Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
02 . Aralık . 2020  
Londra Bisiklet Fuarı 2013

Londra Bisiklet Fuarı 2013

Londra'dan Bisiklet Esintileri

Melike Menekay   mtbtr.com © 2.2.2013
17-20 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen London Bike Show’u bu sene ikinci kez ziyaret ettik. Londra fuarı her yıl gittiğimiz Eurobike’ın aksine daha çok kullanıcı odaklı, alışveriş de yapılabilen bir fuar. Biletlerin ucuz olmamasına rağmen tek bir biletle bisiklet fuarıyla birlikte toplam 4 farklı fuarı (Outdoors Show, Active Travel Show ve London Boat Show) gezebilme olanağı olmasından dolayı her yaştan farklı sporlara meraklı birçok ziyaretçiye hitap eden, fuarlara ilgi fazlaydı. 9.000 m2 lik alanda yaklaşık 70.000 den fazla kişinin ziyaret ettiği, 250‘den fazla katılımcının yer aldığı fuar hem standları, hem de yan etkinlikleri ile oldukça hareketli ve cezbediciydi.

Fuardaki standlar Marin, Cube, Shimano, Pinarello gibi üretici birkaç firma dışında daha çok İngiltere‘deki distribütörlere ait. Dolayısıyla üretici firmaların bir sonraki yıllla ilgili yeniliklerini tanıttığı bir fuardan çok distribütörlerin kullanıcıya ulaşmasına ve yenilikleri tanıtırken sunulan indirimli fiyatlarla satışa yönelik bir fuar. Zaten fuar alanına girince birçok kişinin elinin kolunun %50’ye varan indirimlerden dolayı oldukça dolu olduğu fark etmemek mümkün değil. Hatta bazı standlarda getirilen ürünler tükenmiş olduğundan e-mail ile sipariş alınacağına dair yazılar görmek mümkündü.

Fotoğraf Albümü

Fuarın fotoğraf albümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Bisiklet ve Şıklık Üzerine

Teknik olarak bisiklet, donanım ve akseaurlar dışında da ürünlerin olduğu değişik standlar, son yıllarda giderek artan bisiklet ve şıklık eksenindeki göz alıcı ürünlerle doluydu. Daha fuara girer girmez ilk gözümüze takılan stand Chapeau markasınındı. Çanta, bere, forma gibi ürünlerini antika dolap ve masalarda sergilemişlerdi.
Chapeau!
       Chapeau!

Londra’da 2009’dan beri düzenlenen Tweed Run’a nazire yaparcasına „zamanda bisikletle geriye gitmek“ üzerine kurulu bir festival de 2 yıldır düzenlenen Anjou Velo Vintage ve boyle bir fuarın olmazsa olmazı Brooks markasının standını da çok beğendiğimizi belirtelim.
Anjou Velo Vintage
       Anjou Velo Vintage
Brooks
       Brooks

Artan Bisiklet Kullanımı ile Gelen Ürünler

Britanya’da giderek artan bisiklet kullanımının beraberinde getirdiği sorunlara çözüm üretmek istercesine çok görünen bir ürün de bisiklet muhafaza seçenekleriydi. İlk olarak „The Bike Bag“ markasıyla tanıtılan bisiklet koruma torbalarını, daha sonra da “bike slip-a“ markasının torbalarını inceledik. Birincisi daha çok bisikletin taşınmasında, ya da bisikleti balkonda, depoda saklarken zarar görmemesi için tasarlanmış bazı bölümlerinde içi dolgulu çanta şeklindeydi. İkincisi ise dağda, ya da yolda yeterince çamurlandıktan sonra eve alınan ve evde saklanan bisikletler için ideal tekerleklerden geçirilen torbalar. Bunların dışında bir de pratik bisiklet garajları standı vardı. Bu garajlar birkaç bisiklet için olup rahatça kapanabiliyorlar. Özellike bahçeli evler için çok güzel bir alternatif.
Bike-Slip-A
       Bike-Slip-A
Bisiklet garaji
       Bisiklet garaji

Bir başka ilgimizi çeken görüntü ise GoCycle standındaydı . Artık günümüzde özellikle Avrupa’da iyice yaygınlaşmış olan ise bisikletle gidiliyor olması bisiklete asılan çantaların da duruma uyum göstermesini sağlamış. Bilgisayarınızı çantasıyla beraber bisikletinizin önünde rahatça taşımanız artık mümkün!
GoCycle
       GoCycle

