Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
25 . Ocak . 2021  
2013 İlk Kış Duatlonu İstanbul Çekmeköy'de

2013 İlk Kış Duatlonu İstanbul Çekmeköy'de

2013 Triatlon Sezonu İstanbul Çekmeköy'de Açıldı

Ahmet Cem Erdem   mtbtr.com © 24.2.2013
Türkiye Triatlon Federasyonu'nun 2013 takvimindeki ilk yarış İstanbul Çekmeköy’de duatlon dalında yapıldı. Çekmeköy Belediyesi ve Delta Bisiklet, Ansal Spor, Thule Türkiye ve Bisikletliler Derneği destekleriyle gerçekleşen müsabakaya elit kategorisi açılmamasına rağmen toplam 128 sporcu katıldı. Arazide yapılması nedeniyle özellikle dağ bisikleti sevdalılarının da katıldığı bir yarış oldu.

Sabahın erken saatlerinde hava sıcaklığı düşük olsa da yarış saatine doğru sisin dağılarak yerini güneşli bir havaya bırakması yarışı daha da keyifli yaptı. Bir haftadır hava yağmurlu olması nedeniyle toprak zemin bazı bölgelerde çok yumuşaktı ; fakat küçük çaplı kazalar dışında sporculara önemli bir şey olmadı. Bütün kategoriler 2 farklı yarışta gerçekleştirildi. İlk yarış 11.30’da ‘Genç Bay-Bayan’ ve ‘+20 Bay-Bayan’ kategorileri dâhilinde başlatıldı. İkinci yarış ise 13.00’de ‘+30,+40 ve +50 Bay-Bayan Master’ kategorileri yarışa hep birlikte başladılar.

Fotoğraf Albümleri

Gençler ve +20 Yaş Üstü Bay/Bayan | +30,+40 ve +50 Master Bay/Bayan | Tüm Kategori Kürsü Fotoğrafları

Sezonun bu ilk yarışı puansız yapılırken ve elit kategorisi de açılmadı. Parkur kenarında bulunan stantlar ve gönüllü ilkokul öğrencilerin fidan dikmek için bağış toplamaları yarış atmosferine ayrı bir renk kattı.

Genç Erkeklerde en dikkat çekici çekişme Atilla Bisiklet Takımı’ndan Yunus Emre Yılmaz ve Uğur İmir arasında gerçekleşti. Koşudan ilk çıkan Uğur liderliğini bir tur koruyabildi ve Emre'ye geçildi. Bisiklet etabının 6. turu sonunda ikinin arasındaki fark 3-4 dakika çıktı. Kısa olan ikinci koşu etabında bu farkı kapatmak Uğur için mümkün olmadı.Yunus Emre Yılmaz yarış sonunda;” Birinci oldum, mutluyum! Nabzım yarış boyunca çok iyiydi. Dağ Bisikleti Türkiye 2.’si ve Balkan Şampiyonu'yum aynı zamanda. Parkurun bisiklet etabında çok sıkıntı çekmedim. İlk önce koşuda birinci gelen arkadaşımız (Uğur) atlet kendisi; o da kendi avantajını koşuda kullandı, ben de eski atletim, kendisini tebrik ediyorum.” dedi.
 Yunus Emre Yılmaz
        Yunus Emre Yılmaz

İkinci olan Uğur İmir ise Parkur güzeldi; biraz çamurluydu ama genel anlamda yarış esnasında bir sıkıntı olmadı. Koşuda hiç sıkıntı yaşamadım. Triatlon da yapıyordum, bu benim için bir antrenman oldu.

Genç Erkekler’in üçüncüsü ise Alanya Doğa Spor’dan Erol Can Yaraş oldu.
Uğur İmir
       Uğur İmir
Erol Can Yaraş
       Erol Can Yaraş

Yunus Emre'den bahsederken Atilla Bisiklet Takımı bünyesinde triatlon takımı kurulduğunu da belirtelim.

