Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
27 . Mayıs . 2020  
Salcano Arnavutköy MTB Kupası Yapıldı

Salcano Arnavutköy MTB Kupası Yapıldı

Arnavutköy'e Yabancı Sporcu İlgisi

Dorukhan Kellecioğlu   mtbtr.com © 15.9.2014
Salcano Dağ Bisikleti Kupası, 135 sporcunun katılımıyla Arnavutköy’de güneşin cömert davrandığı bir günde koşuldu. Salcano Bisiklet ve Arnavutköy Belediyesi’nin lojistik desteği ile düzenlenen yarış, erkeklerde Yıldız (U15, U17), Genç, Master (+30,+40,+50), Elit, kadınlarda ise Yıldız, Genç ve Elit kategorilerinde olmak üzere toplam 7 kategoride gerçekleşti.

Saat 13.00’da start alan Elit Erkekler kategorisinde 25’i yabancı olmak üzere toplam 52 sporcu yarıştı. C1 klasmanındaki yarışa, olimpiyat oyunları puanlarına yüksek katkısı nedeniyle yabancı sporcuların ilgisi yoğundu.
 Elit Erkekler Çıkışı
        Elit Erkekler Çıkışı

Fotoğraf Albümleri

Elit Erkek, Elit Kadınlar

Genç Erkekler, Genç Bayanlar, Master +30, +40, +50, U15 Erkek, U17 Erkek,Yıldız Bayanlar

Kürsü Fotoğrafları

Elit Erkekler

7 tur olarak koşulan yarışta Elit Erkeklerde Merida Wallonie takımının Belçikalı sporcusu Sebastien Carabin ve PS Kronos Nikaias takımı sporcusu Yunanlı Periklis İlias iyi çıkış yaptılar. İlk turdan itibaren rakipleri ile aralarında fark oluşturmayı başaran ikili yarışın sonuna kadar kıyasıya rekabet ettiler. İzmit Brisa Spor Kulübü sporcusu Türkiye Şampiyonu Abdülkadir Kelleci ise start sonrasında yaşadığı teknik bir problem sebebiyle geride kalmasına rağmen, kısa süre içerisinde öndeki ikilinin peşine takılmayı başardı. İlk dört tur boyunca Sebastian Carabin sürekli Yunan sporcu ile arasında fark yaratmaya çalışsa da Periklis İlias buna izin vermedi. Fakat beşinci turdan itibaren farkı açmaya başlayan Belçikalı sporcu, her tur aradaki farkı yavaş yavaş arttırarak rakibinin 1 dakika 45 saniye önünde yarışı tamamlamayı başardı ve olimpiyat oyunları yolunda 60 puanın sahibi oldu.
Sebastien Carabin ve Periklis İlias
       Sebastien Carabin ve Periklis İlias

Carabin yarış sonrası yorumunda; “Hava oldukça sıcaktı. Yarış Periklis ve benim aramda bir savaş gibi geçti. Yaklaşık aynı seviyelerdeki sporcularız ve kimin daha üstün olduğunu anlamak gerçekten zor. Yarışın ikinci yarısından sonra onu gittikçe daha fazla zorladım. Beşinci etaptan sonra parkur görece daha da zorlaştı ve ben de farkı burada yapabildim. Harika bir finiş oldu, çok mutluyum.” dedi. Parkur hakkındaki sorulara yanıt olarak ise, oldukça eğlenceli ve teknik bir parkur olduğunu belirten Belçikalı, kullanmış olduğu Merida Big Ninety-Nine bisikletin bu tip parkurlar için ideal olduğunu söyledi.

01:35:45’lik derecesiyle yarışı birincinin 5 dakika gerisinde bitirerek üçüncü olan Türkiye Şampiyonu Abdulkadir Kelleci ise “ Yarış benim için iyi geçti, C1 klasmanında olduğu için zorlu rakiplerim vardı. Startta yaşadığım pedal problemi sebebiyle arkada kaldım ve ön grubu kaçırdım. Bu sebeple arayı kapatmak için ekstra efor sarfetmem gerekti. Grubu yaklaştım ancak öndeki iki sporcuyu yakalamam mümkün olmadı. İkinci olan Yunan Periklis’i Dünya Şampiyonasında geçmiştim. Pedal problemi yaşamamış olsaydım onu geçebilir ve ikinci olabilirdim diye düşünüyorum. Fakat burada kürsü yapıp olimpiyat puanı çıkarmış olduğum için mutluyum.” diye konuştu. Yarışı üçüncü Kelleci’nin ardından sırasıyla Yunan Dimitrios Antroniadis, Rumen Ovidiu Tudor Oprea, İsrailli Guy Niv, İranlı Mohsen Ramezani Alavi ve Adana’dan Ferdi katılan İsak Ünal tamamladılar. Kürsü yapması muhtemel olarak görülen sporculardan İranlı Faraz Shokri ise ön lastiğinin patlaması sebebiyle yarışı tamamlayamadı. İlk 10 sporcu arasına 2, ilk 15 içerisine ise yalnızca 3 Türk sporcu girebildi.
Belçikalı Alice Pirard
       Belçikalı Alice Pirard

