Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
24 . Kasım . 2020  
16. Alanya MTB Kupası Yapıldı

16. Alanya MTB Kupası Yapıldı

Sezon Alanya MTB Kupası ile Kapandı

Uğur Gerger   mtbtr.com © 21.10.2012
Sezonun son dağ bisikleti yarışı bugün Alanya'da gerçekleştirilen 16. Alanya Kızılalan Dağ Bisikleti Şampiyonası ile sona erdi. 87 sporcunun katıldığı yarışta elit erkek, elit bayan, U23 erkek, gençler, u17 erkek, u 15 erkek, yıldız bayan olmak üzere toplam 7 kategori yarıştı. Ulusal ve uluslararası olmak üzere ayrı ayrı organize edilen yarışta öğleden sonra yapılan elit ve U23 yarışları uluslararası kategoride koşuldu.

Sabah yapılan yarışta yağmur beklentisi olsa da korkulan olmadı ve sporcular gayet rahat bir havada yarış koştular. Öğleden sonra yapılan yarışta ise yağmur zaman zaman parkuru ıslatsa da sporcular açısından çok fazla zorlayıcı olmadı. Sporculardan gelen tepkilere göre, parkurdan bahsetmek gerekirse, geleneksel Kızılalan parkuru üzerinde ufak değişiklikler yapılmasına rağmen, parkur yine eğlenceli, yine teknik, yine zorlayıcı idi.

Fotoğraf Albümleri

Elit Erkek, Elit Bayan ve U23

Genç Erkekler, Yıldız Erkekler, Yıldız Bayanlar, Master + 30, +40

Tüm Kategori Kürsü Fotoğrafları

Gençlerde Ukraynalı Birinci

Sabah koşulan gençler kategorisinde günün kazananı Ukraynalı sporcu Artem Shevtsov oldu. Agit Salman ile sürekli başabaş giden sporcu son iki turda arayı yaklaşık 30 saniye açarak avantaj elde etmeyi başardı. Agit'in 4. turun ortasında lastik patlatmasıyla daha da rahatlayan Shevtsov bitişe ilk varan sporcu oldu. 5. tura Ömer Faruk'un arkasında üçüncü giren Agit Salman ise son turda yaptığı atakla tekrar ikinci sırayı aldı ve yarışı ikinci sırada bitirdi. Ömer Faruk Kansız ise yarışı üçüncü bitiren sporcu oldu.

Agit Salman
       Agit Salman

Yarışı ikinci bitiren Agit Salman, yarışa iyi hazırlandığını ama rakibinin de güçlü olduğunu belirtti. Lastik patlatmasa birincilik için bastıracağını söyleyen Agit bir süre beraber gittiğini, tekniklerde rakibinden daha iyi olmanın avantajı ile arayı kapattığını söyledi. Agit " Son turda lastik patlamasaydı birinci olabilirdim, patlayınca ikincilik için mücadele vermek zorunda kaldım." dedi.

Ömer Faruk Kansız ise, başından beri üçüncü sırada götürdüğü yarışta ikinci sıraya yükselmesine rağmen son turda yerini koruyamadı ve üçüncü oldu. Alaçatı yarışından beri hastalığının geçmediğini bu yüzden kendini çok fazla yormadığını belirtti. Ömer Faruk: " Yarıştan önce uzun süre antibiyotik kullandım, bu da vücutta halsizlik yaratıyor, kürsü yapmak amacıyla gelmiştim, yaptığım için mutluyum. " dedi.

Masterlarda Nevzat Birincilikle Sezonu Kapattı

Yine sabah koşulan bir diğer yarışlardan Master kategorisinde yapılan yarışta Nevzat Kıral zaman zaman gerilere düşse de son iki turda birinciliği alarak yarışı zirvede bitirmeyi başardı. Sezon içinde katıldığı tüm yarışlarda birinci olan Nevzat son yarışta da geleneği bozmadı. Yarışı bitirir bitirmez bitiş çizgisinden hızla geri dönen ve Alanya'da yapılan yol yarışına yetişmek için röportaj yapma fırsatı bulamadığımız Nevzat'ın öğleden sonra da yol yarışı koştuğunu belirtelim.

