Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
07 . Mart . 2021  
Eurobike 2014 - Aksesuar, Giyim

Eurobike 2014 - Aksesuar, Giyim

2015 Gelirken Eurobike'tan Aksesuar/Giyim

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 28.8.2014
Aşağıda üç gün boyunca dolaştığımız Eurobike 2014 fuarında ilgimizi çeken aksesuar ve giyim yeniliklerini, modelleri marka marka kısaca sizlere aktardığımız yazıyı ve fotoğraf albümünü bulabilirsiniz.

Garmin

Yeni çıkan Garmin GPSMAP 64St dışında bisiklet için Edge 1000 serisi eski modelin üstüne bir de son dönemlerde giderek artan sanal ortamda kendini başkalarıyla kıyaslama imkanı ve Garmin'in şimdiye kadar bir bisiklet bilgisayarında kullandığı en büyük ekranı sunuyor.
 Garmin GPSMAP 64St
        Garmin GPSMAP 64St

Alpine Stars

Dağ bisikletinde endüro sınıfı kullanımın artması ile beraber motokros firmaları da bisiklet sektörüne giriş yaptılar. Bunlardan biri Alpine Stars. Bayağı geniş bisiklet ürünü yelpazesindeki renkli modellerinden biri de endüro sınıfı için çıkardıkları Drop 2 serisi.
Alpine Stars Drop2
       Alpine Stars Drop2

Teosport

Açık seçik bir ürün olarak görmesek de, taytlar ve şortlardaki pedler bisiklet dünyasının vazgeçilmezleri. Teosport, ünlü bir ped üreticisi, profesyonel kullanım için Area serisi ile şehir içi kullanıma uygun Linear serisi göze batan ürünlerinden.
Teosport Area
       Teosport Area

RH+

RH+'nin Alpha ceketi hava alışverişini arttırırken terlemeyi azaltıp, kuru bir sıcaklıkla kötü havalarda rahat etmeyi sağlıyor.
RH+ Alpha
       RH+ Alpha

Sportful

Sportful, Tinkoff Saxo'yu donattığından beri daha bir vitrinde olan marka. Bu yıl dağ bisikleti kullanımı için geliştirdikleri rahat trikolar ve şortlar dışında elbette Tinkoff Saxo'nun yarışlarda kullandığı şişe taşıma sistemi ile dikkat çekiyorlar.
Sportful / Tinkoff Saxo şişe taşıma sistemi
       Sportful / Tinkoff Saxo şişe taşıma sistemi
Sportful
       Sportful

SealSkinz

SealSkinz'in çorapları, resimde de gözüküyor, şu geçirmiyorlar. Çoraplar iç taraflarında yün içerdikleri için “çorap gibiler”, dikişsizler. Suyun yanında kuru havalarda kum vs. de geçirmiyorlar.
Seal Skinz
       Seal Skinz

Gaerne

Ayakkabı üreticisi Gaerne döner manivela ile sıkılıp açılan G.Kobra modelini karbon taban, hava geçiren bir tasarım ve topuk koruması ile donatmış.
Gaerne G.Kobra
       Gaerne G.Kobra

ION

Sörf sporundan esinlenerek tasarlanan ION ürünleri bisiklet sporunun da bütün farklı dallarına hitap ediyor. Ceket, yelek, şort, pantolon vs dışında korumalar ile gözlükler ürün yelpazesini tamamlayan parçalar. Flare (kadınlar) ve Scrub (erkekler) serbest sürüş serisi, Luzid (kadınlar) ve Roam (erkekler) nispeten şehir kullanımı odaklı seriler, Graze (kadınlar) ve Traze (erkekler) bu iki üç arasındaki kullanıcılara hitap ediyorlar.
ION
       ION

Ortlieb

“Su geçirmez çanta” deyince ilk akla gelen markalardan Ortlieb. Bu yıl büyük bavulları Duffle RS'in yanında Compact Shot adı altında ufak bir fotoğraf çantası yeni ürünleri. 350 gramlık fotoğraf çantası 14x15.5x11cm boyutlarında, 1.5 litre hacime sahip ve tabii ki su geçirmiyor.
Ortlieb Compact Shot
       Ortlieb Compact Shot

