Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
03 . Aralık . 2020  
İki Deniz Yarışı: Tirreno - Adriatico

İki Deniz Yarışı: Tirreno - Adriatico

2. Etap: Orica GreenEdge Varan 2

Buyruk Alparslan   mtbtr.com © 6.3.2013
Tirreno - Adriatico, 2013 sezonunun 3. WorldTour yarışı olarak 6 - 12 Mart 2013 tarihleri arasında İtalya’da koşulacak. Yarış aslında “İki Deniz(in) Yarışı“ olarak da biliniyor, sebebi ise yarışın Tiren Denizi kıyısında start alıp İtalya’yı batıdan doğuya doğru kat ettikten sonra Adriyatik Denizi kıyısında son bulması.

Geleneksel olarak sezonun ilk aylarında koşulan Tirreno - Adriatico bisikletçilerin erken formlarını görmek açısından oldukça önemli. Zira hem zamana karşı, hem tırmanış, hem de sprint etapları içerdiğinden ötürü mini bir büyük tur tadında görebiliriz kendisini.

7 Mart Perşembe, 2. Etap (232 km)

Orica GreenEdge. İsimlerden ziyade gün öne çıkan takım oldu. Aynı gün hem Paris Nice’te, hem de Tirreno Adriatico’da birinci gelmek her takımın harcı değil.

Tirreno-Adriatico’da Matthew Goss (takımını biliyorsunuz), 2. etabı kazanan isim oldu. Bütün yarışın en uzun (232km) etabında Goss Cavendish, Greipel ve Sagan gibi isimleri de arkasında bıraktı. Goss’un arkasından İtalyan Manuel Belletti (Ag2r) ve Alman Gerald Ciolek (MTB Qhubeka) kürsüye çıkan iki isim oldular.

Cavendish demişken, Britanyalı bisikletçi mavi mayoyu taşımaya devam etti ama günü beşinci bitirmesine bayağı bozuldu. Takım (OPQS) içinde bu nedenle sürtüşmeler yaşandığı duyuldu. O kadar ki akşam saatlerinde ece Cavendish “yemekte bütün sorunlarımızı çözdük”diye twit atmak zorunda kaldı.
Tirreno Adriatico 2. etap
       Tirreno Adriatico 2. etap

Etap boyunca kısmen İtalyan Cesare Benedetii (NetApp-Endura), Belçikalı Kevin Husmans (Vini Fantini) ve İspanyol Garikoitz Bravo (Euskaltel-Euskadi) zaman zaman pelotona 9 dakika fark atacak kadar koptular. Bitişe 70km kala önce Bravo yolda kaldı, 30km kala işe peloton Benedetti ve Hulsmans’ı yakaladı. Son 300m’de Goss’un takım arkadaşı Andre Greipel sprinti başlattı, ama kısa sürede Goss’un etabı alacağı belli oldu.
Tirreno Adriatico 2. etap sonu sonuçlar
       Tirreno Adriatico 2. etap sonu sonuçlar

Klasik bir toplu finiş etabı diyebiliriz. Etapta hiç kategorize tırmanış yok ve özellikle son 60, 65 km dümdüz. Bu da kaçıştaki bisikletçilerin yakalanması için gerekli koşulları sağlayacaktır. Özellikle 4. ve 5. etaplarıda sprinterlerin hiç şansı olmadığını düşünecek olursak, düz profile sahip 2. ve 3. etaplarda sprinter ağırlıkla gelen takımların sprint finişi görülebilmesi için ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını söyleyebiliriz.

Tabii ki yarış içindeki dinamikler çok değişken olabiliyor, örneğin çapraz rüzgarlar ve/veya şiddetli yağmur birçok parametreyi değiştirebilir ama şu anda her şey toplu sprint finişini gösteriyor.

