Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
06 . Aralık . 2020  
Eurobike 2015 - DemoDay

Eurobike 2015 - DemoDay

2016 Gelirken Eurobike DemoDay'den Haberler

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 26.8.2015
Dün Eurobike 2015, 170'den fazla markanın ürünlerinin denenebildiği DemoDay ile başladı. Sizin için dağ ve yol bisikleti dünyasında 2016 model yılı neler getiriyor, yeni trendler neler inceleyip, öne çıkan bisikletleri test ettik.
Demoday 2015
       Demoday 2015

MTBTR'de Eurobike 2015

 • Eurobike 2015 - DemoDay: Bisiklet dünyasında yeni trendler, testler

 • Eurobike 2015 - Bisikletler: Marka marka bisiklet yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Donanım: Marka marka teknik donanım yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Aksesuar ve Giyim: Marka marka en yeni giyim ve aksesuar haberleri
 • Dağ Bisikletinde Yeni Trendler: Plus Size Lastik, Elektrik, 1x11 ve Kadroya Montaj

  Dağ bisikletinde bu yılın iki önemli modası var. Birincisi “Plus size” tabir edilen ve 4” kalınlığındaki FatBike lastikleri ile “normal” dağ bisikleti lastikleri arasındaki boşluğa yerleşen, aşağı yukarı 3” kalınlığında lastikler. Haliyle FatBike'lar ile bildiğimiz dağ bisikletlerinin pek bir ortak özelliği yok.
   2.25" - 4" - 2.8" Lastikler
          2.25" - 4" - 2.8" Lastikler

  Bu yeni standart, SRAM'ın geliştirdiği Boost adını verdiği, göbek bileziklerinin önde beşer, arkada üçer milimetre daha açıldığı göbekler ile kadrolarda daha geniş lastiğe imkan tanıyacak değişiklikler sayesinde mümkün olmuş. Önemli bir nokta, 27.5x2.8” tekerlek/lastik kombinasyonunun, 29x2.3” tekerlek/lastik kombinasyonu ile aynı dış çapa sahip olması. Ayrıca genişlik olarak misal Schwalbe'nin 2.25'i ile 3'ü arasındaki fark çok fahiş değil, fakat lastiklerin hacmi arasındaki fark neredeyse iki kat. Dolayısıyla darbe emmek açısından büyük getirisi var.Yani teoride 29” ile aynı engel aşım performansı, fakat zemin ile çok daha geniş temas, daha yüksek yol kavrayışı...
  Plus Size lastik getirileri
         Plus Size lastik getirileri

  Bu trend ne kadar tutulacak, yayılacak meçhul. Yol tutuşu vb kullanım getirilerinin yanında ağırlık ve dolayısıyla değişen kullanım karakteri ile kadroda zaruri değişiklikler en büyük götürüsü.

  İkinci giderek daha fazla yayılan sistem ise elektrikli dağ bisikletleri (bunu geçen yıl da yazmışız) Yayılmasına yayılıyorlar, fakat herşeye rağmen, bu konuda dağ bisikleti sahasında ciddi şüpheler halen mevcut. Herşeyden önce akülü dağ bisikletlerinin ağırlığı, bisikleti bisiklet olmaktan çıkarıyor: 30kg ve üzerindeki modeller mevcut. Bunlar gerek kullanım özellikleri, gerekse düşünce kaldırma vb konularda kafalarda soru işaretleri yaratıyorlar.

  Bunlara ek olarak dağ bisikletinde vites sistemlerinde de önemli gidişat var. Önde tek ayna dişlili sistemler giderek yaygınlaşıyorlar. Ayrıca önde bir vites attırıcı takılacaksa, artık kadroya vidalama daha yaygın olan yöntem. Bunun aşağıda Shimano XT denemesinde de görüldüğü üzere vites geçişlerindeki esnemezliğe büyük katkısı olduğu yadsınamaz. Yeni kadrolar artık on vites attırıcı için vida yerleri hazır geliyorlar, oturma borusuna on attırıcı kelepçelenen bisikletler giderek azalıyor.

