Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
07 . Mart . 2021  
Eurobike 2015 - Bisikletler

Eurobike 2015 - Bisikletler

2016 Gelirken Eurobike'tan Bisikletler

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 27.8.2015
Aşağıda Eurobike 2015 fuarında ilgimizi çeken bisiklet yeniliklerini, modelleri marka marka kısaca sizlere aktardığımız yazı ve fotoğrafları bulabilirsiniz.

MTBTR'de Eurobike 2015

 • Eurobike 2015 - DemoDay: Bisiklet dünyasında yeni trendler, testler

 • Eurobike 2015 - Bisikletler: Marka marka bisiklet yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Donanım: Marka marka teknik donanım yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Aksesuar ve Giyim: Marka marka en yeni giyim ve aksesuar haberleri
 • Canyon

  Exceed CF SLX Canyon'un yeni sabit kadrolu XC yarışı modeli. Kadrosu sadece 870g ağırlığındaki karbon bisikletle Alban Lakata bu yıl dünya maraton şampiyonasını kazandı. Exceed serisi ağırlıkları 7.88kg ve 9.56kg arasında değişen (bir tane de kadınlar için) 9 modele sahip. Bisikletin kadrosu boruların birleşme bölgelerinde köşegenliğin azaltılması sayesinde Grand Canyon F SLX modeline oranla 109g kaybetmiş. Buna ek olarak başta kadronun alt borusu olmak üzere, boruların ovalimsi yapıları yerine altigene yakın bir yapıya geçilmiş, bu da kadroda toplam 153g ağırlık tasarrufu sağlamış.
  Canyon Exceed CF SLX
         Canyon Exceed CF SLX

  Yol bisikletinde yenilenen Ultimate CF serisinin en üst modeli diyebileceğimiz EVO, 665g'lik kadrosu ve 270g'lik çatalık ile bisiklet halinde 4.85kg çıkarıyor tartıda. Kitleleri daha fazla ilgilendiren asıl yenilik Ultimate CF SLX (DemoDay sürüsüne buradan ulaşabilirsiniz).
  Canyon Ultimate CF EVO
         Canyon Ultimate CF EVO

  UCI'in yol bisikletinde disk frenleri 2016'dan itibaren serbest bırakacağı konusunu sayfada muhtelif kereler belirttik (örn. Yol Bisikletinde Disk Frenlere Doğru). Ultimate CF SLX'in bu nedenle bir de disk frenli modeli mevcut, hazır bekliyor. 12mm sokma miller, Shimano'nun aerodinamik “çıkıntı yapmayan” Flat Mount frenleri kullanılmış, ki Canyon 160mm'lik disk tercih etmiş.
  Canyon Ultimate CF SLX Disc
         Canyon Ultimate CF SLX Disc
  Canyon Ultimate CF SLX Disc
         Canyon Ultimate CF SLX Disc
  Canyon Ultimate CF SLX Disc
         Canyon Ultimate CF SLX Disc

  Roadlite WMN AL Canyon'ın “fitness”e önem veren kadınlar için geliştirdiği bir model. Halihazırda ürün yelpazesinde mevcut Roadlite AL'ye oranla kadınlar için geometrisi değiştirilmiş, alın açısı biraz yatmış, üst boru kısaltılmış. Bisiklete inip binme, sele borusunun uzatılıp oturma borusunun kısaltılması ile daha kolaylaştırılmış.
  Canyon Roadlite WMN AL
         Canyon Roadlite WMN AL

  Fuji

  Bu yıl fuarda her marka “en hafif kadro”yu ürettiği iddiasında. Fuji de bunlardan biri. Altamira serisinin yerine gelen yeni Fuji SL, kantarda 5 kilonun altında kalıyor. Bunda en önemli etken, elbette Altamira'ya oranla 237g hafiflemiş olan ve 54cm boyda 695g ağırlığındaki kadro.
  Fuji SL
         Fuji SL

  Marka dağ bisikletinde iki yeni model dahil etmiş ürün yelpazesine. Rakan 29” tekerlekli alüminyum kadrolu, 120mm süspansiyon mesafesine sahip model. Auric ise 27.5” tekerlekli, 160mm'lik enduro modeli. Her iki bisikletin de dikkat çeken ortak unsuru, Fuji grubuna dahil olan Breezer markasının (dağ bisikletinin mucidi diyebileceğimiz Joe Breezer'in markası) M-Link arka süspansiyon kinematiği. Bu tasarımda çeki borusundaki mafsal arka tekerlek milinin yanında değil, çeki borusunun ortasında yer alıyor. Keza her iki modelin ortak yanlarından biri de tekerlek göbeklerinde SRAM'ın yeni Boost standardını kullanıyor olmaları.
  Fuji Rakan
         Fuji Rakan
  Fuji M-Link
         Fuji M-Link
  Fuji Auric
         Fuji Auric