Loeffler

Transtex, Avusturyalı giyim markası Loeffler'in kendi geliştirdiği rüzgara dayanıklı iç çamaşırları. Marka ter atımının çok hızlandığını, hafiflikleri sayesinde varlıkları ile yokluklarının belli olmadığını ve artan esneklikleri sayesinde vücuda çok iyi uyum sağladığını vurguluyor.
Loeffler
       Loeffler

Vaude

Çantaları bir kenara, Expire Pro RC, maraton ya da XC yarışçıları için Vaude'nin yeni ayakkabısı. Güç aktarımının ana hedef olduğu ayakkabı, kır tutmayan bir yüzeye sahip, rahat giyilip çıkarılması için de menteşeli kayışla donatılmış.
Vaude Expire Pro RC
       Vaude Expire Pro RC

Bu yıl markanın ilgi çeken bir yeniliği ise DrinkClean adı altında gösterdiği şişenin ağız kısmının dönerek açılıp kapanmasını sağlayan tasarım.
Vaude Drink Clean
       Vaude Drink Clean

Northwave

Northwave Extreme serisi geçen yıl da yarışçılar için özel olarak geliştirilmiş ve çok revaçta ayakkabılar içeren bir seriydi. Bu yıl seriye Extreme Aero ile 212 gramlık zamana karşı gibi aerodinaminin önemli olduğu ortamlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş bir model dahil olmuş.
Northwave Extreme Aero
       Northwave Extreme Aero

Dağ bisikletinde önemli bir yenilikse tabanı Michelin ile beraber geliştirilen Dolomites Evo modeli. 467 gramlık ayakkabı, SPD kullanımına da uygun ve serbest sürüş sahası hedef alınarak tasarlanmış.
Northwave Dolomites Evo
       Northwave Dolomites Evo

Gore

Gore, 2015 model yılında özellikle dağ bisikletçileri için geliştirdiği ALP-X PRO serisini ürün yelpazesine dahil ediyor. Dört ana ürün etrafında bütün her şey: ceket, şort, askılı tayt ile dağ bisikleti sortunun birleşimi diyebileceğimi 2+1 şort ve triko. Markanın Skin-to-Shell ve Head-to-Toe sistemleri ile diğer Gore ürünleri ile de beraber kullanılabilen bu dört parça, oldukça soğuk ve ıslak bir havadan, sıcak ve kuru bir havaya kadar her türlü ortam için uygunlar.
GORE ALP-X PRO
       GORE ALP-X PRO

Dainese

Dainese de bisiklet sektöründe nispeten yeni olan ve motokros menşeli markalardan. ProPack modeli Soft Flex teknolojisi ile hem son derece kapsamlı bir sırt koruması sunarken, hem de nispeten hafif, 12 litre hacime sahip, kask ve koruma taşımaya müsait. Ürünün güzel bir yanı, “çanta” kısımlarının sökülüp sadece sırt koruması olarak da kullanılabilmesi.
Dainese ProPack
       Dainese ProPack

WD40

WD40'i nasıl bilirsiniz? Her derde deva biliriz. Marka artık bisiklet sahasına iyice yerleşmiş, son derece etraflı bir şekilde yağ sökme, temizleme, yağlama vb. için bisiklet sporunun her tarafına hitap ediyor.
WD40 Bike
       WD40 Bike

Crank Brothers

Zihni sinirler için ideal ürün: Y-Tool, gerekli bütün alet edavatı mıknatıslar ve perçinler sayesinde bir arada tutan bir alet seti. İki modeli var, y16 ve y12, rakamlar pakete dahil olan parça sayısını belirtiyor.
Crankbrothers Y-Tool
       Crankbrothers Y-Tool

Evoc

Evoc 2015 model yılında en çok satan modelleri 18 litrelik Trace ve 12 litrelik Stage'i yeni Airflow Contact taşıma sistemi ile donatmış. Şehir içi kullanım için tasarlanmış ama buna rağmen içinde sırt koruması ile donatılmış FR Porter da bu yılın yeni ürünlerinden.
EVOC FR Porter
       EVOC FR Porter

Camelbak

Camelbak'ın yeni çantası K.U.D.U. enduro kullanıcıları için geliştirilmiş. Kaskın yanında vücut koruması vs taşımaya da imkan sunuyor, ayrıca entegre sırt koruması ile donatılmış.
Camelbak K.U.D.U
       Camelbak K.U.D.U

Mavic

CXR Ultimate Mavic'in son yılın modası aerodinamik özelliği ağır basan kask modeli. 250g ağırlığındaki kask buna rağmen havalandırmasından ödün vermemek için 28 tane hava yarığı ile donatılmış.
Mavic CXR Ultimate
       Mavic CXR Ultimate

Crossmax serisinin enduro ayakkabısı da bu yılın yeni ürünlerinden.