  Yol Bisikletinde Yeni Trendler: Aero, Herkes için Elektronik Vites ve Sınıflararası Kayan Sınırlar

  Son birkaç yıldır artarak devam eden eğilim bu yıl zirve noktasına ulaşmış. Artık yol bisikleti markalarının büyük çoğunluğu en azından birkaç aerodinamik unsur ekliyorlar tasarımlarına. Örneğin alın borusu ile yekpare görüntüsü veren çatallar, oval sele boruları, arka tekerleği içine alan kıvrak oturma boruları vb unsurlar giderek daha fazla yayılıyor.

  Bir diğer unsur ise Shimano'nun Di2 sisteminin çok fazla kullanılıyor olması. DuraAce ve Ultegra ile iki seride Di2 sunan Shimano'nun haricinde piyasaya şimdi Campagnolo ve SRAM'dan sonra FSA ile dördüncü bir markanın da girdiği düşünüldüğünde, artık yol bisikletinde elektronik vites sisteminin çok daha fazla yayılacağını öngörmek yanlış olmaz. Dağ bisikletinde ise Shimano'nun geçen yıl yaptığı XTR Di2'nun bir karşılığı yok, hala tek grup.

  Yol bisikletine ne kadar dahil edilebilir bu eğilim, tartışılır, ancak bir yenilik yol bisikleti kadro tasarımını ve gidonlarını kalın lastiklerle (1.6” civarı) kullanmak. Denebilir ki kros bisikletleri ile yol bisikletleri arasındaki sınır ortadan kalkıyor, araya ne idüğü belirsiz bir sınıf daha çıkıyor. “Gravel bıkes” da diyebilirsiniz, “allroad” da, her halükarda bisiklet seçerken kafa karıştıracak bir etken daha.

  Canyon Ultimate CF SLX

  Shimano Dura Ace Di2 vites sistemi ve frenler, ZIPP 303 tubular tekerlekler

  Bütün kabloları kadro içinden aktarılan 2016 modelinin hafifliğinin (kadro 790 gram) doğrudan etkisi binişte kendini gösteriyor. Biniciye göre pedala uyguladığınız tork ile bisiklet sallanabiliyor da denebilir, inanılmaz atik ve kıvrak bir bisiklet de.
  Canyon Ultimate CF SLX 2016
         Canyon Ultimate CF SLX 2016
  Canyon Ultimate CF SLX 2016
         Canyon Ultimate CF SLX 2016

  Bindiğimiz Ultimate CF SLX'te H11 modeli özel olarak bu bisiklete takılmış aerodinamik yassı gidon mevcuttu, seri üretimde H06 koduyla yuvarlak bir gidon da kullanılacak ve triatletler vs için ek aero bar takmayı mümkün kılacak. Bisikletin ilginç özelliklerinden biri sele borusu kelepçesinin üst çeki borularının oturma borusu ile birleştiği yere indirilmiş olması. Bu sayede sele borusunun birkaç milimetre de olsa ileri geri esnemesi mümkün kılınmış, konforu ufak da olsa artıran bir unsur.
  Canyon Ultimate CF SLX 2016
         Canyon Ultimate CF SLX 2016
  Canyon Ultimate CF SLX 2016
         Canyon Ultimate CF SLX 2016

  Pinarello Dogma K8-S

  Shimano Dura Ace Di2 vites sistemi ve frenler, Fulcrum Racing Zero tekerlekler

  Pinarello Dogma K8-S, SKY takımının Paris Roubaix yarışında kullandığı bisiklet. Dolayısıyla “endurance”, yani uzun süreli, sportif performansın yanında konfor unsurlarının da rol oynadığı bir model. Bisikletin arkasında yer alan minik amortisor sistemi, yassılaştırılmış alt çeki boruları (Pinarello tabiriyle “flexstays”) ile beraber arka üçgenin esnemesini sağlıyor ve oldukça hissedilir bir konfor sunuyor. Toplam esneme kapasitesi 1cm'e yakın (9mm) ve üzerine oturunca ne kadar çökeceği (preload) ayarlanabilen sistemde Pinarello akla ilk gelen elastomer yerine bir yay kullanmayı tercih etmiş. Her halükarda bu haliyle “üzerinde bütün gün giderim” dedirten bir bisiklet.
  Pinarello Dogma K8 - S
         Pinarello Dogma K8 - S