  Rocky Mountain

  200mm'lik bir iniş bisikletini karbon kadrolu yapmak her markanın cesaret ettiği bir şey değil. Rocky Mountain Maiden World Cup tamamen karbon kadroya sahip, BOS amortisörlerle donatılmış, Shimano Saint 1x10 çekiş sistemine (RaceFace Atlas aynakol setiyle beraber) sahip. Marka bisikletin gelişim sürecinin 4 yıl sürdüğünün altını çiziyor.
  Rocky Mountain Maiden World Cup
         Rocky Mountain Maiden World Cup

  Norco

  Norco'nun yeni “trail hardtail”i Torrent. Rock Shox'in yeni çıkardığı amortisor Yariile önde 130mm süspansiyon mesafesi sunan Torrent'de 27.5x3” eninde (Plus boyutu) lastikler kullanılmış. Race Face ve Shimano'nun iniş odaklı Zee serisi paketi tamamlıyor.
  Norco Torrent
         Norco Torrent

  Revolver serisi ise markanın 100mm'lik yeni çift süspansiyonlu yarış modeli. Norco'nun verdiği bilgiye göre karbon kadro amortisorsuz sadece 1800g ağırlığında, dolayısıyla serinin en hafif modelinde marka 10kg'nun altında bisiklet ağırlığı hedefliyor. Tekerlek boyu olarak 27.5 ya da 29” seçimi mümkün.
  Norco Revolver
         Norco Revolver

  Yeti

  Yeti'nin bu yıl kadın odaklı yenilikleri gerçekten dikkat çekici. Genelde erkek bisikletlerinden nispeten düşük donanımlı görmeye alıştığımız kadın bisikletlerinin aksine SB5c Beti markanın “Switch-infinity” arka süspansiyon tasarımına sahip, 27.5” tekerlekli, Fox amortisörler (arkada 127mm, önde 140mm), SRAM X01 çekiş sistemi ile donatılmış.
  Yeti SB5c Beti
         Yeti SB5c Beti

  Marin

  Dağ bisikletinde çelik kadroseverleri unutmayan az markadan biri Marin. Pine Mountain 1 dipçiklenmiş çelik kadrosu ve çatalı, 27.5+ lastikleri ile sabit kadrolu FatBike'ları çok ağır bulup, kalın lastik avantajlarını modası hiç geçmeyecek (daha doğrusu moda-üstü) bir kadro ile birleştirmek isteyenler için.
  Marin Pine Mountain 1
         Marin Pine Mountain 1

  Cervelo

  Cervelo bu yıl birkaç tane önemli değişikliği ürün yelpazesine alıyor. R2 105 markaya giriş yapmak isteyenleri hedef alan, düşük bütçeli bir model. Adından anlaşılacağı üzere Shimano 105 ile FSA'nın karışımı bir donanıma sahip. “Future Proof Cable Management” özelliği kadronun ileride muhtemel kablo aktarımı değişikliklerine hazırlıklı olmasını sağlıyor.
  Cervelo R2 105
         Cervelo R2 105

  Belki en önemli yenilik, geçtiğimiz yıla kadar aerodinamik kaygılar nedeniyle disk frene muhalif bir görüntü çizen markanın, R3 Disc ile bu yaklaşımını değiştirmiş olması. Cervelo haliyle kadronun baştan aşağı yenilendiğinin altını çiziyor (kadroya ve çatala etki eden tork nedeniyle başka türlü diske geçmek mümkün değil zaten). Bayağı bir çalışmadan sonra kadrodan çıkıntı yapmayan “flat-mount” kaliperler ve sokma millerde karar kılınmış. R3 Ultegra Disc, ön ve arka vites olarak Shimano'nun Ultegra grubunu, aynakol ve kadro donanımında FSA ve tekerleklerde HED Ardennes ile birleştirmiş.
  Cervelo R3 Disc
         Cervelo R3 Disc
  Cervelo R3 Disc
         Cervelo R3 Disc

  Focus

  Focus Izalco Max Disc ile yol bisikletinde disk frene geçen markalardan. Marka Max Disc'in piyasada bulunan en hafif disk frenli kadro (790g) olduğunu söylüyor. Çekiş sistemi olarak SRAM Red 22, frenlerde SRAM Red disk tercih edilmiş bisiklette, geçen yıl kullanılmaya başlanan DT Swiss R.A.T (Rapid Axle Technology) sokma mil ile beraber. Aynı bisikletin Shimano DuraAce'li modeli de mevcut (Shimano RS 805 frenlerle).
  Focus Izalco Max Disc
         Focus Izalco Max Disc
  Focus Izalco Max Disc
         Focus Izalco Max Disc