Hatırlatmakta fayda var, bu sene şu ana kadar en formda gözüken iki sprinteri henüz aynı yarışta izleyemedik (Cavendish ve Greipel). Tirreno - Adriatico’da bu ikiliyi ve hatta yüksek profilli neredeyse bütün sprinterleri bu yarışta görebileceğiz. Bu da onlar için erken bir Tour de France provası olacak.
Tirreno Adriatico 2. etap
       Tirreno Adriatico 2. etap

6 Mart Çarşamba, 1. Etap - TTT (16.9 km)

Yarışın ıslak yollarda koşulan takım zamana karşı açılış etabını İngiliz Mark Cavendish’in takımı, Tony Martin’li Omega Pharma QuickStep kazandı, Cavendish de birinci gün sonunda lider forması olan mavi mayoyu sırtlamış oldu. Onların ardından Movistar (+11 saniye) ve BMC (+16 saniye) ikinci ve üçüncü sırayı aldılar.
Cavendish
       Cavendish

Dördüncü sıra da 19 saniye farkla gelen Möreno Moser ve Peter Sagan’lı Cannondale takımına gitti. Geçen yıl yarışı kazanan Vincenzo Nibali’nin takımı Astana ise beşinci sırayı aldı.

Bu sene Tour de France’ta da bir takım zamana karşı etabı koşulacak ve bu nedenle birçok takım sene boyunca yarışlardaki takım zamana karşı etaplarını iyi değerlendirmek isteyecektir. 1. etabın profiline baktığımız zaman ise 11,8. km’ye doğru hafif bir tırmanış olduğunu görüyoruz ama bu göz ardı edilebilecek bir rakım değişimi ve bisikletçilerin zamana karşı pozisyonundan çıkıp ayakta hızlanmalarını gerektirecek türden bir eğim değil kesinlikle.

Takım zamana karşı etapları izlemekten keyif duyduğum etaplar arasında yer alır her zaman. Değişen hava ve parkur koşullarına, bisikletçilerin form durumlarına göre takımların taktiklerini nasıl şekillendirdiklerini anlamaya çalışmayı oldukça eğlenceli bulurum.

Muhtemel favoriler: Astana, BMC, Omega Pharma - Quick-Step, Orica - GreenEdge, Saxo - Tinkoff, RadioShack, Sky.

Evans, Contador ya da Froome, burada liderlik mayosunu alıp tur sonuna kadar taşıma amacını güdüyor olabilir. Bu oldukça zor bir hedef ama başarıldığı takdirde rakiplere çok büyük bir mesaj gönderilmiş olur.
Tirreno Adriatico 1. etap
       Tirreno Adriatico 1. etap

Kalan Etaplar

8 Mart Cuma, 3. Etap (190 km)

Bu etapta sadece 1 tane kategorize tırmanış var, o da etabın ortalarına doğru. Ama son 4 km.’ye gelindiğinde yaklaşık 1 km. uzunluğunda %4,8 eğime sahip bir tırmanış var. Hem mesafe, hem de eğim öyle çok can yakacak türden görünmüyor ama finişe oldukça yakın olduğu için bu tırmanışta kaçanlar olursa ve yardımlaşarak çalışabilirlerse -ki finişe bu kadar yakınken genelde mümkün olmuyor- bir toplu sprint finişi göremeyebiliriz.

Yine de unutmayalım, turda ana hedefi sprintlerden etap galibiyeti çıkarmak olan birkaç takım yarışacak, bu nedenle toplu finiş için ellerinden geleni yapmak isteyeceklerdir. Etap galibiyeti için sprinterleri denklemden çıkarmayalım, hatta bana kalırsa toplu finiş yine de daha muhtemel.
Tirreno Adriatico 3. etap
       Tirreno Adriatico 3. etap

9 Mart Cumartesi, 4. Etap (173 km)

Geldik turun kraliçe etabına. 2012’de de aynı etap finişi koşulmuştu ve Vincenzo Nibali hem etabı hem de daha sonrasında turu kendisine kazandıracak olan atağını yapıp zafere ulaşmıştı. Bu sene bunu başarması çok daha zor ve Umman Turu’nu baz alacak olursak, çok da fazla mümkün görünmüyor.