  Orta mil kısmı oldukça büyütülmüş, çatal Pinarello'dan aşina olduğumuz model. Kadro ağırlığı, daha karmaşık tasarımı nedeniyle “en hafif”lerden değil, 53cm'de 990g.
  Pinarello Dogma K8 - S
         Pinarello Dogma K8 - S

  Cervelo S5

  Rotor 3D+ aynakol, HED tekerlekler, mekanik Shimano DuraAce vites ve frenler.

  Cervelo S5 yeni model yılına kadrosunda oldukça kapsamlı bir elden geçirme ile giriyor. 2015 kadrosu tamamen yenilenmiş, işçiliği oldukça geliştirilmiş. İlk bakışta eski modele çok benzese de, teker teker bütün boruların profilleri elden geçmiş. 2015 modelinde 23mm'lik lastiğe zor dayanan bisiklet, 25 ve hatta 28mm lastik ile kullanılabilecek şekilde tekrar tasarlanmış.
  Cervelo S5
         Cervelo S5

  Sele borusundaki, seleyi iki kademeli olarak ön ya da arkada konumlandıran montaj imkanı kaldırılmış. Orta mil birimi esnemezlik yolunda daha da büyütülmüş. Bütün bu değişikliklerden sonra bisikletin kullanım karakteri ana hatlarıyla aynı kalsa da, 2016 modeli daha sert, sprinter odaklı bir bisiklet olmuş.

  Cannondale CAAD 12 Disc

  Cannondale SI aynakol, Shimano Ultegra vites sistemi, Shimano hidrolik disk frenler (140mm disk), Mavic Aksium tekerlekler.

  Artık yol bisikletinde belli bir seviyenin üzerine çıkıldığında aluminyum kadrolu model bulmak imkansız gibi oldu. Cannondale, “in CAAD we trust” sloganıyla bayrağı havada tutan markalardan. Yeni disk frenli CAAD 12 Disc, CAAD 10'a göre 200 gram daha hafif kadroya sahip, esnemezliği %13 arttırılmış, dahası, arka üçgenin dikey darbelere hassasiyeti (konfor) %50 oranında arttırılmış. Bisikletin ilk göze çarpan özelliklerinden biri üst çeki boruları arasındaki, normalde fren takılan köprünün olmayışı. Klasik geometrisi ile birleşince bütün bunlar CAAD 12'yi gayet ağırbaşlı bir bisiklet yapıyor. Cervelo ya da Canyon'un atikliği yok belki, ama karşılığında “yol bisikleti”nin geleneksel unsuru, “yol yapmak” için ideal bir model.
  Cannondale CAAD 12 Disc 2016
         Cannondale CAAD 12 Disc 2016
  Cannondale CAAD 12 Disc 2016
         Cannondale CAAD 12 Disc 2016

  Bisikletin kullanımındaki sakinliğin ve dengeye en büyük tezat frenleri. Kullandığımız 4 bisiklet arasında (haliyle disk olduğu için) CAAD 12 her şeyden önce fren gücü ile etkiledi denebilir. Dozajına ilk başta alışmak gerekse de bir defa kabul ettikten sonra disk frenin avantajları tartışılmaz. Önümüzdeki yıldan itibaren WorldTour'da da kullanılmaya başlandıktan sonra muhtemelen birkaç yıl içinde çok daha fazla göreceğiz.
  Cannondale CAAD 12 Disc 2016
         Cannondale CAAD 12 Disc 2016
  Cannondale CAAD 12 Disc 2016
         Cannondale CAAD 12 Disc 2016

