Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
27 . Kasım . 2020  
Palandöken'de Zafer Kelleci'nin

Palandöken'de Zafer Kelleci'nin

Erzurum MTB Kupası Yapıldı

Dorukhan Kellecioğlu   mtbtr.com © 1.6.2014
İlki gerçekleştirilen Erzurum Dağ Bisikleti Kupası 77 sporcunun katılımı ile Palandöken’de güzel bir havada koşuldu. İl Spor Gençlik Müdürlüğü’nün ve Erzurum İzcileri’nin destek verdiği organizasyon 6 kategoride gerçekleştirildi.
Abdulkadir Kelleci ve Faraz Shokri
       Abdulkadir Kelleci ve Faraz Shokri

4,5 km’lik parkurda 6 tur atılarak gerçekleştirilen Elit Erkekler kategorisi yarışı çok heyecanlı bir çekişmeye sahne oldu. Brisaspor’dan Abdülkadir Kelleci ilk turlarda en yakın rakibine yaklaşık 30-40 saniye fark atmasına ve yarışı uzun süre önde götürmesine rağmen final turunun son iniş bölümünde İran Milli Takımı’ndan Faraz Shokri’ye yakalandı. Abdülkadir Kelleci son 500 metrelik düzlüğe Faraz Shokri’nin arkasında girmesine rağmen yarışı iki saniye farkla önde bitirmeyi başardı. İranlı bisikletçi düzlükte Abdülkadir Kelleci ile başa çıkmamasının sebebinin kullandığı küçük dişliler olduğunu, bu yüzden son düzlükte istediği hıza ulaşamadığını söyledi. Üçüncülüğü 01.31.06’lık derecesiyle yarışı birincinin 7 dakika gerisinde bitiren Bayram Eroğlu alırken, sırasıyla Mohammadreza Entezarioon, Agit Salman, Furkan Ceylan, Hamza Kansız, Gökhan Uzuntaş, Ömer Cumhur Boyraz ve Azeri sporcular Aqshin İsmayilov, Orxan Mamedov, Murad Sultanov 6 etabı tamamlayan bisikletçiler oldu.

Fotoğraf Albümleri

Elit Erkek ve Elit Bayan

Genç Bayan, Genç Erkek, U17, U15, Yıldız Bayan, Master

Yarış Sonrası ve Kürsü Fotoğrafları

Yalnızca üç sporcunun başlangıç çizgisinde olduğunu Elit Bayanlar kategorisi’nde birinciliği rakipleri Eda Konuk ve Cansu Türkmenoğlu’na birer tur fark atarak 5 turu 01.33.56’lık derece ile tamamlayan Semra Yetiş aldı.
Elit Bayanlar Başlama Noktasında
       Elit Bayanlar Başlama Noktasında

Genç Erkekler kategorisinde 3,2 km’lik parkurda 4 turu 01.01.44’lük derece ile tamamlayan İzmit Brisa Spor Kulübü sporcusu Sefa Bülbül birinci, yine aynı kulübün sporcusu Yunus Emre Yılmaz 2 saniye farkla ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Gaziantep Gençlik Spor kulübünden 01.01.52’lik derecesiyle Abdulsamet Tatlı elde etti.

Ulusal parkurda 3 tur olarak koşulan U17 kategorisinde ilk yediye altı tane sporcusunu sokan Kapadokya Bisiklet Spor Kulübü iddialı olduklarını gösterdi. Bu kategoride birinci ve üçüncü Kapadokya Bisiklet S. K.’dan sırasıyla Oğuzhan Tiryaki ve İzzet Şahin İçen, ikinci ise Antalya’dan ferdi olarak katılan Serdar Anıl Depe oldu.

3,2 km’lik parkurda 4 tur koşularak tamamlanan Master Kategorisinde iyi çıkış alan İzmit Brisa Spor Kulübü bisikletçisi Nevzat Kıral 00.58.01’lik derecesi ile en yakın rakibine 35 saniye fark atarak birinci oldu. Onu takip eden Oğuz Özçelik ikinciliği, Mustafa Zağlı ise üçüncülüğü kazandı.

Beş kişinin altında olduğu için koşulmaması kararlaştırılan Yıldız Bayan ve U15 Erkekler kategorileri, komiserlerin de izniyle birleştirilerek koşuldu. 2’şer tur olarak koşulan yarışta Yıldız Bayan kategorisinde birinciliği Kader Şahin, ikinciliği ise Sena Başar elde etti. U15 Erkekler kategorisinde yarışan üç sporcunun üçü de Nevşehir Gençlik Spor bisikletçileriydi. Berk Ufukcan, Ünal birinci, Furkan Tiryaki ikinci ve Ahmet Can Akbaş üçüncü oldular.
Nevşehir Gençlik Sporlu Yarışcılar
       Nevşehir Gençlik Sporlu Yarışcılar

Teknik inişlerin az olduğu yarışların yüksek rakımda koşulması sporcular için fiziksel anlamda zorlayıcı oldu. Türk sporcuların bu tarz parkurlarda neredeyse hiç yarışmadığını belirten organizasyon yetkilisi Gazi Bilir, bu tip yarışlar ile sporcuların fiziksel kapasitelerini yükseltebileceklerini söyledi. Genel olarak tırmanışların hakim olduğu yeşili bol bir doğal alanda gerçekleşen yarış izleyicilere keyif verdi.