Etapta toplam 3 tane kategorize tırmanış çıkılacak ve özellikle son 2’si oldukça önemli. Finişe yaklaşık 40 km. kala Passo Delle Capannelle zirvesine gelmeden özellikle genel klasman iddialısı olmayanlardan kaçış grubu oluşturma çabası gelebilir. Bu etap bir büyük turda koşulsaydı, yarış içindeki duruma göre genel klasman favorilerinin bile burada solo kaçış deneyebileceğini düşünebilirdik. Ama sadece 7 etaplık bir yarışta finişe 45 km. kala solo kaçış deneyeceklerini sanmıyoruz.

Etabın tırmanış finişi 14,5 km. uzunluğunda ve %7,1 ortalama eğime sahip Prati di Tivo. Eğimin tırmanış boyunca zaman zaman %12’lere varacağını da ekleyeyim. Tour de France’ta rahatlıkla 1. kategori, hatta HC olarak bile düşünülebilecek bir tırmanış bu.

Haliyle tırmanış böyle ciddi olunca genel klasmanı da çok derinden etkileyecek. Froome, Evans, Contador, Rodriguez, Nibali gibi birçok önemli ismin duellosuna şahit olacağız bu etapta. İmkanı olanlar bu etabın canlı yayınını kaçırmasın.
Tirreno Adriatico 4. etap
       Tirreno Adriatico 4. etap

10 Mart Pazar, 5. Etap (230 km)

Turun ikinci ve son dağlık etabı, kraliçe etaptan hemen sonra koşulacak. Bu etapta da 3 tane kategorize tırmanış var ve son iki tanesini son 40 km. içinde. Etabı zorlaştıracak diğer önemli etken ise etabın toplam 230 km. üzerinden koşulacak olması. Yani hem bir önceki gün kraliçe etabın koşulmuş olmasından, hem de bu etabın bu kadar uzun olmasından ötürü bu etabın sonunda çok ciddi ve yıpratıcı ataklar göremeyebiliriz, ama bu etabı da kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Özellikle son 2 km.’ye girildiğinde, 1 km. uzunluğundaki %12,2’lik eğimin kazananı belirleme ihtimali oldukça yüksek. Ayrıca bu kısa ve dik tırmanışta maksimum %19 eğimi görecek bisikletçiler. Bu yapısından ötürü bu etabın Rodriguez’e uyduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Contador, Froome, Evans gibi diğer genel klasman iddialarının bu yüksek eğim yüzdelerinde Rodriguez’in hızlanmasına ayak uydurmaları zor görünüyor. Muhtemelen hedefleri Purito’ya çok fazla zaman kaybetmemek olacak.
Tirreno Adriatico 5. etap
       Tirreno Adriatico 5. etap

11 Mart Pazartesi, 6. Etap (209 km)

6. etap tam bir geçiş etabı niteliğinde. 3 tane kategorize tırmanış olduğunu görüyoruz ama ciddi uzunlukta ve eğimde bir tırmanış bulunmuyor. Ama etap boyunca çok fazla iniş/çıkış olduğu ilk göze çarpan unsur. Bu nedenle ilk akla gelen kaçanların şansının oldukça yüksek olacağı.

Zaten bu etaptan sonra geriye sadece 1 etap kalıyor, o da 9,2 km. uzunluğunda bir bireysel zamana karşı etabı. Genel klasmanda önemli bir sırada bisikletçisi bulunmayan ve turda henüz kendini gösterememiş takımların bu etapta oldukça büyük bir kaçış grubu oluşturmasını bekliyorum. Grup fena yardımlaşmazsa da etap galibiyetine rahatlıkla uzanmayı başarabilirler.
Tirreno Adriatico 6. etap
       Tirreno Adriatico 6. etap

12 Mart Salı, 7. Etap - ITT (9.2 km)

Oldukça kısa bir bireysel zamana karşı etapla Tirreno - Adriatico’yu noktalıyoruz. Yine 2012’de de turun son etabı olarak koşulmuştu bu parkur ve etabı Fabian Cancellara kazanmıştı. Bu sene ise zamana karşı denilince akla gelen ilk 3 ismin 3’ü de burada olacak, Cancellara, Martin ve Phinney.