Elit Kadınlar

Elit Erkekler startından iki dakika sonra başlayan Elit Kadınlar kategorisinde ise 7’si yabancı olmak üzere 14 adet sporcu start aldı. Harika bir çıkış yapan “93” sırt numaralı Merida Wallonie takımı sporcusu Belçikalı Alice Pirard 5 turun tamamı boyunca liderliği korumayı başardı ve 01:17:56’lık derecesi ile birinciliği kazandı. 26 yaşındaki sporcunun özellikle teknik inişlerdeki etkinliği dikkat çekti. Yarışı Pirard’ın 2 dakika 4 saniye ardından bitirerek ikinci olarak tamamlayan isim ise Betch NL Superior Brentjens takımından Hollandalı Anne Terpstra oldu. Üçünclüğü ise 01:25:54’lük derecesi ile Salcano Alanya Kulübü sporcusu Sırp Jovana Crnograc aldı. Yarışı, Türkiye Şampiyonu Keçiören Bağlum Spor Kulübü sporcusu Esra Kürkçü 4. , Eskişehir’den Ferdi olarak katılan Eda Konuk 6. , Trabzon Ferdi sporcusu Semra Yetiş ise 7. olarak tamamladılar. Bu sonuçlarla birlikte hiçbir kadın sporcumuz olimpiyat için puan alamamış oldu.

Genç Erkekler

Genç Erkek Kategorisi 13 sporcu gibi az bir katılımla saat 10.00’da start aldı. 5 turu 01:14:55’lik derece ile tamamlayan İzmir Brisaspor Kulübü sporcusu Onur Balkan birinci olurken, Türkiye Şampiyonu Yunus Emre Yılmaz 01:17:00’lık derece ile ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Yunus Emre’nin 1 dakika 5 saniye arkasından gelen Sırp Aleksander Roman elde etti. İyi start alan Roman ve Yunus Emre ilk turu Onur Balkan’ın yaklaşık 30 saniye önünde geçtiler. Fakat üçüncü turdan sora Onur öne gelebildi ve Emre ile birlikte Sırp sporcuyu geride bırakmayı başardılar. Son tura kadar arada çok büyük fark olmamasına rağmen Onur son turdaki performansı ile Yunus Emre’ye 2 dakika 5 saniye kadar fark atmayı başardı. Roman’ın yalnızca 7 saniye arkasından finish gören Veysel Gülmez yarışı dördüncü olarak bitirdi ancak Elit kategoriler dışında yabancı sporcuların kategori dışı sayılması sebebiyle Veysel üçüncülük madalyasının sahibi oldu.

Genç Kadınlar

Genç Kadınlar Kategorisi tamamı Alanya Doğa Sporları Kulübü üyelerinden olan 5 sporcu ile koşuldu. 3 tur olarak koşulan kategoride 00:59:30’luk derecesi ile Ayşe Çakır birinci, Mesude Şenol ikinci ve Büşra Önder üçüncü oldu.

Yıldız Kadınlar Kategorisi 4 sporcunun katılımı ile 2 tur üzerinden koşuldu. Ege Pedal Spor Kulübü sporcusu Türkiye Şampiyonu Keziban Koyun 00:51:07’lik derecesi ile birinci oldu. Kocaeli Gençlik Spor Kulübünden Kader Şahin ikinci olurken, Azize Bekar üçüncülüğü elde etti.

Master Erkekler

Saat 10.00’da start alan 30 yaş üstü Master Erkek kategorisi 11 sporcu ile koşuldu. 3 kişinin finish göremediği kategoride 4 turu 01:16:27’lik derece ile tamamlayan Oğuz Özçelik birinci olurken, Sakarya Üniversitesi Bisiklet Kulübü sporcusu Kamil Akalp ikinci ve Emin Burak İzmirlioğlu ise üçüncü oldu.

40 yaş üstü Master Erkek Kategorisi 10 sporcunun katılımı ile koşuldu. Türkiye Şampiyonu Bora Tirki 4 turu 01:08:42’lik derece ile bitirerek birinciliği elde etti. İkinci 01:10:51’lik derece ile Cem Anamurluoğlu olurken, üçüncü 01:15:43’lük derecesi ile Erol Özbey oldu.

50 yaş üstü Master Erkek Kategorisinde yalnızca 3 sporcu start aldı ve sadece 2 sporcu finish görebildi. 01:21:55’lik derecesi ile parkurda 3 turu tamamlayan Büyükçekmece Bisiklet Kulübü sporcusu Gürtunç Karadaş birincilik madalyasını kazanırken, Yalçın Nişancı ikinci oldu.

U17 & U15 Erkekler

U17 Erkekler Kategorisi 15 sporcunun katılımıyla koşuldu. Çok çekişmeli geçen yarışta birinci 4 turu 46 dakika 50 saniyede tamamlayan Novisad’ın Sırp sporcusu Marko Kasapovic oldu. İkinciliği ise yarışın sonuna kadar Sırp sporcuyla kıyasıya çekişen ve yarışı birincinin yalnızca iki saniye gerisinden bitiren Kapadokya Bisiklet sporcusu Oğuzhan Tiryaki kazandı. Üçüncü 00:47:52’lik derecesi ile Serdar Anıl Depe olurken, dördüncü 00:50:01’lik derecesi ile yine Kapadokya Bisiklet sporcusu İzzet Şahin İçen oldu. Sırp sporcu kategori dışı sayıldığı için kürsüyü ikinci, üçüncü ve dördüncü olan sporcular paylaştı.

U15 Erkekler Kategorisinde yalnızca 4 sporcu start aldı. 3 tur olarak koşulan yarışın birincisi 00:50:24’lük derecesi ile Kütahya Gençlik sporcusu Halil İbrahim Doğan, ikinci Alanya Belediyesi sporcusu Tahir Buğra Yiğit ve üçüncü yine Kütahya Gençlik sporcusu Yunus Emre Turan oldu.

Sonuçlar

Yarış sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.
 

  Bu haber 4043 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015