  Dağ bisikletinde Spine C serisi 27.5” tekerlekler, son derece hafif kadro (1950g) ve 120mm süspansiyon mesafesi ile çok yönlü kullanım imkanı sunan yeni model, marka da bunun altını “versatility is key” diyerek çiziiyor. Seride ikisi kadın geometrili olmak üzere karbon ve aluminyum kadrolu 10 model var. Nispeten kısa (428mm) çeki boruları, 75 derecelik dik oturma açısı ile birleşince biniciyi bisikletin ortasına almış, alın açısı ise 68 derece.
  Focus Spine C
         Focus Spine C

  Markanın sabit kadrolu modeli Raven Max ise Rock Shox RS-1'in yanında sabit çatal ile de piyasada. Raven Max Factory'nin çatalı yeni tasarım, DT Swiss M1700 tekerlekler ve SRAM X01 çekiş sistemine sahip.
  Focus Raven Max Factory
         Focus Raven Max Factory

  Ridley

  Ridley Fenix SL yol bisikletinde son zamanlarda gördüğümüz belirli bir alana odaklaşmanın tersine, muhtelif özellikleri bünyesinde barındıran bir bisiklet. 30mm'ye kadar lastik kalınlığına izin veren kadrosu, 3mm kısaltılmış üst borusuna bakınca bisiklet kısalmış gibi dursa da, bisikletin tekerlek mesafesi (iki göbek arası) 2mm uzamış. Yeni Fenix SL'in kadrosu, eskisine oranla 170g, çatalı ise 20g hafiflemiş. Buna ek olarak sele borusu eski modeldeki 31.6mm'den 27.2mm'ye indirilmiş, ki Ridley bunun konforu (asgari de olsa) artıran bir unsur olduğunu vurguluyor.
  Ridley Fenix SL
         Ridley Fenix SL

  Polygon

  Polygon'un yeni iniş bisikleti Collosus DH9 203mm süspansiyon mesafesine sahip, alüminyum ön üçgen ve karbon arka üçgen kadrolu model. Kadro ağırlığı amortisor dahil 4kg. Çekiş sistemi ve frenlerde Shimano Saint tercih edilmiş, amortisörler ise önde Fox 40 Float, arkada ise Fox DHX2 Factory.
  Polygon Collosus DH9
         Polygon Collosus DH9

  Cannondale

  Slate markanın bu yıl “yoldan çıkan yol bisikleti” modasına uydurduğu model. Bisiklet kalın lastik takılmış bir yol bisikletinden çok daha fazla, bu yeni kullanım sahası için tamamen elden geçmiş. Tekerlekler 650x42c boyutundalar, yani 27.5” janta 1.6” lastik takılmış gibi düşünülebilir. Lefty Oliver 30mm süspansiyon mesafesi sunuyor. Bisikletin 405mm'lik kısa çeki boruları çok çevik bir karakter yaratmış. Disk frenler ve arkada sokma mil paketi tamamlıyorlar.
  Cannondale Slate
         Cannondale Slate
  Cannondale Slate
         Cannondale Slate

  CAAD 12 Disc -teşbihte hata olmaz- “son Mohikan” tarzı bir bisiklet. DemoDay'de binip anlatmıştık.
  Cannondale 12 Disc
         Cannondale 12 Disc

  Karbon yol modeli SuperSix Evo Hi-Mod da bu yılın yeniliklerinden. Orta mil esnemezliği bir önceki modele oranla %11 arttırılmış, alın borusu esnemezliği ise %12. Cannondale buna ek olarak bisikletin konforunun da arttığını belirtiyor. 56cm boyda kadro, çatal ve çatal yatağı bir arada 1123g ağırlığında. Kadro 777g, çatal 280g.
  Cannondale Super Six EVO
         Cannondale Super Six EVO

  Dağ bisikletinde ise yeni Habit serisi göz dolduran model. DemoDay'de binip anlatmıştık. Bad Habit, serinin daha düşük donanımlı modeli.
  Cannondale Bad Habit
         Cannondale Bad Habit
  Cannondale Bad Habit
         Cannondale Bad Habit

  Eddy Merckx

  Eddy Merckx kariyeri boyunca 525 yarış kazanmış. EM525 markanın bu başarıyı simgeleyen en üst modeli, bu yıl üstüne üstlük disk frenli. DuraAce Di2, Ultegra Di2 ve mekanik Ultegra donanımlı üç grupla, her grupta da Fulcrum Racing Quattro Carbon Disk tekerlek setleri ile geliyor.
  Eddy Merckx EM525
         Eddy Merckx EM525
  Eddy Merckx EM525
         Eddy Merckx EM525

