buldum, çok mutluyum. " dedi.

Elit bayanlarda Semra Yetiş ikinci olurken, Asuman Burcu Balcı yarışı üçüncü sırada bitirdi. Teknik aksaklıklar yaşayan Jovana ise toplam 6 tur atılan yarışta üç tur atarak sonuncu oldu.

Günün bir diğer yarışı ise Alaçatılı çocukların yarışı idi. 6-8 yaş ve 9-10 yaş grupları olmak üzere iki farklı kategoride düzenlenen yarışlarda toplam 40 çocuk yarışa katıldı. Büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen yarışta, geleceğin bisikletçilerinin heyecanı görülmeye değerdi.

Genel Sonuç Listesi

       

       

 

  Bu haber 4481 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015