Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
02 . Nisan . 2020  
Giant Defy, Liv Avail, Reign 27.5 ve Glory 27.5

Giant Defy, Liv Avail, Reign 27.5 ve Glory 27.5

Giant 2015 Yenilikleri

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 7.8.2014
Sezonun ilerlemesi ile beraber 2015 model yılından yeniliklerini tanıtanlar arasında Giant da girdi. Yol bisikletinde önemli yenilik Defy serisinin tamamen elden geçmiş olması, Giant’ın yarı-bağımsız bir marka olarak konumlandıracağı kadın markası Liv ve dağ bisikletinde yeni tekerlek boyları.

Defy

Defy Giant’ın Propel ve TCR ile yol bisikleti grubundaki üçüncü serisi. Geometri itibariyle uzun süreli, zor ve değişen koşullarda mukavemet kullanımı için daha rahat bir sahip olan Defy, 2015 model yılında yeni kadro teknolojileri ve disk frenli bir halde piyasada olacak.

Defy serisi 13 modele sahip, bunların 8 tanesi karbon kadrolu (Defy Advanced grubu) ve sadece disk fren ile donatılmışlarken, 5 model (Defy grubu) alüminyum kadrolu ve jant frenli olacaklar.
Giant Defy Advanced SL
       Giant Defy Advanced SL

Defy serisinin en üst seviyesinde Defy Advanced SL var. Orta (medium) boyda, entegre sele borusu ile 900 gramdan az ağırlığa sahip olan kadro elle üretilmiş. Kadronun göze batan özelliklerinden biri yeni D-Fuse entegre sele borusu. D-Fuse sistemi daha fazla konfor sağlamak için Giant’ın profesyonel seviyedeki TCX Advanced kros bisikletlerinden tanınan bir sistem. Defy modellerinde sistem 12mm’ye kadar esneme sağlayarak yoldan gelen darbeleri kısmen emiyor. Buna ek olarak bu tasarım “normal” sele borularına oranla ağırlık tasarrufu yapmayı da mümkün kılıyor.
Giant Defy Advanced SL
       Giant Defy Advanced SL

Defy’in her zaman “kaymak gibi” yollarda kullanılmayacağından hareketle D-Fuse’a ek olarak üst çeki borularının yassı tasarımları ve oturma borusuyla daha alçak bir noktada birleşmeleri dikey düzlemde esneyerek darbeleri emmelerini sağlamış. Önde ise Defy’in çatalı aşağı doğru incelerek ve hafif kıvrılarak aynı etkiyi yaratıyor.
Giant Defy Advanced SL
       Giant Defy Advanced SL

Giant, bütün bu konfor unsurlarına rağmen, kadronun burgusal esnemezlik açısından Specialized, Trek ve Cannondale’in denk modellerinden gerek kadro, gerekse pedallama açısından en yüksek esneme direncine sahip olduğunu da vurguluyor.

Son olarak Defy Advanced SL modelinde Ridesense adı verilen ve çeki borusuna dahil edilmiş, ANT+ uyumlu hız ve pedal devri vb bilgileri aktaran veri sağlayıcı gibi ince bir detayın da düşünülmüş olduğunu ekleyelim.

Giant’ın kros bisikletinde 29” dağ bisikleti tekerleği kullanılmasının getirdiği “sokma mil” seçeneği (hele de disk fren söz konusuyken) ise Mavic, Zipp, Shimano gibi üreticilerin yol bisikletinde henüz bu tarz tekerlek üretimine geçmemiş olmaları ve UCI homologasyonunda bu noktanın açıklığa kavuşmamış olması nedeniyle yok.

Giant'ın Defy serisi özel sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Liv

Liv, Giant’ın bu yıldan itibaren neredeyse bağımsız olarak konumlandırmak istediği kadın bisikleti markası. Markanın Avail serisi 10 model içeriyor. Karbon Avail Advanced SL modelinden alüminyum modellerine kadar bütün seri 3F tasarımına sahip: Fit, Form, Function. Bisikletlerin hepsi kadın tasarımcılar, ürün yöneticileri ve sporcular tarafından geliştirilmişler.