  Mourenx 69 Merckx'in 1969 Fransa Turu'nda kazandığı 7. etaba ithafen tasarlanmış bir bisiklet. Etap 214.5km ile Luchon-Mourenx arasındaymış, haliyle bu bisiklet de uzun etapların bisikleti. Shimano Ultegra Di2 ve Fulcrum Racing 5 tekerlek donanımlı.
  Eddy Merckx Mourenx 69
         Eddy Merckx Mourenx 69

  Strasbourg 71 işe -bildiniz- Eddy Merckx'in 1971 Fransa Turu'nda Strasbourg'da kazandığı ilk etabın anısına. Etap bayağı toprak yolda atılan bir sprint ile bittiğinden Strasbourg 71 de “yoldan çıkmak” üzere ya da başka deyişle, “her yol için” tasarlanmış.
  Eddy Merckx Strasbourg 71
         Eddy Merckx Strasbourg 71

  MTBTR'de Eurobike 2015

 • Eurobike 2015 - DemoDay: Bisiklet dünyasında yeni trendler, testler

 • Eurobike 2015 - Bisikletler: Marka marka bisiklet yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Donanım: Marka marka teknik donanım yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Aksesuar ve Giyim: Marka marka en yeni giyim ve aksesuar haberleri
 • Pinarello

  Pinarello Dogma K8-S modelini DemoDay'de kullanmıştık.. Bunun haricinde önemli yenilik Chris Froome'un Fransa Turu'nu kazanan bisikletinin diskli modeli, Dogma F8 Disc. Bisikletin kadrosu Shımano'nun yeni Flat Mount disk frenleri için değişikliklere uğramış.
  Pinarello Dogma K8-S
         Pinarello Dogma K8-S
  Pinarello Dogma K8-S
         Pinarello Dogma K8-S
  Pinarello Dogma F8 Disc
         Pinarello Dogma F8 Disc
  Pinarello Dogma F8 Disc
         Pinarello Dogma F8 Disc

  Bunun dışında marka daha hesaplı Gan serisini de ürün yelpazesine katmış. Gan RS, Gan S ve Gan adlı üç modele sahip olan şerideki bisikletlerin karbon kalitesi birbirlerinden farklı, haliyle ağırlıkları da. Keza esnemezlikleri de F8 ile mukayese edildiğinde bir nebze düşük.
  Pinarello GAN
         Pinarello GAN

  Elbette Bradley Wiggins'in saat rekoru kırdığı bisikleti de sergilemeyi ihmal etmemiş marka.

  Look

  Look zamana karşı/triatlon modeli 796 Monoblade ile bayağı bir sükse yaptı. ZED 3 aynakol tasarımı, %100 dahili kablolar, üst boru ile düz hat şeklindeki gidon boğazı, mekanik ya da elektronik Shimano DuraAce seçeneği dikkat çeken özellikler.
  Look 796 Monoblade
         Look 796 Monoblade

  Pyga

  Pyga Stage, Güney Afrikalı markanın 95mm arka süspansiyon mesafesi ve isteğe bağlı olarak 100 ya da 120mm'lik ön amortisor ile karbon kadrolu XC/maraton bisikleti. Buna uygun olarak (ama pek çok başka markanın beceremediği şekilde) kadronun içine iki matara yerleştirmek mümkün. Ayrıca marka +FIVE adını verdiği bir tasarımla kaseti 5mm dışa kaydırıp zincir eğrisini de daha verimli kıldığını belirtiyor.
  Pyga Stage
         Pyga Stage

  Ibis

  Ibis bu yıl Ripley 29 ile geçen yıl çok beğeni toplayan “dw (Dave Weagle)” eklem tasarımını korurken, diğer taraftan kullanılabilecek lastik hacmini arttırmış, kabloları kadro içine aktarmış. Kadrosu 120mm süspansiyon mesafesi sunan bisiklet 120-140mm'lik amortisörler ile kullanılabiliyor.
  Ibis Ripley 29
         Ibis Ripley 29

  BMC

  BMC'de dağ bisikletinde iki yeni model oldukça dikkat çekiyorlar. Speedfox Trailcrew 02 serisi 27.5” tekerlekler ve 150mm'lik süspansiyon mesafesi (aynı modelin 29” versiyonu 130mm) özelliklerinin yanında karbon ana üçgen ve aluminyum arka üçgene sahip. Bisikletin alın açısı 66.5 derece.
  BMC Speedfox Trailcrew 02
         BMC Speedfox Trailcrew 02

