Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
27 . Kasım . 2020  
Accell Bisiklet 2015 Yenilikleri

Accell Bisiklet 2015 Yenilikleri

Accell Bisiklet'e 29 Yeni Marka

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 5.12.2014
Geçtiğimiz hafta Pazartesi – Çarşamba günleri arasında Accell Bisiklet’in davetlisi olarak yeni aksesuar ve yedek parça marka lansmanı ve 2015 ürünlerinin tanıtımı için Antalya – Belek’te idik. Bu zaman zarfında Accell Bisiklet bünyesindeki yenilikleri izleme fırsatı bulduk. Toplantıdan öne çıkanları sizler için derledik.
 Accell Bisiklet 2015 Toplantısından
        Accell Bisiklet 2015 Toplantısından

Toplantı Accell Bisiklet’in 2012 yılından günümüze kadarki gelişimini anlatan bir sunum ile başladı ve bünyesine katılan yeni 29 markanın tanıtımı ile devam etti.

Bunlardan başlıca aksesuar ve yedek parça markaları Brooks, F.S.A, Ritchey, Xerama, Crank Brothers, Fizik, Selle Royal, XLC (Accell Group’un kendi markası), Dt Swiss, Bn'b Rack, Hamax, King Roof, Burley, Eastpower, Herrmans, Moon, Cardo, Http Desing Italy, Reelight öne çıkıyor.

Dış ve iç lastik markaları CST, Michelin ve Ritchey.

Giyim ve güvenlik markaları Cratoni, Kali, Brooks, Fizik, Kask, XLC, Trelock.

Bisiklet markaları Ghost, Lapierre, Bianchi, Carraro ve Whistle.

Bu markaların bir çoğu 15 ay gibi kısa bir sürede bünyeye katılmış. Yolda olan başka markalarda mevcut olduğu söyleyelim.

B2B İnternet Mağazası

Accell Bisiklet B2B (yani İngilizce açılımı "Business to Business" olan bu kısaltma, şirketler arası pazarlama ya da satış uygulamalarına verilen ad) internet sitesini kurduğunu, 360 bayinin kayıtlı olduğunu, 1492 ürün bulunduğu, siparişlerin aynı gün kargoya verebildikleri bir yapıyı kurduklarından bahsedildi.

shop.accellbisiklet.com.tr

Konsept Mağaza

Konsept mağazaların çoğalacağı, ürünleri internetten sunabildikleri buna karşın müşterinin ürünleri birebir görmek istediği dile getirildi.

Accell Bisiklet Yedek Parça Youtube Kanalı

Youtube kanalını açtıklarını bu kanal üzerinden satıştaki bir çok ürünün tanıtım ve teknik videolarını Türkçe alt yazı ile sunduklarından bahsedildi.

Siz de Accell Bisikleti You Tube kanalından takip edebilirsiniz.

Selle Royal

1956’da İtalya’da doğmuş 50 yıllık bir firma Selle Royal. Günümüzde 70 ülkede satışı yapılıyor.

Ürünleri performans grubu ve konfor grubu diye ikiye ayrılıyor. Selesini değiştirmeyi düşünen ama ağırlığa takılmayan, aynı zamanda ekonomik ürünler arayanlara hitap ediyor. Çünkü Selle Royal grubunun elinde yine aynı kategori ürünlere sahip üst segment Fizik markası bulunuyor. Yeri gelmişken grubun elinde Brooks (2002’den beri – bkz. aşağısı) ve Crank Brothers (2007) markaları da bulunuyor.

Selle Royal’in bir çok ürününde “hafızalı jel” denilen “Royal Jel” kullanılıyor. Tüm ürünler el yapımı ve İtalya’da yapıldığının vurgusu yapıldı.

Fizik

“Fizik demek yarış demek, tutku demek , hız demek!” diye başlıyor konuşmacı. Selle Royal grubunda olan firmanın sele, ayakkabı ve gidon bantları bulunuyor. Seleler de Aliante gurubu 10 ürünle geliyor. Kurve ise performans serisinin adı. Kurve'de kevlar + karbon karışımı yapı çokça kullanılmış. Bu malzeme sellerin hem esnek, hem hafif aynı zamanda da dayanıklı olmasını sağlamış.

Hemen hemen bir çok modelin 2015 modeli 30gr hafiflemiş. İlk bakışta çok az bir fark gibi gözükse de bir yarışçı için çok önemli olabiliyor.

Ayakkabıları İtalya’da yine elde yapılıyor. Üst modellerinde ayakkabıyı sıkıştırmaya yarayan düğmeler diğer markalardan farklı olarak hemen çözülmeye yarayan BOA IP1 makara sistemi mevcut.