  Shimano XT M8000

  Daha önce sayfamızda tanıttığımız yeni Shimano XT'yi de kullanma fırsatı bulduk. 2x11'li sistem, XT'nin bildik mükemmeliyetini bir üst seviyeye taşımış. Hem önde, hem arkada Shimano'nun elektronik Di2 grubuna yaklaşan bir hassasiyet ve eminlikte atıyor vitesleri. Özellikle ayakta yokuş çıkarken vites geçirişindeki kolaylık son derece etkileyici.
  Shimano XT M8000 2016
         Shimano XT M8000 2016
  Shimano XT M8000 2016
         Shimano XT M8000 2016

  Dikkat edilmesi gereken unsur, önde tek dişli ile de mevcut olan XT'nin dişli oranları (Bu konuda 2x10 sistemi hakkında test yazımız ve Değişik Vites Oranları Ne Getiriyor? yazısı http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=1298 ilginizi cekebilir). Bizim kullandığımız modeldeki 22x36 tertibi yüksek hızda çok çabuk sınırına dayanıyor, daha ziyade tırmanma odaklı.
  Shimano XT M8000 2016
         Shimano XT M8000 2016

  XT'nin yeni frenleri belki güçlerinden daha fazla sundukları çok iyi dozaj imkanı ile öne çıkıyorlar. Fren kolları tamamen tek parmaklı ve Shımano'nun I-Spec tasarımı ile vites kolları ile tek birim oluşturup gidonda derli toplu bir görüntü sunuyorlar. Önemli olan burada da işaret parmağı hem vites, hem fren için olduğundan doğru ergonomiyi yakalamak.
  Shimano XT M8000 2016
         Shimano XT M8000 2016
  Shimano XT M8000 2016
         Shimano XT M8000 2016

  SRAM 1x11

  Mukayese için SRAM 1x11'i de tekrar aynı anda kullandık. SRAM bu yıl 1x11 sisteminin en ucuz hali GX'i piyasaya sürüyor. 1X11 sistemleri, homojen bir parkurunuz yoksa sınırlı kullanımı olan sistemler. Ayna dişlisini çok dikkatli seçmek gerekiyor, aksi takdirde kendinizi vites oranı tabelasının ucunda bulabiliyorsunuz. GripShift bir defada dörder beşer dişli hareket ettirme imkanı bu sistem için ideal. Bütün vites unsurunu sadece sağ elle yukarı aşağı yüksek zıplamalar yaparak kontrol etmek cazip.
  Sram 1X11
         Sram 1X11
  Demoday 2015
         Demoday 2015

  Cannondale Habit 1

  Cannondale SI aynakol, SRAM XX1/Guide vites/fren sistemi, Lefty/RockShox amortisor, CZero karbon tekerlekler, RockShox Reverb sele borusu.

  Habit 1, Cannondale'in “her işe gelen”, 120mm'lik yeni modeli. Açıkça söylemek gerekirse, uzun süredir de bindiğimiz en iyi bisiklet denebilir. Habit, nispeten dik 68 derecelik alın açısı ile neredeyse XC'nin sınırlarına uzanıyor. Bunda önemli bir etken hafiflik. L boyunda kadro 2 kilonun altında. Diğer yandan bisiklet, Cannondale'in arka tasarımı sayesinde 120 değil de 140mm'likmiş hissi veriyor ve bu yanıyla hakiki bir “trail bike”. Amortisorlerin tek bir düğme ile sıkıştırılıp açılması da bu kullanım karakterleri arasında gidiş gelişi mümkün kılan önemli bir nokta.
  Cannondale Habit 1 2016
         Cannondale Habit 1 2016
  Cannondale Habit 1 2016
         Cannondale Habit 1 2016

  Scott Genius LT Plus

  Fox 36 ön, Fox NUDE DPS arka amortisör, SRAM X0 1x11 çekiş sistemi, RockShox Reverb sele borusu, Syncros TR1.5 tekerlekler

  ”Plus” yukarıda da dediğimiz gibi bu yılın yeniliklerinden. Scott'in yüksek süspansiyon (önde ve arkada 160mm) mesafeli Genius LT'si ile birleşmiş. Bisikletin en alışılması gereken özelliği, tekerlek sisteminin ağırlığı. Özellikle dönüşlerde, ani gidon kırmalarda, öndeki tekerleğin ağırlığı başlıbaşına kullanım stilini değiştirmeyi gerektiren bir etken.
  Scott Genius LT Plus 2016
         Scott Genius LT Plus 2016