Yarış akşamı Valiliğin organize ettiği yemekte yarışta emeği geçenlere yemek düzenlendi.
Valilik Yemeğinden
       Valilik Yemeğinden

Xanadu Snow White Otelle Sorun

Erzurum’un muhteşem doğasında çok büyük zevkle izlediğimiz yarış, otelle ilgili yaşadığımız bir sorun yüzünden ağzımızda kekremsi bir tadla bitti. Otele giriş çıkış tarihlerini e-mail ile net bir şekilde teyit etmemize ve otelin fiyat teklifi için tekrar tekrar sorduğumuz “bu fiyat 31 Mayıs tarihinde giriş, 2 Haziran’da çıkış için değil mi?” sorumuza müspet yanıt verilmesine rağmen otelden çıkarken tatsız bir sürprizle karşılaştık. Otel, fiyatları “gecelik” verdiğini iddia edip beklediğimizin iki katı fatura çıkardı. Oysa otelden gönderilen fiyat teklifinde "gecelik" vb bir ibare yer almıyordu.

Bugün booking.com vb bir internet sayfasında otel rezervasyonu yaptığınız takdirde giriş ve çıkış tarihlerinizi girdikten sonra size toplam, çıkışta fatura edilecek fiyat verilir. Otelin tarihler net bir şekilde verildikten sonra teklif ettiği fiyatı “gecelik” diye belirtmemesi, çıkışta “ama biz size gecelik verdik” demesi, üstüne üstlük bu işi 10 yıldır yaptığının altını çizme gereği duyan rezervasyon şefinin ikna için “sizin istediğiniz fiyat zaten olmaz, burası 5 yıldızlı otel” üslubuna sapması, otelin bu yanlış anlamayı gidermek ya da hafifletmek için hiçbir adım atmaması, 5 yıldızlı bir otele yakışmayacak ve Xanadu Snow White ismini unutturmayacak bir durum.

Sonuçlar

 Elit Kategori Sonuçları
        Elit Kategori Sonuçları
 Ulusal Kategori Sonuçları
        Ulusal Kategori Sonuçları

Yarış Öncesi – 31 Mayıs 2014

1 Haziran’da Palandöken’de gerçekleşecek olan C2 kategorisindeki Erzurum Dağ Bisikleti Kupası öncesi hazırlıklar devam ediyor.

Erzurum’da ilk kez yapılacak yarış için 4500 metre uzunluğundaki UCI parkuru (Elit kategori için) ve 3200 metrelik ulusal parkurda ( yaş kategorileri için) hazırlıklar antrenman saatinden önce tamamlandı.

Saat 12:00’da başlayan antrenmanın ilk iki saati güneşli ve sorunsuzdu ancak saat 14:00’da başlayan rüzgar ve sağanak yağış parkuru oldukça zorlaştırdı.
Palandöken Parkurundan Kesitler
       Palandöken Parkurundan Kesitler

Kısa bir süre devam eden yoğun yağmur sonrası zeminin çamura dönmesi ve parkuru belirleyen şeritlerin rüzgar sebebiyle kopması bisikletçiler için zorlayıcı unsurlardı.

Sporcular antrenman sonrası parkurdan memnun kaldıklarını hatta burada dünya standartlarında yarışlar düzenlenebileceğini belirttiler. Birçoğu parkurun teknik olarak çok zor olmadığı ancak yüksek rakımda gerçekleştiği için fiziksel olarak zorlayıcı olduğunda hemfikirdi.
Parkur Profili
       Parkur Profili

2100 metre rakımda başlayan ve 2300 metrelere tırmanan parkurda gerçekleştirilen antrenman sonrasında yarış kayıtları ve numaraların dağıtımı hakem heyeti tarafından gerçekleştirildi. Cumartesi akşamı kayıt olan sporcu sayısı 75 idi. ( Yarış öncesi bu sayının artmasını umuyoruz. )
Toplantıda Baş Hakem Şükrü Aydın Konuşuyor
       Toplantıda Baş Hakem Şükrü Aydın Konuşuyor

Yarış kayıtlarının tamamlanmasından sonra organizasyon komitesi, hakem heyeti, bir UCI komiseri ve takımlar eşliğinde teknik toplantı gerçekleştirildi.

Teknik toplantıda takımlara organizasyon hakkında bilgi verildi ve parkurun mevcut durumundan bahsedildi. Bisiklet Federasyonu Başhakemi Şükrü Aydın ise yeterli sayıda hakem bulunduğunu ve kestirme yapılabilecek her kısıma birer hakem koyacaklarını özellikle belirtti. U15 Erkekler ve

Yıldız Bayanlar kategorilerinin yeterli katılım (en az 5 kişi) sağlanamadığı için koşulmayacağı açıklandı.

1 Haziran günü 09:30’da start alacak olan Ulusal Kategori yarışları ulusal parkurda 4 tur, 12:00’da start alacak olan Elit Erkek ve Elit Bayan kategorileri ise UCI parkurunda sırasıyla 6 ve 5 tur üzerinden koşulacak.

1 Haziran, Pazar - XCO
09:30 Start – Ulusal Kategori
12:00 Start- Elit Erkekler
12: 05 Start –Elit Bayanlar
14: 00 Ödül Töreni

 

  Bu haber 5831 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015