Edit Aliante HD1080 04062014 from fi'zi:k on Vimeo.

Brooks

1866’dan beri 150 yıldır hiç kapanmamış bir İngiliz firması Brooks. Klasik sele, bisiklet deri ürünlerinin yanı sıra 2002 yılındaki yeni yapılanması sonrası günlük deri çanta ve aksesuarlarını da üretmeye başlamış firma. Selle Royal grubunun 3. sele markası olan Brooks ileri teknolojik yapıya sahip klasik görünümlü olarak tanımlıyor kendini. Konforu ön planda tutan firma 2015 yılında cirosunu 17 milyon Euro olarak hedefliyor. Bu cironun yarısı çantaların satışıyla oluşacağı düşünülüyor.

2013 yılında Londra’da kuruluş yılına ithafen B1866 adına da ilk konsept mağazalarını açmış firma. Markanın yenilikleri bununla bitmiyor, logosunun rengi artık bakır renginde.

Türkiye’de geçtiğimiz günlerde İstanbul Anadolu yakasında gerçekleşen 80’i aşkın Brooks kullanıcısının bir araya gelip bisiklet sürdüğü Brooks Fun Ride etkinliğinin bundan sonra senede bir ya da iki defa tekrarlanarak devam edeceğini de ekleyelim.

 Brooks CAMBIUM C15
        Brooks CAMBIUM C15

Trelock

Kilitleriyle ünlü firma 1854 yılında Almanya’da basit kilitler üreterek başlamış. Günümüzde çok değişik çeşitlere sahip yüksek güvenlikli bisiklet kilitlerinin yanı sıra ürün gamı genişlemiş.

Bisiklet aydınlatmalarından LS 950 ION ilk LCD ekrana sahip aydınlatma olmasıyla da öne çıkıyor. Bu yenilikçi lityum-ion pilli USB ile şarj edilebilir 5 kademeli kontrol mekanizmasıyla 70 Lux’a kadar aydınlatma sağlıyor. LCD ekranından pilin kaç saat daha yanacağını görebiliyoruz.

 Trelock LS 950 ION
        Trelock LS 950 ION

Cratoni

Sunumdaki en genç markalardan biri Cratoni. 1985 yılında Almanya’da kurulmuş firma. 2004 yılında snowboard ve kayak ürünlerini de satışa çıkartmışlar. 1985-1990 yılları arasında sadece üst gurup bisiklet kasklarına odaklanan firma, 1990’dan sonra ürün gamını genişletmiş, günümüzde 40’ın üzerinde ülkede satışı yapılıyor. Efsane dağ bisikleti yarışçısı, olimpiyat şampiyonu Sabine Spitz, Ghost Fabrika Takımı eski ve yeni dünya şampiyonu Alexandra Engen ve Focus XC Elite takımına da sponsor olmuş aynı zamanda.

İlginç Tasarımıyla Cratoni Evolution Aero
       İlginç Tasarımıyla Cratoni Evolution Aero

KASK

Son senelerde Sky Bisiklet takımıyla birlikte yükselen bir marka oldu Kask. Kask, Sky takımının bir yandan sponsoruyken bir yandan da partneri olmuş. Bu şu anlama geliyor, Kask firması Sky takımı sporcularının tecrübe ve önerileri doğrultusunda yeni ürün geliştiriyor. Bu sunumdaki firmalar arasında tek dalda yani sadece kask üreten bir firma.

İlk manyetik kapamalı kask ve havalandırma delikleri kapatılarak rüzgar direnci düşen “aero” kask olma özellikleri dikkat çekici.

Sky takımının 2014 Fransa Turu’nda kullandığı Protone modeli 2015’te piyasada olacak. Gökyüzü mavisi dışında değişik renkleri de olacak. 210gr ağırlığında entegre gözlüğü ile kuvvetlendirilmiş şasesi bulunuyor. (sadece poliüretan köpükten oluşmuyor) Vertigo 2.0 ve Kask Infinity modelleri de 2015’te dikkat çekecek ürünler arasında.

 Kask
        Kask

FSA

Sonunun en kapsamlı geniş ürün yelpazesine sahip markası. 2015’te yeni dört-kollu SL-K karbon yol aynakolu, 1x MTB çekiş sistemi, yeni 27.5 inç dağ bisikleti jantlar ile FSA yeni geliştirdiği karbon sele borusu kafası tasarımı var.

FSA ürün gamı o kadar fazla ki hangi birini anlatalım bilemedik, isterseniz FSA sayfasına bir göz atın.

fullspeedahead.com

 

  Bu haber 7685 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015