Etap profili muhtemelen daha düz olamazdı. 4 m. rakım ile başlayıp 4 m. rakım ile bitiyor ve arada sadece bir iki metre alçalıp yükseliyor. Etapta tırmanışın olmamasının yanı sıra, çok fazla viraj da bulunmuyor. Özetle kas gücü yüksek isimlerin burada başarılı olmasını bekleyebiliriz.

Mesafe çok kısa olduğu için neredeyse bir prolog tadında görünüyor bu etap. Sadece zamana karşı uzmanlarının değil, aynı zamanda sprinterlerin de başarılı olması sürpriz olmaz. Yine de yukarıda saydığımız üçlüyü unutmayalım.
Tirreno Adriatico 7. etap
       Tirreno Adriatico 7. etap

Tarihçe

Daha ziyade Giro d’Italia’yı düzenlemesiyle bilinen RCS aslında Giro’nun yanında birkaç önemli yarış daha düzenliyor. 2013 yılında düzenleyecekleri yarışlar şöyle: 2 Mart’ta koşulan Strade Bianche, 3 Mart’ta koşulan Roma Maxima, 6 - 12 Mart tarihleri arasında koşulacak olan ve bu yazının da başlığını işgal eden Tirreno - Adriatico, 17 Mart’ta koşulacak olan ve senenin ilk anıtsal klasiği Milano - Sanremo, 4 - 26 Mayıs arasında koşulacak olan Giro d’Italia ve sezonun son anıtsal klasiği olup 6 Ekim’de koşulacak olan Il Lombardia. Bu durumda Tirreno - Adriatico RCS’in Giro haricindeki tek etaplı yarışı, yani sadece bisikletçiler veya izleyenler açısından değil organizatör RCS açısından da oldukça önemli bir fırsat ve gelir kapısı Tirreno - Adriatico.

İki Deniz Yarışı ilk defa 1966 senesinde koşuldu ve toplamda sadece 3 etapta yarıştı bisikletçiler. 1983 de dahil olmak üzere 1966 - 1983 arasında yarış hep 5 etap üzerinden koşuldu ama 1984 ile beraber günümüze kadar seneler içerisinde çeşitlilik gösterdi ve bazı seneler 6, bazı senelerde ise 7 veya 8 etap üzerinden tamamlandı. Ama 2002’den beri bir istikrar sağlanmış durumda ve 2013 de dahil olmak üzere yarış artık 7 etap olarak koşuluyor.
Tirreno Adriatico
       Tirreno Adriatico

Tirreno - Adriatico, 2005 ve 2007 yılları arasında UCI ProTour takviminin bir yarışı olarak koşulurken, 2008 yılında RCS’in bütün yarışlarını UCI’ın bu en önemli takviminden çekmesinden dolayı UCI Avrupa Turu kapsamında koşuldu. Ama 2009 ile beraber tekrar ProTour takvimine dahil oldu ve o günden beri en üst seviyedeki takvimin bir parçası (ProTour/WorldTour).

Tarihin en önemli klasikçilerinden Roger De Vlaeminck isminin Tirreno - Adriatico için de öne çıktığını görüyoruz. De Vlaeminck 1972 - 1977 arası, Tirreno - Adriatico’yu 6 kere üst üste kazanarak, bu yarışı en çok kazanan isim konumunda. Yarışın diğer bir özelliği ise Eddy Merckx’in kariyerinde kazanamadığı çok az sayıdaki birkaç yarıştan birisi olması. Yamyam’ın seviyesi zaten öyle yüksek bir seviye ki kazandığı yarışlardan ziyade bir şekilde kazanamadıklarını daha çok dikkat çekiyor.

