Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
27 . Mayıs . 2018  
Kızılcahamam MTB Kupası'nda Çetin Mücadele

Kızılcahamam MTB Kupası'nda Çetin Mücadele

Kızılcahamam MTB Kupası'nda Çetin Mücadele

Dorukhan Kellecioğlu   mtbtr.com © 8.4.2015
Kızılcahamam Dağ Bisikleti Kupası önceki gün yağan karın hala zeminde olduğu, soğuğun ise can yaktığı bir havada 54’ü elit olmak üzere toplam 136 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Ortalama 1400 rakımda, 5 km uzunluğundaki parkurun bir kısmı yarışın hemen öncesinde teknik ekibin kararıyla tehlikeli olacağı endişesiyle yarıştan çıkartıldı ve parkur 4 km’ye düşürüldü. Çok sert teknik inişlerin ve yüksek eğimli tırmanışların bulunduğu parkurda inişlerde birçok kaza yaşandı, tırmanışlarda ise çoğunlukla bisikletler ele alındı. Kazalarda yumuşak ve nemli zeminin parkur kullanıldıkça daha da kaygan hale gelmesi de büyük etkendi.
A.Kelleci ve V.Maksimov
       A.Kelleci ve V.Maksimov

C3 kategorisinde bir yarış olmasına rağmen yabancı sporcular da startta yerlerini aldı. Özellikle İzmir ve Adana yarışlarında da gördüğümüz Format-Udmurtia takımı yine sahnedeydi ve iki kategoride de kürsü görmeyi başardılar. Olimpiyat yolunda hedeflenen puanların düşük kategorili yarışlarda bile yabancı sporculara kaptırılması olimpiyat hedefine erişilip erişilemeyeceğinin tekrar sorgulanmasına neden oldu.

Elit Erkekler kategorisinde 6 tur koşulan yarışta 7’si yabancı (Rus, İran ve Lübnan asıllı) olmak üzere toplamda 45 sporcu start alırken kürsüye çıkma başarısı gösteren tek sporcumuz Brisaspor’lu Abdülkadir Kelleci oldu ve kürsünün en üst basamağında yerini aldı. Teknik inişlerde kendine güveniyle göz dolduran Kelleci, ilk turdan itibaren peşindeki Vladislav Maksimov ile birlikte en yakın rakiplerine 30 saniyeye yakın fark atmayı başardı ve dördüncü tura kadar Maksimov ile birlikte çalışarak farkı arttırdı. Dördüncü turun ortalarında Maksimov ile de aradaki bağı koparmaya başlayan Kelleci iyi performansını son turlarda da sürdürerek en yakın rakibinin 1 dakika 15 saniye önünde finişi geçti. İkilinin ardından finişi geçen sporcular sırasıyla Rus Stanislav Antonov ve İranlı Babak Alizadeh oldu. İlk beş içine girebilen ikinci Türk sporcu ise başarılı performansıyla Sakarya Üniversitesinden Alperen Kır oldu.

4 tur olarak koşulan Elit Kadınlar kategorisinde birinciliği tüm yarışı önde götüren Anna Konovalova, en yakın rakibine yaklaşık 8 dakika gibi ciddi bir fark atarak elde etti. İkincilik ve üçüncülük içinse Esra Kürkçü ve Eda Konuk arasında kıyasıya bir rekabet yaşında. Yarışın ilk turlarını ikinci olarak götüren Eda performansını uzun süre devam ettiremedi ve Esra Kürkçü’nün 2 dakika gerisinde üçüncü bitirdi. Esra yarıştan sonra rakiplerinin kendisinden çok daha güçlü olduğunu fakat yarışı dördüncü bitiren Valeria Pivovarova’nın normal şartlarda bu yarışı alması gereken isim olduğunu ve dördüncü geldiğine şaşırdığını belirtti.
 Elit Kadınlar
        Elit Kadınlar

Genç Erkekler kategorisinde ise İzmir yarışındaki ikili yine değişmedi ve Mustafa Köklü birinci, Zeki Kaygısız ise ikinci oldu. İkili yarışın başından beri sürekli öndeydi ve bir süre sonra geride kalan grubun kendilerine yetişemeyeceğini alayıp tempoyu düşürdü. Yarışın sürprizi ise bu ikiliyi yakalamayı başaran Serdar Anıl Depe oldu. Uzun süre ikiliden kopuk bir yarış sergileyen Depe, yarış sonunda rakiplerini yakaladı fakat finiş çizgisini önlerinde geçmeyi başaramadı.
Yusuf Kabaklar Brisa Spor
       Yusuf Kabaklar Brisa Spor

Master 30 kategorisinde performansı ve rahat tavırlarıyla göz dolduran Kamil Alev birinci, son turda kötü bir kaza geçirmesine rağmen Oğuz Özçelik ise ikinci oldu. Bu ikiliyi ise Antalya Spor Kulübünden Can Kılıç İzledi.
 Oğuz Özçelik
        Oğuz Özçelik

Master 40 kategorisinde de gelenek bozulmadı ve Bora Tirki kürsüde en üst basamakta yerini alırken onu Cem Anamurluoğlu ve Murat İşçimen izlediler.

Üç tur olarak koşulan U17 Erkekler kategorisinde Nilüfer Belediyespor'dan Sinan İli birinci olurken Kütahya Gençlik’ten Halil İbrahim Doğan ikinci, Alanya Doğa Sporları Kulübünden Kadir Gök ise üçüncü oldu.

U15 Erkekler kategorisi ise dört kilometrelik parkurda bir tur olarak koşuldu ve Tahir Buğra Yiğit birinci, Kerem Uslu ikinci, Melih Çetin ise üçüncü oldu.

Genç Kadınlar kategorisinde yarışan dört sporcunun tamamı Alanya Doğa Sporları Kulübü sporcusuydu. İki tur koşulan kategoride birinci Ayşe Çakır, ikinci Mesude Şenol, üçüncü ise Büşra Önder oldu. Bu kategoride sporcu yetiştiren ve yarışlara katılımını sağlayan, bu kategoride yarış koşulmasına destek olan Alanya Doğa Sporları kulübünü tebrik ederiz.
 Ulusal kategori Yarışları Başlıyor
        Ulusal kategori Yarışları Başlıyor

Dört sporcunun start aldığı Yıldız Kadınlar kategorisinde ise üç sporcu ile katılım sağlayan Muğla Gençlikspor dominant olan kulüptü.Bu kategoride birinci Muğla Gençlikspor’dan Salome Maletzki olurken, ikinci Performans Spor Kulübü sporcusu Esra Kahraman, üçüncü ise Aysu Kırdal oldu. Bu zorlu parkuru tamamlamayı başaran yıldız Kadınlar güçlü alkışları hak ettiler.

Fotoğraf Albümleri

Elit Kategori Fotoğraf Albümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Ulusal Kategori Fotoğraf Albümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Kürsü Fotoğraf Albümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuçlar

Elit kategorisi sonuçlar
       Elit kategorisi sonuçlar

Ulusal kategoriler sonuçlar
       Ulusal kategoriler sonuçlar

 

  Bu haber 2770 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015