Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
05 . Temmuz . 2020  
Tertemiz Çam Havasıyla Daday MTB Yarışı

Tertemiz Çam Havasıyla Daday MTB Yarışı

Kastamonu Daday MTB Yarışı Sonuçlandı

Ahmet Cem Erdem   mtbtr.com © 20.5.2013
Kastamonu – Daday Ballıdağ Dağ Bisikleti Yarışı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı eşliğinde Pazar günü gerçekleşti. Daday’ın oksijeni bol çamlık ormanda yapılan yarışma zaman zaman güzel rekabetlere sahne oldu. Ferdi katılımın dışında 11 takım yarıştı. Ayrıca 19 Elit Erkekler ve 7’si Genç Erkekler olmak üzere yarışmaya toplam 26 sporcu katıldı. Kadın sporcu katılımın olmaması sebebiyle yarış kategori sayısı Elit Erkekler ve Genç Erkekler olarak ikiye indirildi.

Tolga Akdeniz - Canday Üzgün (Genç Erkekler)
       Tolga Akdeniz - Canday Üzgün (Genç Erkekler)

Fotoğraf Albümleri

Elit Erkekler | Genç Erkekler | Tüm Kategori Kürsü Fotoğrafları

Organizasyon Öncesi

18 Mayıs akşamı Kastamonu’ya yerleşen sporcuların bazıları Fahri Ecevit İ.Ö. Okulu Yurdu'nda, bazılarıysa İksir Resort Town’da kaldılar.

Yarış Zamanı

Sabah 9.30’da başlaması gereken Genç Erkekler kategorisi, bulundurulması zorunlu ambulansın ve Kastamonu Valisi'nin geç gelmesiyle 10.10’da başlayabildi. Parkur çok teknik bir parkur olmamasına rağmen bazı çıkışlar yüksek eğimliydi. Bu noktalarda zaman zaman sporcular bisikletlerinden inerek geçtiler. Genç Erkekler parkuru 8 tur atarak bitirdi. Yarışın daha ilk turunda favori olarak gösterilen Yunus Emre Yılmaz’ın küçük bir kaza geçirmesi sonucu bisikletinde sorun çıktı ve yarışmadan çekilmek zorunda kaldı. Ayrıca bir sporcu da kestirme yol kullandığı için yarıştan diskalifiye edildi. Elit Erkeklere geldiğimizde onların parkurunda küçük bir değişiklik yapılıp tur sayısı 13’e çıkarıldı. Elit Erkeklerde yarışı 2. ve 3. (sırasıyla) bitiren Bilal Akgül ve Gökhan Uzuntaş arasında güzel bir çekişmesi yaşandı. Ayrıca kategorisi açılmasa da klasman olarak U-23 kategorisindeki sporculara da ödülleri verildi.
Kamil Akalp
       Kamil Akalp

Yarışmadan sonra halk yarışı İksir Resort Town’da gerçekleşti ve dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ödülleri almaya hak kazanan ilk üç yarış sonuçları ve tüm liste aşağıdadır.

Elit Erkekler ilk üç yarış sonuçları:


1- Abdülkadir Kelleci (Brisa Spor) 01.07.27
2- Bilal Akgül (Brisa Spor) + 01.39
3- Gökhan Uzuntaş (Büyükçekmece Yeniay Spor Kulübü) + 02.59

Genç Erkekler İlk Üç Yarış Sonuçları:


1- Onur Balkan (Brisa Spor) 45.19.00
2- Tolga Akdeniz (Gürsu Belediye Spor) + 01.27
3- Canday Üzgün (Ferdi Antalya) + 02.03

U-23 Erkekler İlk Üç Yarış Sonuçları:


1- İsmail Demirkan (İstanbul Gençlik Spor)
2- Kerem Anıl (Adana Bisiklet Spor)
3- Mehmet Şer (Ferdi Sivas)

Yarıştan hemen sonra birkaç sporcunun duygu ve düşüncelerini aldık:

Yunus Emre Yılmaz (İstanbul Gençlik Spor) Vitesimle alakalı ufak bir teknik arıza yaşadım teknik çıkışta. Orada vitesi biraz sert kullanınca zincir araya girdi. Jantı sökmek zorunda kaldım yarışı da böylece bırakmak zorunda kaldım. Önümüzdeki yarışmalara hazırlanacağız.