Nevzat Kıral'ın arkasından ikinci gelen Salih Manavoğlu ise bir ara ilk sıraya yükselmesine rağmen yerini koruyamadı ve yarışı ikinci sırada bitirdi. Yarışlara bir sene ara veren Salih, antrenmanlara kaldığı yerden devam ettiğini ve iyi bir performans yakaladığını söyledi. Yarışı üçüncü bitiren sporcu ise Oğuz Özçelik oldu. İlk turda bir süre birinci götüren Oğuz yerini koruyamadı ve üçüncülüğe geriledi.

Elitlerde Uwe Klasiği

Öğleden sonra 13:00'te yapılan Elit erkekler kategorisinde yapılan yarışta 4'ü yabancı olmak üzere toplam 35 sporcunun katıldığı yarışta Uwe Hochenwater rahat bir yarış çıkartarak bitişe ilk varan sporcu olmayı başardı. İlk turdan itibaren ortalama 17:30 dakikada bir turu dönmeyi başaran Hochenwater, daha önce çoğu kez yarıştığı parkuru tanımanın da verdiği avantaj ile rakiplerine bir hayli fark attı. Yarışta birinci gelen Hollandalı yarış sonrasında : " Burası benim evim gibi, defalarca yarıştım ve çok kez birincilik kazandım. Yine birinci olmanın mutluluğunu yaşıyorum. " dedi.

Uwe Hochenwarter
       Uwe Hochenwarter

Yarışı Uwe'nin arkasından ikinci bitiren Abdülkadir Kelleci ise ilk turda gerilerde olsa da iyi bir performans ortaya koyarak kürsüye çıkmayı başaran tek Türk sporcu oldu. Yarış öncesinde moralinin iyi olduğunu ve iyi hazırlandığını belirten Kelleci, ısınmak için vakit bulamasa da bunun kendisini etkilemediğini ve yarışa konsantre olduğunu söyledi. " Sezonun son yarışında iyi bir derece almak istiyordum, bunu da başardım, şimdi önümüzde uzun bir dinlenme dönemi var, bu dönemi çok iyi geçirerek 2013'e iyi bir başlangıç yapmayı hedefliyorum. "

Yarışı üçüncü bitiren Marco Schatzing ise parkuru çok zorlayıcı bulduğunu, zaman zaman yağıştan dolayı parkurun kayganlaştığını söyledi. " Sonuç olarak eğlenceli bir parkurdu, riskli olsa da hem doğası hem de parkurun stili çok keyif vericiydi, üçüncü olmak benim için iyi bir sonuç " dedi.

Bayanlarda Kürsü Ukraynalıların

Bayanlar kategorisinde toplam 8 sporcunun katıldığı yarışta ilk üç sırayı Ukraynalı sporcular aldı. Yana Belomonya'nın birinci olduğu yarışta, Martha Thereschuk ikinci, Iryna Popova ise üçüncü oldu.

Günün Diğer Sonuçları

U17 Erkekler kategorisinde yapılan yarışta, ilk iki sırayı Salcano Aldosk takımından Soner Eken ve Duran Akbaş alırken, üçüncü sırayı Nilüfer Belediyespor Kulübünden Tolga Akdeniz kazandı.

U15 Erkek kategorisinde ise Ürgüpspor'dan İzzet Şahin birinci, ferdi olarak yarışan Ensar Sever ikinci, Büyükşehir Belediyespor'dan Yasin Ayberk Üner ise üçüncü oldu.

Yıldız bayan kategorisinde yapılan yarışta ise, Salcano Aldosk'tan Gamze Kıyas birinci olurken, Alanya Belediyespor Klübü'nden Damla Alkım Ölmez ikinci oldu. Üçüncü sırayı ise yine Salcano Aldosk takımından Ayşe Doğan aldı.

       

       

 

  Bu haber 5227 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015