Liv

Liv'in bir kadın markası olma yolundaki en önemli ürünlerinden biri elbette giyim ve aksesuarlar. Bu sahada değişik motifler ve renkler ile Liv, kaskından ayakkabısına, trikosundan çorabına kadar uyumlu birkaç seri kıyafet çıkarmış.
Liv kiyafetler
       Liv kiyafetler

Suplest

X.1 Trail Suplest'in 385gramlık yeni dağ bisikleti ayakkabısı. Günlük kullanımda da sırıtmamasına çalışılmış, fakat ayakkabının tabanı markanın yarış odaklı modelleri ile aynı, dolayısıyla performans yani da vurgulanıyor.
Suplest X.1 Trail
       Suplest X.1 Trail

Limar

Limar kask deyince hafiflik akla gelen markalardan. Aslında bir yol bisikleti kaskının önüne siper takılıp dağ bisikleti modeline evrilmesinin sonucu olan Ultralight+ modelini saymazsak, dağ bisikleti grubunun en hafif modeli 200 gramın altındaki ağırlığı ile 885.
Limar 885
       Limar 885

Cratoni

AllTrack, yüksekliği ayarlanabilen siperi, kamera montajına uygun üst yapısı, gözlük takmaya uygun tasarımı, 17 hava yarığı ile Cratoni'nin dağ bisikleti sahasındaki yeni ürünü.
Cratoni AllTrack
       Cratoni AllTrack

Uvex

Uvex Quatro Pro da anatomik IAS ayarlama sistemi, yüksekliği ayarlı siperi ve kamera adaptoru ile markanın yeni dağ bisikleti kaskı.
Uvex Quatro Pro
       Uvex Quatro Pro

KASK

Protone KASK markasının yeni kaskı. SKY ile beraber geliştirilen modelde aerodinami ön planda yer almış. Hafif (210g) ve markanın belirttiğine göre Octo Fit sistemi ile her tür kafa formu ile uyumlu.
KASK Protone
       KASK Protone

Overade

Overade'in katlanabilir kaskı daha önce gördüğümüz benzer ürünlerin bir adım ilerisine gidiyor, denebilir ki “sahiden” katlanıyor. Nispeten basit bir tasarımda, iki renk (siyah/beyaz) ve iki büyüklükte üretilen kaskın boyutları 21x11x16. Kask katlanınca bu boyut üçte birine düşüyor.
Overade
       Overade

Catlike

Catlike Whisper markanın yeni dağ bisikleti ayakkabısı. Naylon tabanlı, 327 gram ağırlığında, 11 tane hava yarığı var.
Catlike Whisper
       Catlike Whisper

Bushwacker

Bushwacker karbon ile güçlendirilmiş all-mountain/enduro kaskı.
Bushwacker
       Bushwacker

Rudy Project

Ünlü gözlük markası Rudy Project, garantili kırılmaz camların (Impact X2) yanında oldukça zengin ve iç çerçeveli/çerçevesiz numaralı gözlük yelpazesi ile bu tarz ürün arayanlara çok geniş seçenek sunuyor.
Rudy Project
       Rudy Project

Giro

Giro'nun birkaç yeni bisikleti var bu yıl. Bütün kasklarda MIPS özelliği var. Synthe, 19 hava yarıklı, gözlük takmak için yeri olan, yan yarıkları aerodinamik ağ ile kaplı olan model.
Giro Synthe
       Giro Synthe

Şehir bisikleti modeli Sutton, sökülüp takılabilen yumuşak siperi ile dikkat çekiyor. Cord LocFit sistemi sayesinde kayısı tek elle ayarlamak mümkün.
Giro Sutton
       Giro Sutton

Empire SLX markanın yeni yol bisikleti ayakkabısı. Easton EC90 SLX2 karbon taban, titanyum destekler, nefes alabilen yüzey ve 175 gram ağırlık ayakkabının belli başlı özellikler.