Genç Bayanlar’ın birincisi Arzu Yaraş kategorisinde tek olmasına karşın 1 saat 10 saniye ile iyi bir yarış çıkarttı. Yarış hakkında “İlk düzenlenen bir yarıştı, farklıydı, çok mutluyum. Buraya antrenmanlı gelmiştik, parkur zorluk yaratmadı.” dedi.

+20 Bayanlar'da İstanbul’dan ferdi yarışan Sedef Özçelik birinci oldu. Balıkesir Çelmak SK’den Çiğdem Gülgeç ikinci, Işık Kantarcıoğlu ise üçüncü oldu.
Sedef Özçelik
       Sedef Özçelik

Birinci olan Sedef Özçelik” benim ilk kros duatlon yarışımdı ve ilk dağ bisikleti deneyimini de bu yarışta yapmış oldum. Normalde triatlon ve Ironman yarışlarına katılıyorum. Aynı zamanda uzun mesafe bisiklete alışığım fakat bu kadar çamur içinde çok farklı bir bisiklet deneyim oldu benim için. Organizasyon çok güzeldi, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” yorumunda bulundu.

*Sedef Özçelik geçen Temmuz’da Belçika Antwerp yarı Ironman koştuğunu 18-24 yaş kategorisin de ikinci olduğunu da yeri gelmişken belirtelim.

+20 Erkeklerde 47 dakika 36 saniye gibi hayli iyi bir dereceyle Mustafa Şirin (Alanya Doğa SK) birinci olurken dağ bisikletinde uzun seneler yarıştıktan sonra koşuya da merak saran Rivamad'dan Faruk Dinç ikinci, Kütahya Çini Sp'dan Fatih Koçak ise üçüncü oldu.

+30 Master Bayanlarda İstanbul'dan ferdi olarak katılan Yasemin Göktaş birinci oldu. İkinci Babaeski Spor'dan Burcu Aslanağı ikinci, yine Babaeski Spor'dan Bilhan Yüksel üçüncü oldu. Burcu bisiklet etabının 6. turuna kadar yarışın ön sıralarındayken fazla tur atması sonucu Yasemin Göktaş'a geçilmiş oldu.
Yasemin Göktaş
       Yasemin Göktaş

+30 Master Erkekler'de 2008'te Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonluğu da bulunan Muammer Yıldız yarışın başından beri beri yerleştiği liderliği kimseye kaptırmadı. İkinci Rivamad'dan Uğur Taşdemir oldu. Uğur hem koşuda hemde eski branşı dağ bisikletin'de iyi olduğunu kanıtladı. Hira Spor'dan Tahir Sülük ise üçüncü oldu.
Muammer Yıldız
       Muammer Yıldız
Oğuz Omur
       Oğuz Omur

+40 Master Erkekler'de Babaeski Spor adına yarışan tecrübeli yarışçı Oğuz Omur 50 dakika 17 saniye ile birinci olurken Bora Tirki ikinci, Erol Özbey ise üçüncü oldu. yarışın başından beri alınan sıralama ilk iki sporcu için değişmezken, Erol Özbey bisiklet etabının son turunda dördüncü sıraya düştü. Bitiş düzlüğüne kadar konumunu koruyarak güzel bir atakla rakibini geçmeyi başardı.

+50 Master Erkekler'de Alanya Doğa Spor'dan Martin Bernhart 1-2 aydır koşmadığını söylese de gayet iyi bir yarış çıkartarak açık ara birinci gelmeyi başardı. Fatih Birdal ikinci olurken, Yalçın Nişancı üçüncü oldu.

Genel Sonuçlar

Resmi Olmayan yarış sonuçları aşağıdaki gibidir.
İstanbul Kros Duatlon 2013 Sonuçlar
       İstanbul Kros Duatlon 2013 Sonuçlar
İstanbul Kros Duatlon 2013 Sonuçlar
       İstanbul Kros Duatlon 2013 Sonuçlar
İstanbul Kros Duatlon 2013 Sonuçlar
       İstanbul Kros Duatlon 2013 Sonuçlar
 

  Bu haber 6647 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015