  Julien Absalon'un kullandığı, arkada poliüretan bir elastomer ile 15mm esneme mesafesi sunan ve Shimano XTR Di2 donanımlı Teamelite 01 modelini bu yıl UCI Dünya Kupası başlarken tanıtmıştık.
  BMC Teamelite 01
         BMC Teamelite 01

  Granfondo GF01 Disc markanın mevcut Granfondo modelinin kadrosunda zaruri değişiklikler yapıldıktan sonra disk fren ile piyasaya sürülmüş hali. Benzer pek çok modelde görüleceği üzere fren kaliperi arkada doğrudan çeki borusuna monte ve kablolar kadro içinden aktarılmışlar.
  BMC Grandfondo GF01 Disc
         BMC Grandfondo GF01 Disc

  Son olarak Teammachine ALR 01 markanın “a teammachine for all” sloganından da anlaşılacağı gibi nispeten hesaplı, 1295g ağırlığında kadrosuyla hafif, Shimano Ultegra'dan başlayıp Shimano Sora'ya kadar inen 4 bisikletli serisi.
  BMC Teammachine ALR01
         BMC Teammachine ALR01

  Liv

  Giant'ın kadın markası Liv bu yıl iki yeni modelle görücüye çıkıyor. Envie Advanced Pro 1 “Advanced Grade” karbon, aerodinamik unsurlar, Shimano Ultegra Di2 grubu, Giant Speed Control SLR frenler ve Giant SLR 1 Aero tekerlek seti ile donatılmış.
  Liv Envie Advanced Pro 1
         Liv Envie Advanced Pro 1

  Dağ bisikletine eğilen kadınlar için ise enduro modeli Intrigue SX 27.5” tekerleklere sahip, önde Rock Shox Pike RCT3 SoloAir (160mm), arkada markanın bildik Maestro tasarımı ile Rock Shox Monarch Debon Air RC3 140mm süspansiyon mesafesi sunuyor. Çekiş sistemi olarak SRAM X1, fren olarak da Avid Guide tercih edilmiş.
  Liv Intrigue SX
         Liv Intrigue SX
  Liv Intrigue SX
         Liv Intrigue SX

  Giant

  Dağ bisikletinde hemen bütün modellerde bir değişiklik yok, fakat elektrikli dağ bisikleti sahasına Giant da Dirt-E+ 1 LTD ile giriş yapmış. 500Wh'lik aküye sahip bisiklet, SR Suntour amortisor ve Shimano XT çekiş sistemi ile donatılmış.
  Giant Dirt-E+ 1 LTD
         Giant Dirt-E+ 1 LTD

  Yol bisikletinde TCR Advanced LTD yeni karbon kadrosuyla bir önceki modele oranla %12 hafiflemiş.
  Giant TCR Advanced LTD
         Giant TCR Advanced LTD

  Orbea

  Bu yıl -dile kolay- 175. kuruluş yıldönümünü kutlayan Orbea all-mountain modeli Occam'ı 2016'da 27.5 (140mm) ve 29 inçlik (120mm) tekerleklerle iki farklı halde piyasaya sürüyor. Manevra kabiliyeti daha yüksek 140mm'lik model Occam AM ismine sahip, daha uzun süre selede oturmaya teşne 120mm'lik model ise Occam TR.
  Orbea Occam
         Orbea Occam
  Orbea Occam
         Orbea Occam

  Markanın yeni sabit kadrolu “trail” modeli Loki H-LTD, atlamalı zıplamalı, singletrack ağırlıklı bir bisiklet. Tercihe bağlı olarak 29” ya da 27+ (fotoğraf) lastiklerle kullanılabiliyor. Markanın Loki için kullandığı sıfatlar (omnipotent (herşeye gücü yeten) ve omniscient (herşeyi bilen)) bisikletin karakterini (ya da en azından Orbea'nın bisikleti nasıl gördüğünü) tasvir ediyorlar.
  Orbea Loki H-LTD
         Orbea Loki H-LTD

  Zamana karşı/triatlon modeli Ordu M10i-LTD yapılan aerodinamik değişiklerle 2012'de Kona'da IronMan'i kazanan Ordu Gold modelinden %26 daha hızlı hale gelmiş.
  Orbea Ordu M10i-LTD
         Orbea Ordu M10i-LTD
  Orbea Ordu M10i-LTD
         Orbea Ordu M10i-LTD

  Günlük kullanım için Katu ciddi bir seçenek. Tek kadro boyu üzerinde sele borusu ve gidon boğazı ayarları ile herkese gelen model, aynı zamanda yük taşıma kapasitesi ve elektrik takviyesi ile de dikkat çekiyor.
  Orbea Katu
         Orbea Katu

