Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
06 . Aralık . 2020  
Aslı Bisiklet Ürünleri 2015 Yenilikleri

Aslı Bisiklet Ürünleri 2015 Yenilikleri

Aslı Gelişim 2015 - 1

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 16.10.2014
1981 yılından bu yana Türkiye’nin öncü bisiklet firması Aslı Bisiklet, 13-14 Ekim tarihlerinde Sheraton İstanbul Maslak Hotel’de Aslı Gelişim 2015 toplantısını düzenledi. Firmanın bünyesinde bulunan 32 markanın 2015 yeniliklerinin anlatıldığı toplantıda ayrıca 4 yeni markanın da (Evoc, S’cool, Creme, Kinetic) lansmanı yapıldı.

Aslı Bisiklet’in yarattığı bisiklet markası Sedona’nın, sektördeki 10. yılı olmasıyla ayrı bir önem taşıyan toplantıda, “Sedona 10. Yıl Lansmanı” da gerçekleştirildi.
Aslı Gelişim 2015 Sunum Anı
       Aslı Gelişim 2015 Sunum Anı
Aslı Gelişim 2015
       Aslı Gelişim 2015

Aslı Gelişim 2015’te neler oldu, hangi gelişmeler bizi bekliyor? Tüm bunları bir kaç yazıda anlatmak istiyoruz.

World Bicycle Relief

World Bicycle Relief (Dünya Bisiklet Desteği) adına kendisi de bisiklet gezgini olan Lena Kleine-Kalmer ( Kişisel sitesi ) “ bisikletle çok şey değiştirebileceğimize inanıyoruz” sloganıyla yola çıkan organizasyonun kendisinden ve hedeflerinden bahseden 20 dakikalık bir sunum gerçekleştirdi.
Wold Bicycle Relief (Dünya Bisiklet Desteği)
       Wold Bicycle Relief (Dünya Bisiklet Desteği)

Wold Bicycle Relief Güney Afrika kırsalında yaşayanların hayatlarını bisiklet ile kolaylaştırmanın yanı sıra bölge insanının ihtiyaçlarına cevap verecek bir bisikletin üretimi ile bölge halkının yararına ekonomik bir sektör oluşturmayı hedefliyor. World Bicycle Relief ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

SRAM

Sram ürünleri Türkiye sorumlusu Thomas Lattke ‘nin sunumuyla tanıtıldı. Bisiklet ekipmanları arasında ön çıkan X1 serisi oldu.

SRAM XX1 ve X01 grupların performans ve dayanıklığı kendini kanıtlamış bir sistem. Şimdi ise X1 aynı özellikleri taşıyan yeni bir grup, biraz ağırlıktan ödün vermiş ama daha uygun bir fiyat etiketi ile daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.
SRAM X1
       SRAM X1

Bu seri ile ilgili ne gibi yenilikler olmuş?, X1 ile ilgili sayfamızda daha önce detaylıca değinmiştik, buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de Perakende Fiyatları

SRAM Rival yol bisikleti 2x11 setin fiyatı düştü. Bu sene Türkiye’de 900$ perakende satış fiyatı olacak. Bu sayede setin fiyatı 150$ ucuzlamış oldu.

Guide RSC disk frenin seti (Ön/Arka ) rotorsuz olarak 400$, Guide RS disk frenin seti (Ön/Arka ) ise rotorsuz olarak 300$. AVID DB1 hidrolik disk fren seti (Ön/Arka) 95$ (rotorsuz), DB3 seti (Ön/Arka) 140$ (rotorsuz).

Rock Shox’In yeni ters amortisör RS-1 Türkiye’de 1995$’dan satılacak. Yeni nesil bu amortisör hakkında sayfamızda daha önce değinmiştik, buradan okuyabilirsiniz.
Rock Shox’In yeni ters amortisör RS-1
       Rock Shox’In yeni ters amortisör RS-1

RockShox ‘dan ilk kez bir şehir bisikleti maşası yapıyor, Paragon. 65mm esneme mesafesine sahip bu amortisör 1878gr ağırlığında. Havalı ve V-Fren veya disk fren uyumlu olan amortisör gidondan kilitlenebiliyor. Türkiye perakende fiyatı 275$.

Schwalbe

Schwalbe’nin çift hazneli lastiği Procore gerçekten 2015’in en iyi ürünlerinden biri olmaya aday. Lastiğin içindeki hazne, yani ‘Core’ 55-85 PSI basınçla şişirildikten sonra dış lastiğin düşük basınçla kullanılmasına imkan tanıyor. Schwalbe içerideki lastik sayesinde dış lastikteki basıncın 14 PSI’a kadar indirilebildiğini belirtiyor, bu da haliyle şişkin bir lastikten çok daha iyi yol tutuşu demek.
Schwalbe’nin çift hazneli lastiği Procore
       Schwalbe’nin çift hazneli lastiği Procore

Eğer bu ürün dikkatinizi çektiyse daha detaylı bilgi için yine sayfamızdaki buradan ulaşabilirsiniz.