Serinin en üst modeli Avail Advanced SL 900 gramdan az bir kadro ağırlığına sahip ve Defy serisinde olduğu gibi bunu konfor unsurlarıyla harmanlıyor. Aynı şekilde D-Fuse entegre sele borusu, borular tasarlanırken karbon katmanlarının konfora ağırlık verecek şekilde yerleştirilmiş olmalarının yanında, haliyle Avail serisinin geometrisi de kadınların vücut ölçülerine uygun olarak belirlenmiş. Kadroda kullanılan kadınlara özgü donanımın yanında disk frenler de göze batan özelliklerden.
Liv Advanced SL
       Liv Advanced SL

Tüm Defy ve Liv modelleri en üst modellerde DuraAce Di2 ile başlayan Shimano çekiş sistemleri ve frenler ile geliyor. Buna ek olarak disk fren uyumlu 3 yeni tekerlek seti de yeniliklere dahil.
Liv Advanced SL
       Liv Advanced SL

Liv'in Avail serisi özel sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Glory 27.5 ve Reign 27.5

Geçen yıl Trance, Anthem ve XtC serilerinin 27.5” tekerleğe geçmesinden sonra bu yıl daha yüksek süspansiyon mesafeli enduro ve iniş modelleri de onları takip ediyor. Markanın iniş bisikleti Glory ve enduro/trail modeli Reign 2015 model yılında 27.5” tekerleklerle piyasada olacaklar.
Giant Reign 27.5
       Giant Reign 27.5

160mm süspansiyon mesafesine sahip Reign serisinde karbon ön üçgenli ve aluminyum arka üçgenli Reign Advanced 27.5, markanın çift süspansiyonlu modellerinden tanıdığımız Maestro tasarımına sahip. Giant, bu kadronun amortisor dahil 2.650gram (orta boy) ile ürettiği en hafif Reign kadrosu olduğunun altını çiziyor. Dahası, bu modelin 26”’lik Reign’e oranla daha düşük ağırlık merkezi ve daha uzun tekerlek mesafesi olması. Bu demektir ki daha “flow” odaklı bir bisiklet olmuş. Reign serisinde markanın konik alın borusu olan OverDrive tasarımı ve dahili kablo aktarımı göze çarpan özelliklerden var.

Giant'ın Reign serisi özel sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Gelelim Glory’ye. 203mm süspansiyon mesafesi, alüminyum kadro ve Maestro arka süspansiyon tasarımı. Bisikletin geometrisi 27.5” tekerlekler için elden geçirilmiş, Reign modelinde olduğu gibi bisiklet “uzamış ve alçalmış”. OverDrive alın borusu, yeniden tasarlanan MegaDrive alt boru, pedal bölgesini daha dirençli kılmak için tasarlanmış PowerCore orta mil yatağı ve dahili kablo aktarımı ilk göze çarpan özellikler.
Giant Glory 0 kadro
       Giant Glory 0 kadro
Giant Glory 27.5 0
       Giant Glory 27.5 0

Giant'ın Glory serisi özel sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Giant Konsept Mağazası

Bisiklet markaları son yıllarda giderek “konsept mağazacılığı” yönüne kayıyorlar. Değişik markaların bulunduğu mağazalar kadar sadece kendi markalarının sergilendiği yerler de görmek istiyorlar.

Bu eğilimin Türkiye’deki son örneklerinden biri de geçtiğimiz aylarda İstanbul’da Giant’ın Türkiye’de açtığı ilk konsept mağazası. Kadıköy’de, Fahrettin Kerim Gökay caddesi 280 numaradaki üç katlı mağaza, bayilerin yanında Giant’ın (ve Liv’in) bisiklet yelpazesi kadar markanın aksesuar ve donanımları ile ilgilenenler için de birinci adres.
Giant konsept mağazası
       Giant konsept mağazası

 

  Bu haber 5010 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015