  Storck

  Alman markası Storck'un bu yıl çıkardığı Durnario uzun yol için tasarlanmış, mekanik Shimano DuraAce donanımlı model.
  Storck Durnario
         Storck Durnario

  Bianchi

  Bianchi, Robert Gesink'in de kullandığı Specialissima modelini bu yıl gösteriyor. Markanın Countervail adını verdiği bir karbon örme tasarımı ile hem darbeleri emip, hem de esnemezliği artırmak hedeflenmiş. Bisikletin kadro ağırlığı 55cm'de 780g. Muhtelif aerodinamik unsurlar mevcut.
  Bianchi Specialissima
         Bianchi Specialissima

  Buna ek olarak bu yılın yeni modası, “her yola giden bisiklet” kategorisinde allroad, ismiyle müsemma yeni seri.
  Bianchi Allroad
         Bianchi Allroad

  KTM

  Avusturyalı markanın Scarp modeli arkada 90mm'lik karbon kadrosu, önde 100mm'lik Rock Shox RS-1 ile 10 kilonun altında 29” tekerlekli, çift süspansiyonlu bir XC yarışçısı.
   KTM Scarp
          KTM Scarp

  Kapoho ise 125mm'lik, Fox Float ve 34 ile donatılmış, nispeten dik alın açısı (68 derece) ama uzun üst boruya sahip trail modeli.
  KTM Kapoho
         KTM Kapoho

  Orange

  Britanyalı marka Orange 324 modeli ile 27.5” tekerlekli iniş modelini kadro olarak da alma imkanı sunuyor. Modelin en önemli özelliği, Orange'ın 1 yıl yarış garantisi vermesi ve bu şekilde bireysel yarışmacıları hedeflemesi.
  Orange 324
         Orange 324

  Corratec

  Alman Corratec'in bu yılki yeniliği Insidelink Enduro 175 modelinde de gözüken, “normal” amortisörun önüne 15mm'lik bir esneme kapasitesine sahip MDU (Middle Denisty Urethane) elastomer koymak. Marka bu şekilde süspansiyonun amortisöru harekete geçirmeye yetmeyecek kadar küçük darbeleri dahi emdiğini iddia ediyor.
  Corratec Insidelink Enduro 175
         Corratec Insidelink Enduro 175
  15mm
         15mm'lik MDU Elastomer

  Cube

  Cube'un all-mountain modelin Stereo 140 bu yıldan itibaren karbon kadro ile de piyasada olacak. 27.5 ya da 29 inç tekerlek seçeneği sunan modelin yanında gene karbon zamana karşı/triatlon modeli Aerium C:62 SLT de dikkat çeken model.
  Cube Stereo 140
         Cube Stereo 140
  Cube Aerium C:62 SLT
         Cube Aerium C:62 SLT

  Lapierre

  Lapierre 2016 model yılında beş bisiklet içeren trial serisi Zesty'yi tamamen elden geçirmiş. Özellikle geometride daha yatık açılar, yüksek alın, daha geniş gidon, önde 130mm/arkada 120mm süspansiyon mesafesi bisikleti her işe gelen bir model yapma yolunda önemli adımlar.
  Lapierre Zesty
         Lapierre Zesty

  Markanın elektrikli dağ bisikleti Overvolt serisi ise bu yıl 7 ayrı modele sahip. Süspansiyon mesafeleri 120mm'den başlıyor, 170mm'ye kadar çıkıyor.
  Lapierre Overvolt
         Lapierre Overvolt

  Yol bisikletinde Xelius SL WorldTour'da FDJ takımının bisikleti. Aircode ve Pulsium modellerinden elde edilen tecrübe ile daha hafif bir bisiklet çıkmış ortaya. PowerBox teknolojisi, Shımano Di2 aküsü için Trap Door tasarımı ve ufak aerodinamik unsurlar dikkat çeken özellikleri.
  Lapierre Xelius SL
         Lapierre Xelius SL

  Aircode SL ise Thibaut Pinot'nun geçen yıl Fransa Turu'nda üçüncülük bisikleti. 2016 model yılında bisiklete etki eden güçlerin tekrar değerlendirilmesi sonucu esnemezlikten ödün verilmeden karbon katmanlarının sayısı azaltılmış ve bisiklet biraz daha hafiflemiş,
  Lapierre Aircode SL
         Lapierre Aircode SL

  Ghost

  Ghost SLAMR, SLAMR X ve FRAMR modelleri ile all-mountain ve enduro sınıfını hedefliyor. Bu seri, markanın yıllanmış AMR serisinin yerine geçiyor. amortisör mesafesi 130mm'lik SLAMR'dan 5 karbon, 3 alüminyum model piyasada olacak. SLAMR X önde 150, arkada 145mm'lik süspansiyon mesafesine sahip. 160mm'lik FRAMR serisindeyse iki karbon iki alüminyum model var.
  Ghost FRAMR
         Ghost FRAMR
  Ghost SLAMR X
         Ghost SLAMR X
  Ghost SLAMR
         Ghost SLAMR