Bunların dışında Schwalbe lastiklerde yeni ebatlar da var. Kojak 27,5X1,35, Durano E 27,5X1,50, Marathon Plus 27,5X1,50, Marathon 27,5X1,65, Energizer Plus 27,5X1,75 ve Big Ben 27,5X2,00.

Durano Aile Güncellendi

Schwalbe yeni serilerinden biri de gezi sınıfı bisikletler için üretilen, Türkiye 15€’dan satılacak Range Cruiser modeli 3 farklı ebadıyla piyasada olacak. Özellikle renk alternatifiyle şık bisikletler yaratmanızı kolaylaştıracak.

Durano Schwalbe’nin uzun mesafe biniciler için ürettiği antrenman lastiği. Schwalbe Durano ailesinden dayanıklılığını arttırdığı iki yeni modeliyle Türkiye'de olacak .

Bu iki lastik tamamen yenilenmiş dinamik bir profil ve 10 gram daha hafifletilmiş. Yeni profili sayesinde ıslak kış yollarında yapacağınız antrenmanlarda büyük bir tutuş sağlaması hedeflenmiş. Naylon kumaştan çift tabaka ile koruma arttırılmış.
Shwalbe Durano
       Shwalbe Durano

Yeni Durano Plus’ta bulunan yabancı cisimlerin batmasını önleyen SmartGuard koruma kemer Marathon Plus’taki kadar kalın olmasa da ; yine de yol lastikleri içinde patlamaya dayanıklı olması açısından benzersiz bir ürün.

Ailenin içinci modeli Durano DD’de çift savunma mevcut. RaceGuard koruyucu kemere ek olarak yan duvarı da güçlendirilmiş. Bu güçlendirme monofilament kumaş tabaka ile sağlanmış, böylece çok az ilave ağırlıkla çok yönlü koruma sağlanmış. Altı renk seçeneği vardır.

Schwalbe’nin antrenman yol lastiği Durano 700X23 ebadı 50€ ‘dan satılacak.

Bir diğer yol grubu lastiği Schwalbe One, firmanın şimdiye kadar yaptığı en hızlı ve aynı zamanda en dayanıklı yarış lastiği. Şimdi ise değişik renk çeşitleriyle Türkiye’de olacak, tanesi 80€.

Jens Voigt One

Schwalbe 17 kez Tour de France bitiren sporcu Jens Voigt adına özel olarak üretilen 10.000 adet özel Schwalbe Jens Voigt One Türkiye’de 80€’dan satılacak.
Özel Üretim Jens Voigt One
       Özel Üretim Jens Voigt One

Dağ bisikleti lastiklerinde ise Nobby Nic modelinde güncelleme yapılmış. Daha güçlü yan duvarlar sayesinde dayanıklılığı arttırılmış. Lastik yüzeyi de yenilenen modele ek frenleme ve kavrama kenarları eklenmiş.
Yenilenen Schwalbe Nobby Nic
       Yenilenen Schwalbe Nobby Nic

Lazer

Lazer Türkiye Sorumlusu Peter Steenwegen Belçikalı firmanın tarihinden bahsettikten sonra “biz başı koruyan ekipmanlarla ilgileniyoruz” diyerek devam etti. Kasklar, ekipmanlar ve gözlükler.

Lazer marka kasklar da en dikkat çekici özelliğinden biri Rollsys® kavrama sistemi. Bir çok markada genelikle kaskı kafanıza uygun boyuta getirmek için piyasadaki mevcut sistemlerde kafayı kaskın ucuna doğru toplar. Lazer Rollsys sisteminde ise kaskın üzerinde yer alan tekerleği baş parmağınızın yardımıyla çevirmenizle hareket eden mekanizma iç kısmını simetrik olarak daraltarak başınıza uygun hale getiriyor.

Firmanın yenilik olarak sunduğu 3 ürün de dikkat çekici. Cappucino Lock, LifeBeam ve entegre gözlük Magneto.

Cappucino Lock, kaskınızı bisikletinizden uzaklaştığınızda yanınızda götürmeden bisikletinizin üzerine kilitlemenize yarayan bir kilit sistemi.
Cappucino Lock
       Cappucino Lock

Diğeri ise sürüş sırasında nabız bandı takmanıza gerek olmadan nabzınızı ölçen LifeBeam teknolojisi. Kaskın alın bölgesine entegre edilmiş bir sensör ile nabız ölçülüp kalori hesabı vs yapmak ve bunu göğüs bandı vb şeylere ihtiyaç olmaksızın ANT+ ya da bluetooth 4.0 üzerinden bir akıllı cep telefonuna ya da saate aktarmak mümkün kılıyor.
Lazer LifeBeam ve Rollsys sistemi
       Lazer LifeBeam ve Rollsys sistemi

Magneto, yenilikçi bir gözlük. Sapları bulunmayan gözlüğü mıknatıs yardımıyla Lazer kaskınıza takılabiliyor. Bu sayede başınızı sıkmayan bir gözlüğe sahip oluyorsunuz.

 

  Bu haber 7524 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015