  Bu işin bir yanı. Diğer yanında ise özellikle pump track'de ortaya çıkan ve çift süspansiyon ile birleşince çok eğlenceli bir bisiklet var. Ağırlığı nedeniyle yatırıp kaldırmak biraz zorlasa da atlamaya başladığınız anda bisikletin verdiği güven çok yüksek. Güven demişken, kalın lastiklerin arazideki yol tutuşu da haliyle etkileyici. Buna bir de konforu eklemek lazım.
  Scott Genius LT Plus 2016
         Scott Genius LT Plus 2016

  Uzun lafın kısası, 29” modasına biraz geç kalan Scott, 27.5+ ile yeni bir trend yaratmaya çalışmış, nispeten başarılı da olmuş, fakat bu sistemin kitlelere yayılmasını beklemek biraz zor. Bisikletin toplam ağırlığının 13kg'in altında kaldığını da belirtelim.

  Son olarak Scott'in üç kademeli süspansiyon ayar sisteminin (kilit/tırmanma/iniş) hakikaten, yıllar sonra dahi en verimli süspansiyon ayar sistemi olduğunun altını çizmek gerek.

  MET Rivale

  Aerodinamik kasklar yol bisikletinde son yılların büyük modalarından. MET de Rivale HES modeli ile hem hafif, hem havadar, hem de aerodinamik bir kask çıkarmış. Kaskın en etkileyici unsuru, üstündeki orta yarık sayesinde kafanın içinde yarattığı hava akımı. MET'in belirttiğine göre yarış arabalarından esinlenilen bu sistemde üstten giren hava, kaskın içindeki kanallardan geçip kafanın üzerinde biriken sıcak havayı çekerek kaskın arkasından çıkartıyor (teknik ismi, Formula 1'de arabaların altında kullanılan venturi etkisi). Bu haliyle kask, nispeten kapalı bir aerodinamik tasarıma sahip olmasına karşın terletmeme verimi konusunda son derece etkileyici. Buna bir de düşük ağırlığı (M boyda 230g) ekleyince taşıma konforu yüksek bir model çıkmış ortaya.
  Met Rivale 2016
         Met Rivale 2016

  Cratoni AllTrack

  Cratoni'nin yeni enduro kaskı AllTrack geçen yıl görücüye çıkmış, fakat piyasaya sürülmesi bayağı gecikmiş. Son yıllarda giderek artan iki yan unsur için geliştirilmiş AllTrack: kamera ve kapalı gözlük. Kask, üzerinde (MET Parabellum'a benzer bir şekilde) kamera ayağı ile geliyor, buna ek olarak arkasında kapalı gözlüklerin kalın bantlarını geçirmek için bir kopça var. Bu haliyle hitap ettiği müşteri kitlesi bariz.
  Catlike Alltrack 2016
         Catlike Alltrack 2016

  Genel olarak başarılı ve havadar bir kask, kayışlarının kopça tasarımı ile de dikkat çekiyor, fakat kafanız yuvarlaksa sorun teşkil edecek bir tasarımı var. Maalesef önden arkadan rahat olmasına rağmen yanlardan kafayı acıtacak kadar bastırdı, dolayısıyla ısmarlamadan önce bir şekilde denemekte fayda var.