  Simplon

  Avusturyalı bisiklet markası Simplon'un 2016 model yılı yeniliklerinden biri zamana karşı modeli MR.T2. Haliyle tamamen aerodinamik odaklı bir tasarım, ayarlanabilir gidon ve boğaz ergonomisi, Shimano DuraAce Di2 ya da Ultegra Di2 olarak iki donanım paketi, ZIPP 808 tekerlekler ilk göze batan özellikleri.
  Simplon MR.T2
         Simplon MR.T2

  Pavo Granfondo serisi adından da anlaşılacağı üzere yüz kilometre ve daha uzun yarışlarda yüksek ortalama hız kadar bisikletçiyi yormamayı da amaçlayan bir tasarıma (yüksek alın, kısa üst boru) sahip. Karbon kadrolu, 5 donanım grubu ile piyasaya sürülüyor.
  Simplon Pavo Granfondo
         Simplon Pavo Granfondo

  Karbon XC/maraton bisikleti Razorblade 29 yassı üst çeki borularına sahip, eski modele oranla 250g hafiflemiş. En üst modelinde Shimano XTR Di2 var. Marka bisikletin XC yarışlarındaki hız kadar maraton yarışlarında bisikletçiyi yormayacak derecede konforlu olduğunu vurguluyor.
  Simplon Razorblade 29
         Simplon Razorblade 29

  Wilier

  Bu yılın modalarından biri eski tip bisiklet kadrolarına yeni gruplar koymak. Anlayacağınız “trendy” olmak isteyen yol bisikletçileri yün formalardan sonra bir de antika tipli bisikletlere yönelecekler. Wilier'in Superleggera modeli de bu modaya uyanlardan. Campagnolo Record 115 seti, Columbus çelik borulardan oluşan kadro ile kullanılmış.
  Wilier Superleggera
         Wilier Superleggera

  Ritchey

  Ritchey'in klasik tasarımlı sabit kadrolu modeli Timberwolf'un geometrisi bu yıl 140mm amortisör ile uyumlu olacak şekilde geliştirilmiş. Arkada kadro sokma mil alıyor, 2.4” kalınlığında tekerleklere kadar boşluk var.
  Ritchey Timberwolf
         Ritchey Timberwolf

  Gene benzer bir tasarıma sahip olan Ascent modeli daha ziyade uzun yolcuların ve bisikletli seyyahların ilgisini çekecek bir bisiklet. Kadroya doğrudan kaynaklanmış arka bagaj sistemi, çelik çatal ilk göze çarpan unsurlar.
  Ritchey Ascent
         Ritchey Ascent

  Tom Ritchey ilk kadro yapmaya 1972'de başlamış. O zamanki kadroların bir benzeri (Ritchey Palo Alto) modeli tekrar yapılmış şimdi, klasik kadro, modern grup seti.
   Ritchey Palo Alto
          Ritchey Palo Alto

  Cipollini

  ”Süper Mario” bu yıl fuarda bizzat kendi üzerindeki örtüsünü kaldırdı NK1K modelinin. Kadroda aerodinamik unsurlara yer verilmiş, bisiklet disk fren uyumlu.
   Cipollini NK1K
          Cipollini NK1K

  De Rosa

  İtalyan bisiklet üreticisi De Rosa fuarda SK Pininfarina modelinin örtüsünü açtı. Bisiklet De Rosa ile meşhur (ve daha ziyade otomobil tasarımı ile ünlü) Pininfarina firmasının ortak çalışması. 6.7kg ağırlığında, aerodinamik yoldan triatlona kadar uzanan bir yelpazeyi kapsıyor. Önemli özelliği, kadroda 3D baskı kullanılıyor olması. Sekiz boyda, iki renk kombinasyonunda piyasada olacak.
  De Rosa SK Pininfarina
         De Rosa SK Pininfarina
  De Rosa SK Pininfarina
         De Rosa SK Pininfarina

  Nicolai

  Alman butik üreticisi Nicolai, bu yıl “uzun” bisikleti ION GPI modelini tanıttı. Göbekten Pinion vitesli ve karbon kayışlı ve arkada 155mm'lik süspansiyon mesafesi sunan bisikletin ilk göze çarpan unsuru, XS kadroda dahi 600mm'yi bulan, L kadroda 661mm'lik üst borusu.
  Nicolai ION GPI
         Nicolai ION GPI
  Nicolai ION GPI
         Nicolai ION GPI