Onur Balkan (Brisa Spor) (Genç Erkekler birincisi) Yarış güzeldi, teknik yerler fazla yoktu. Teknik çıkış kısmında bisikletten inmeden geçince arkadaşlarımla olan arayı iyice açtım birincilik zor gelmedi.

Tolga Akdeniz (Gürsu Belediye Spor) (Genç Erkekler ikincisi) Start verildiğinde rakipler beni yeterince zorladı. Bunu rakiplerimin bazılarının yol bisikletçisi olmalarına bağlıyorum. Teknik iniş ve çıkışlarda fazla zorlanmadım. Lastiklerim biraz beni hayal kırıklığına uğrattı daha dikkatli olabilirdim bu konuda. 5. Turda Canday arkadaşı çıkışta geride bıraktım ve yerimi koruyup ikinciliği aldım.

Canday Üzgün (Ferdi Antalya) (Genç Erkekler üçüncüsü) Yarış güzeldi tam bir sporcunun istediği gibiydi hem iniş olsun hem çıkışlar olsun. Teknik iniş kısmında etrafta çalı çırpı vardı orada biraz sıkıntı yaşadım. Parkurun son anlarda belirlenmesine bağlıyorum bu durumu. Teknik çıkışta çok sorun yaşadım, çok patinaj yaşadım. Yine de son turlara doğru ikinci olan arkadaşımızı yakalamaya çalıştım. Zaman farkını azaltsam da geçemedim. Tüm organizasyon için teşekkürler.

Ömer Cumhur Boyraz (Gelibolu Yıldız Spor Kulübü) Parkur çok kısaydı bizim için. Zaten parkur çalışmalarının tekrar düzenlenmesinin sebebi buydu. Bir senelik aranın ardından tekrar toparlanmaya başladım. Lisansımı alamama problemim vardı ama şimdiki kulübüm sorunumu halletti. Onların sayesinde tekrar geri döndüm. Türkiye şampiyonasına kadar eski performansımızı yakalamaya çalışacağım.

Abdülkadir Kelleci (Brisa Spor) (Elit Erkekler birincisi) Yarış benim için çok güzel geçti genel anlamda. Tempomu koruyup son turlarda biraz daha tempomu arttırdım. Zaten son 5 turda o arttırdığım tempomu sabitlemeye çalıştım. Pek tehlikeli bir parkur değildi ama hava sıcaklığı tempomu düşürmesin diye sürekli kontrol halindeydim. Sonuç olarak 1. oldum mutluyum.
Abdülkadir Kelleci
       Abdülkadir Kelleci'den Sevgilerle

Bilal Akgül (Brisa Spor) (Elit Erkekler ikincisi) Parkur çok güzeldi bir problem yoktu, Kısaydı ama sorun olmadı. Havası çok temiz bir yerdi bunu hissediyordum yarışta. Yarış benim için çok zor değildi fakat nedenini bilmediğim şekilde dalağım şişti. Alanya yarışında da aynı sıkıntıyı yaşamıştım. Sonuçta takım olarak birinci ve ikinci gelmemiz önemliydi bunu gerçekleştirdiğimiz için mutluyum.

Gökhan Uzuntaş (Büyükçekmece Yeniay Spor Kulübü) (Elit Erkekler Üçüncüsü) Hava iyiydi o kadar çok sıcak değildi. Parkur kısa bir parkurdu, teknik iniş de yoktu. Kondisyonlu olanın yarışı kollayacağı bir maçtı. Kazanan arkadaşımızı tebrik ediyorum o da iyi gitti. İlk başlarda fazla açamadım kendimi. Daha sonra önümdekilere yetişebildim hatta Bilal’le yetiştim ama sorun yaşadım kendisiyle. Bir rampada birbirlerimize takıldık. Ben de rampayı bisikletten inerek çıkmak zorunda kaldım. Bu durum üzdü tabi beni, konsantrasyonumu bozdu. Sonra toparlansam da üçüncü olabildim. Organizasyon için teşekkürler.

Sonuçlar

Genç Erkekler Sonucu
       Genç Erkekler Sonucu
Elit Erkekler Sonucu
       Elit Erkekler Sonucu
 

  Bu haber 4749 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015