  Schwalbe 2016

  DemoDay'i lastik üreticisi Schwalbe'nin Dornier havacılık müzesinde yaptığı 2016 sunumu ile kapadık. Markanın daha ziyade distribütörlere yönelik bilgileri dışında (örn. markanın en büyük sahasının tur bisikletleri olduğu, geçen yıl tanıtılan ProCore sisteminde teslim sıkıntısı yaşandığı, markanın ayda toplam 1.8 milyon lastik ürettiği, şimdi Vietnam'da ikinci bir fabrika açtığı vs.) önemli iki yenilik var denebilir:
  Schwalbe Lansmanı 2016, Frank Bohle
         Schwalbe Lansmanı 2016, Frank Bohle
  Schwalbe Lansmanı 2016
         Schwalbe Lansmanı 2016

  ProOne, Schwalbe'nin yeni yol bisikleti lastiği. Schwalbe bu lastik ile yol bisikletinde de tubeless sistemini oturtmak istiyor. Lastiğin bu hedef doğrultusundaki önemli özelliği MicroSkin. Schwalbe'nin patent başvurusunda bulunduğu lastik bileşimi ile lastiğin gövdesinin vulkanize edilmesi ile yeni bir örgü oluşturulması. Bu yeni katman, dağ bisikletinden çok daha yüksek basınçla kullanılan yol bisikleti lastiklerinde de iç lastiksiz kullanımı destekleyen bir unsur. Yan getirisi ise lastiğin kesiklere vs karşı sağlamlığının arttırılması. ProOne sadece 235 gram ağırlığında. Daha önceki iç lastiksiz lastiğe oranla %10 (Schwalbe Durano'ya oranla %40) daha düşük dönüş direncine sahip.
  Schwalbe ProOne
         Schwalbe ProOne

  Schwalbe bu tasarımı türev lastikleri diyebileceğimiz S-One ve G-One gibi modellerde de kros bisikletlerine kadar taşımayı planlıyor.

  ProOne dışında önemli bir yenilik Schwalbe'nin dağ bisikletinde NobbyNic ve RocketRon serileri ile “Plus Size” üretimine geçmiş olması ve bu lastiklerin 27.5x2.8” ölçülerinde de piyasaya sürüyor olması.

  Son bir yenilik Fat Albert modellerinde. Schwalbe bu lastiklerde dışlı tasarımını elden geçirmiş. Artık köşeli, kare dişliler yerine yuvarlak kenarlı dışliler var. Marka bunun bilhassa virajlarda, hareket halindeyken dışlilerin değişen yol kavrama ihtiyaçlarına daha iyi ve geniş bir yüzeyle tepki verdiğini ve bu sayede yol tutuşunu arttırdığını vurguluyor.
  Schwalbe Fat Albert yeni dişliler
         Schwalbe Fat Albert yeni dişliler

  Sunumda dünyada ilk defa gösterilen bir yenilik ünlü petrokimya firması BASF ile beraber geliştirilmiş, Aerothan maddesinden üretilen ve lastik boyuna göre ağırlığı 68-76 gram arasında değişen yeni iç lastikti.

  Schwalbe Türk Pazarında Ucuzluyor

  Son olarak önümüzdeki aylardan itibaren Schwalbe'nin Türk pazarında bayağı bir ucuzlayacağını da haber verelim. Senelerdir yapılan itirazlardan sonra gelen Schwalbe ürünlerinin Türkiye'de muadili olmadığından anti-dumping uygulaması kaldırılıyor.
  Demoday 2015, Gün sonunda Halimiz (Temsili)
         Demoday 2015, Gün sonunda Halimiz (Temsili)

  MTBTR'de Eurobike 2015

 • Eurobike 2015 - DemoDay: Bisiklet dünyasında yeni trendler, testler

 • Eurobike 2015 - Bisikletler: Marka marka bisiklet yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Donanım: Marka marka teknik donanım yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Aksesuar ve Giyim: Marka marka en yeni giyim ve aksesuar haberleri
 •  

    Bu haber 8032 kez okundu.
    Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

   

  Haber Sponsoru
   
  ---reklam---

   

   Güncel Haberler

  MTB Yarış Sezonu Açıldı
  2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
  Devamı » » » 

  52. TUR'a 53 Gün Kaldı

  Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
  Devamı » » » 

  Shimano 2017 Sezonunu Açtı

  2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

  11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
  Devamı » » » 

  21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
  17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
  29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
  24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
  13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
  19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
  16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
  08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
  03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
  29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
  02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
  29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
  23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
  20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
  19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
  » Tüm Haber Arşivi
   
    Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
    Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

  Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015