  Rotwild

  Rotwild R1.X FS, markanın yeni 27.5” tekerlekli all-mountain modeli. Önde 150mm, arkada 145mm süspansiyon mesafesine sahip. Tekerlek alıcılarının değişmesi sayesinde yeni “Plus” ölçüsündeki lastikleri kullanmaya da imkan tanıyor.
  Rotwild R1.X FS
         Rotwild R1.X FS

  R.X+ FS işe aynı bisikletin elektrik motorlu modeli. 500Wh'lık bir aküye sahip. Göze çarpan özelliği, akünün alt boruda akıllıca gizlenmiş olması. Diğer özellikleri R1 ile aynı.
  Rotwild R.X+ FS
         Rotwild R.X+ FS
  Rotwild R.X+ FS
         Rotwild R.X+ FS

  Merida

  Merida'nın yeniliklerini sayfamızda daha önce Türkiye distribütörü Aslı Bisiklet'in toplantısından aktardık. Dağ bisikletinde One-Twenty'nin karbon kadrosu alüminyum modele oranla 400g hafiflemiş. Bisiklette S, M ve L modeller 27.5” tekerleklerle; M, L ve XL modeller ise 29” tekerleklerle seçilebilecek.
  Merida One-Twenty
         Merida One-Twenty

  XC sınıfında ise çift süspansiyonlu (100mm) Ninety-Six modeli de kadro boyuna göre tekerlek boyutu seçimine imkan tanıyor. Bisikletin özellikle karbon kadrosunun (amortisörsüz) sadece 1750g olması dikkate değer bir ayrıntı.
  Merida Ninety-Six
         Merida Ninety-Six
  Merida Ninety-Six Alu
         Merida Ninety-Six Alu

  Yol bisikletinde Scultura sadece 690g ağırlığındaki kadrosu ile tırmanma odaklı tasarlanmış. Scultura Superlite LTD modeli sadece 4.5kg ağırlığında (haliyle nizamı sınırdan hafif), aerodinamik tasarımı nispeten Reacto modelinden esintiler taşıyor.
  Merida Scultura
         Merida Scultura
  Merida Scultura
         Merida Scultura

  Scott

  Scott bu yıl tamamen Plus Size tekerlek üzerine kurulu bir devinim içinde. Bu bağlamda markanın dört yeni modeli Genius Plus, Genius LT Plus (testini burada okuyabilirsiniz), Scale Plus ve elektrikli E-Genius Plus (500Wh akü). Bütün modellerde Schwalbe'nin 2.8” ya da 3” enindeki lastikleri var. Genius Plus (önde 140, arkada 130mm) ve Genius LT Plus (önde arkada 160mm) çift süspansiyonlu ve 13kg'nun altında kalarak nispeten hafif olmaları sayesinde geziye de gelen enduro bisikletleri. Genius serisinin Genius 700 Tuned adı altında karbon kadrolu modeli var ki, sadece 12.3kg ağırlığında. Bunların bir de elektrik motorlu modeli mevcut. Scale Plus ise “trail” odaklı sabit kadrolu model (önde 120mm amortisör).
  Scott Genius 700 Tuned Plus
         Scott Genius 700 Tuned Plus
  Scott E-Genius Plus Contessa
         Scott E-Genius Plus Contessa

  Yol bisikletinde Foil aerodinamik unsurları artmış (örneğin arka fren orta mil yatağının altında), bir önceki modele göre %13.5 daha esnemez olmuş. Scott bisikletin 40km'lik mesafede sabit 45 km/s hızda 27 saniye kazandırdığını belirtiyor.
  Scott Foil 2016
         Scott Foil 2016

  MTBTR'de Eurobike 2015

 • Eurobike 2015 - DemoDay: Bisiklet dünyasında yeni trendler, testler

 • Eurobike 2015 - Bisikletler: Marka marka bisiklet yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Donanım: Marka marka teknik donanım yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Aksesuar ve Giyim: Marka marka en yeni giyim ve aksesuar haberleri
 •  

    Bu haber 13489 kez okundu.
    Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

   

  Haber Sponsoru
   
  ---reklam---

   

   Güncel Haberler

  MTB Yarış Sezonu Açıldı
  2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
  Devamı » » » 

  52. TUR'a 53 Gün Kaldı

  Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
  Devamı » » » 

  Shimano 2017 Sezonunu Açtı

  2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

  11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
  Devamı » » » 

  21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
  17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
  29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
  24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
  13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
  19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
  16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
  08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
  03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
  29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
  02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
  29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
  23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
  20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
  19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
  » Tüm Haber Arşivi
   
    Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
    Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

  Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015