Velodromda Rekor Denemesi

Herne Hill Velodromunda geçirdiğimiz bir günü size daha önce yazımızda aktarmıştık. Burada da hem velodromu tanıtmak, hem de yeni üyeler kazanmak amaçlı bir standları vardı. Standın en ilgi çeken yanı ise oyuncak veledrom (). Fuarda cüzi bir miktarla zaman karşı yarışma imkanı bulduğunuz oyunda 10 turun sonunda herkesin zamanlaması not ediliyor. Gün sonunda ise en hızlı olan kişiye Herne Hill Velodromu forması hediye ediliyor. Biz fuardan ayrılırken listedeki en hızlı isimdik (10 tur 15:06 saniyede), fakat hiç ses çıkmadığına göre anlaşılan geçilmişiz.
Oyuncak velodrom
       Oyuncak velodrom

“Herkes İçin Bisiklet“

Fuarın belki de en yoğun ilgi gören standlarından biri British Cycling’e aitti. Federasyonun uygun aidatlar karşılığında verdiği üyelik hizmetleri birçok kişiye cazip geldiğinden standın onu üyelik formlarını dolduran bisiklet meraklılarıyla doluydu. Race ve Ride olarak iki ana üyelik türü bulunmakta. Race kategorisi kendi içinde verdiği hizmetlerin fazlalığına göre bronz, gümüş ve altın olarak üçe ayrılıyor. Federasyonun çeşitli etkinlik ve yarışlarına indirimli ve öncelikli biletler, bisiklet dergilerine % 40 indirimli üyelik imkanı, haftalık gönderilen bilgi emailleri, bisiklet sigortası, çestili alışverişlerde indirim olanakları tüm üyeliklere sunulan imkanlardan bazıları. Race kategorisinin en önemli özelliği üyelerine yarış lisansı veriyor olması. Bronz kategorisinin geçişi lisans veriyor olması, herhangi bir kaza sonrası hukuki destek ve yarışçı sigortası sağlamaması bu üyeliği diğer race kategorisindeki üyeliklerden ayıran özellikler. Yıllık 15 ile 66 pound arasındaki bu üyelik ücretleri İngiltere için çok makul ücretler.
British Cycling üyelik seçenekleri
       British Cycling üyelik seçenekleri

Gösteriler, Testler...

Fuar alanının bir köşesinde kurulmuş olan birçok yol bisikletlerini test edilebildiği parkur ve hemen yanında belli saatlerde gerçekleşen Animal Bıke Tour gösterileri , Jaguar’ın kurmuş olduğu sahnede gerçekleşen söyleşiler, konserler ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdiği alanlardı. Bu test parkurunda ayrıca 2007‘den bu yana düzenlenen fakat ilk defa kapalı alanda ring yarışı seklinde organize edilen IG London Nocturne yarışları düzenlendi . Hemen yanında ise DMR markasının düzenlediği Pump Track yarışları dört gün boyunca ziyaretçilere heyecanlı dakikalar yaşattılar.

Boş Stand, En Pahalı Bisiklet, En Güçlü Korna...

Bunun dışında da bisikletler olarak bilmediğimiz, görmediğimiz farklı bir yenilik yoktu. İlginç bisikletler, güzel SingleSpeed tasarımları, belli başlı markalar, „commuting“ yani bisikletle işe gidip gelmeyi kolaylaştıracak tasarımlar, yol bisikleti/zamana karşı odaklı bir sportif bisiklet yelpazesi kısaca fuarı özetlemeye yeter de artar.

Günün sonunda bisikletler ve yenilikler dışında; Chickens markası ile el yapımı kadro üreten Jon‘un depo anahtarını kaybetmesi sonucu yanına alabildiği tek kadroyu sergilediği Chickens Frame Emporium standı, 10.499 poundluk Pinarello Dogma, çeşit çeşit birçok katlanabilir bisikletin sergilendiği standlar aklımızda kalanlar olup, kulaklarımızda ise fuarın gerçekleştiği salonda hemen her yerden duyulan dünyanın en sesli bisiklet kornası Hornit’in kulağımızda başlattığı ve durmak bilmeyen bir çınlama vardı!
Pinarello Dogma 65.1 Think 2
       Pinarello Dogma 65.1 Think 2
Chickens Frame Emporium
       Chickens Frame Emporium'dan Jon

Fotoğraf Albümü

Fuarın fotoğraf albümüne buradan ulaşabilirsiniz.

 

  Bu haber 8872 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015