2013 Yarışı

Geçen yıllarda alıştığımızın aksine 2013 yılında Tirreno - Adriatico, Paris - Nice’ten daha çok ilgi çekti. Zira bu iki yarış takvimde çakıştığı için, bir sene içerisinde ikisini birden koşmak mümkün değil. 3 gün arayla start alıp benzer etap profillerine sahip iki yarıştan bahsediyoruz aslında. Özellikle Paris - Nice’i Tour de France’ı da düzenleyen ASO düzenlediği için özellikle Tour de France’ı hedefleyen bisikletçilerin daha çok Paris - Nice’i tercih etmesine alışmıştık.

Nedeni ise çok basit. Organizatör aynı olunca yarış içindeki birçok düzenleme de aynı oluyor, bu da işin detaylarına girdiğinizde bisikletçilerin Tour de France koşullarına alışık olması adına dikkate alınabilecek bir detay. Daha önemli bir neden ise Paris - Nice’in de Fransa topraklarında koşuluyor olmasından ötürü, Tour de France’ta kullanılan bazı tırmanışların veya zamana karşı parkurlarının Paris - Nice’te de koşuluyor olması.

Büyük turlara ciddi hedeflerle gidecek bisikletçilerin turların başlamasından birkaç ay önce, kilit rol oynayabilecek etap parkurlarını ziyaret edip antrenman yaptıklarını biliyoruz. Genel klasman anlamında bakacak olursak özellikle zamana karşı etaplar ve tırmanış finişiyle biten etapların son tırmanışları bu anlamda önem teşkil ediyor. Hele ki bu parkurlardan bazılarını yarış içerisinde koşmak gibi bir şans varsa bisikletçiler genelde bunu kaçırmak istemiyorlar.

Ama işte bu sene bu alışkanlık biraz değişmiş gibi görünüyor ve birçok genel klasman iddialısını ve başarılı sprinterleri, klasikçileri Tirreno - Adriatico’da yarışırken göreceğiz.
Tirreno Adriatico parkur
       Tirreno Adriatico parkur

Tirreno - Adriatico’nun 2013 parkuruna baktığımızda, sanki 3 haftalık bir turun 1 haftaya sıkıştırılmış versiyonunu görüyor gibiyiz. 7 etaptan oluşan bu senenin yarışı, takım zamana karşı etabıyla başladıktan sonra 2 çoğunlukla düz profile sahip etapla yarışa devam ediliyor ki bu iki etaba da sprinterlerin aday olacağını öngörmek zor değil. 4. ve 5. etaplar ise dağlık yapılarıyla ve zirve finişleriyle hemen göze çarpıyor. Muhtemelen genel klasmanı büyük ölçüde şekillendirecek etaplar da bu iki etap olacak. 6. etabın zigzaglı bir profili var ve bu da kaçışların başarılı olması ihtimalinin artacağını belirtiyor. 7. ve sonuncu etap ise oldukça kısa bir bireysel zamana karşı etabı, burada da genel klasman son halini alacak ve Tirreno - Adriatico 2013’ün kazananı belli olacak.

Son yıllarda Milano - Sanremo’yu hedefleyen bisikletçilerin bazılarının Tirreno - Adriatico’da start alıp birkaç etabı koştuktan sonra Milano - Sanremo için kendilerini diri tutabilmek adına yarışı tamamlamadan çekildiklerine şahit oluyoruz. Aslında Tirreno - Adriatico’nun bitişiyle Milano - Sanremo’nun startı arasında geçen sene (2012) 4, bu sene (2013) ise 5 gün var. Yani yarışı yarıda bırakmayıp yarışın hakkını verip tamamladıktan sonra bile Milano - Sanremo’ya kadar yeterince dinlenilecek süre olabilir. Ama tabii unutmayalım, Milano - Sanremo yaklaşık 300 km’lik uzunluğuyla takvimin en uzun tek günlük yarışı.
Tirreno Adriatico
       Tirreno Adriatico