Bell

290 gram ağırlığındaki Bell Event XC 22 hava yarığına sahip dağ bisikleti kaskı. Aynı modelin önde vizör olmayan versiyonu Event. Daha sert kullanım sahaları için geliştirilmiş olan dağ bisikleti kaskı ise Super 2. Başka markalarda da gördüğümüz büyük ve yüksek vizör ile kafanın arkasında enseye kadar inme burada da karşımıza çıkıyor. 23 yarığı var, 360g ağırlığında. Bu kask, çene koruması ile beraber Super 2R oluyor. Çene korumasının takılış sistemi ilgi çeken bir özellik. Kayak ayakkabılarından esinlenilmiş ve üç ana mandal aracılığı ile alt parça üst kasktan kolayca ayrılıp takılabiliyor.
Bell Super 2
       Bell Super 2

Knog

Knog muhtelif güzel tasarımlı farlarıyla bisiklet dünyasına girmiş bir marka. Bu yıl, giderek artan kamera kullanımını hesaba kararak “qudos” kamera lambasını piyasaya sürüyorlar. Sadece GoPro vb kameralar için değil, normal, büyük kameralarla da kullanılabiliyor.
Knog qudos
       Knog qudos

Shimano

Shimano'nun bisiklet giyim ve aksesuar sahasında da “alıp başını gittiği” bir gerçek. 2015 model yılındaki en önemli yeniliklerden biri Unzen 4 Enduro çanta. “3D Body Fitting” ile çantanın bisiklete binilirken vücudun aldığı form düşünülerek tasarlanmış. İlginç bir özellik, kayışlar göğüste bir X şeklinde birleşiyorlar (X Harness). Bel kemeri ile birleşince çanta enduro tipi kullanımda çok sağlam bir duruş sunuyor. Buna ek olarak dizlik vb korumalar için taşıma yerleri var.
Shimano Unzen 4 Enduro
       Shimano Unzen 4 Enduro

Markanın enduro sınıfındaki bir diğer ürünü SH-M200 ayakkabı. İç tarafı tamamen kapalı ve korunaklı ayakkabıda Torbal (tabanın ön yarısı sabitken, arka yarısı esnek) teknolojisi kullanılmış.
Shimano SH-M200
       Shimano SH-M200

Yol bisikletinde de bir ayakkabı var: profesyonel kullanım için geliştirilmiş, custom-fit seçeneği sunan SH-R321.
Shimano SH-R321
       Shimano SH-R321

Lazer

Lazer kaskların 31 yarıklı ve sadece 190g ağırlığındaki ve “aeroshell” ile yarıkları kapayıp aerodinamiyi arttırma imkanı sunan Z1 modeli dışında en önemli yeniliği, Lifebeam teknolojisi. Kaskın alın bölgesine entegre edilmiş bir sensor ile nabız ölçülüp kalori hesabı vs yapmak ve bunu göğüs bandı vb şeylere ihtiyaç olmaksızın ANT+ ya da BLE 4.0 üzerinden bir akıllı cep telefonuna ya da saate aktarmak mümkün.
Lazer Z1 & AeroShell
       Lazer Z1 & AeroShell
Lazer Lifebeam sensor
       Lazer Lifebeam sensor

Hardy

Herhangi bir nedenden ötürü (pek tavsiye edilecek bir durum olmasa da) kask takmak istemiyor, ama biraz olsun koruma istiyorsunuz, ayrıca kafanız da üşüyor. Hardy'nin pedlı bereleri tam size göre o zaman. Klasik bisiklet kasketi tipindeki tasarımları ile bu “ribcap”ler dış yüzeylerinde su tutmayacak şekilde tasarlanmışlar, kulak kapama ve çene altı bağlama isteğe bağlı, şık bir çözüm.
Hardy
       Hardy

Scott

Scott'ın dikkat çeken bir ürünü de asfaltta düşünce yanmayı önleyen karbon karışımlı liflerden üretilen ITD giyim serisi.
Scott ITD
       Scott ITD

 

  Bu haber 9378 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015