Katılan takımlar

AG2R La Mondiale (FRA), Astana Pro Team (KAZ), Blanco Pro Cycling Team (OLA), BMC Raving Team (USA), Cannondale (ITA), Euskaltel – Euskadi (SPA), FDJ (FRA), Garmin – Sharp (USA), Katusha (RUS), Lampre – Merida (ITA), Lotto Belisol (BEL), Movistar Team (SPA), MTN – Qhubeka (RSA), Omega Pharma Quickstep (BEL), Orica – Greenedge (AUS), Radioshack – Leopard (LUS), Sky Procycling (GBR), Team Argos – Shimano (OLA), Team Netapp – Endura (GER), Team Saxo – Tinkoff (DAN), Vini Fantini (ITA)

Mayolar

Tirreno-Adriatico’da genel klasman birincisi mavi mayo ile yarışıyor. En iyi tırmanıcı yeşil, en iyi sprinter kırmızı mayoyu sırtlarken, en iyi genç bisikletçinin sırtında beyaz mayoyu görüyoruz.
Tirreno Adriatico mayolar
       Tirreno Adriatico mayolar

Favoriler

Kelimenin tam anlamıyla mükemmel bir kadro var Tirreno - Adriatico’da. Geçtiğimiz ay Umman Turu’nda birçok önemli genel klasman iddialısı ismi izlemiş ve heyecanlanmıştık. Bu sefer bu heyecan daha da katlanıp zirve yapacak. Sezonun daha başında olduğumuz için birçok yarışa katılacak isimler henüz netlik kazanmadı ama belki de bu sene bu kadar başarılı ismi aynı yarışta izleme şansına bir daha sahip olmayabiliriz.

Tour de France kadrosu bile bu kadar zengin olmayabilir, çünkü burada Tour de France’ı hedefleyenlerin yanı sıra Giro’yu ve Vuelta’yı hedefleyenleri de izleyebileceğiz. Peki kim mi bu isimler?

Genel Klasman: Contador, Nibali, Cunego, Mollema, Evans, Sanchez, Rodriguez, Horner, Froome, Moser, Tom Jelte Slagter, Nocentini

Kimler eksik diye saymaya çalışsak daha kolay olacak sanırım. Paris - Nice’te yarışan Robert Gesink ve Tejay Van Garderen burada yoklar. Onların haricinde Wiggins, Valverde'yi göremiyoruz. Bu ikili ne Paris - Nice’te, ne de Tirreno - Adriatico’da yarışıyor. Onun haricinde pelotonun genel klasman denilince akla gelen tüm isimleri burada neredeyse. Şu ana kadarki form durumlarını düşündüğümde Froome, Contador, Evans ve Rodriguez öne çıkan isimler. Podyum tahminim ise Froome, Contador ve Rodriguez.

Andy Schleck son dakika değişikliğiyle burada yarışmaya karar verdi. Hedefi muhtemelen genel klasmanı kazanmaktan ziyade yarışı tamamlamak olacak.

Sprint: Cavendish, Sagan, Greipel, Degenkolb, Goss, Farrar, Ferrari, Chicchi, Pozzato, Demare

Sadece genel klasman değil sprintler açısından da inanılmaz zengin bir kadro var. Şu an Paris - Nice’te yarışmakta olan Kittel, Bouhanni, Viviani gibi isimlerin haricinde pelotonun en önemli sprinterleri burada. Cavendish ve Greipel ikilisi bu sezon ilk defa karşılaşıyor ve formda bir Sagan da cabası.

Son 10 Senede Kazananlar

2012 Vincenzo Nibali
2011 Cadel Evans
2010 Stefano Garzelli
2009 Michele Scarponi
2008 Fabian Cancellara
2007 Andreas Kloden
2006 Thomas Dekker
2005 Oscar Freire
2004 Paolo Bettini
2003 Filippo Pozzato
Vincenzo Nibali
       Vincenzo Nibali

2012 Genel Klasman ilk 5’i

1. Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale)
2. Chris Horner (RadioShack-Nissan) 14”
3. Roman Kreuziger (Astana) 26”
4. Rinaldo Nocentini (Ag2r La Mondiale) 53”
5. Johnny Hoogerland (Vacansoleil-DCM) 1’00”

 

  Bu haber 3004 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015