Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
03 . Aralık . 2020  
Eurobike 2015 - Aksesuar ve Giyim

Eurobike 2015 - Aksesuar ve Giyim

2016 Gelirken Eurobike'tan Aksesuar ve Giyim

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 27.8.2015
Aşağıda Eurobike 2015 fuarında ilgimizi çeken aksesuar ve giyim yeniliklerini, modelleri marka marka kısaca sizlere aktardığımız yazıyı ve fotoğrafları bulabilirsiniz.

MTBTR'de Eurobike 2015

 • Eurobike 2015 - DemoDay: Bisiklet dünyasında yeni trendler, testler

 • Eurobike 2015 - Bisikletler: Marka marka bisiklet yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Donanım: Marka marka teknik donanım yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Aksesuar ve Giyim: Marka marka en yeni giyim ve aksesuar haberleri
 • Northwave

  Northwave dağ bisikletinde Enduro MID, ismiyle müsemma, enduro için yeni bir ayakkabı piyasaya sürüyor. Tabanı Michelin ile ortak geliştirilmiş olan ayakkabının ilk bakışta dikkat çeken özelliği asimetrik bilek kısmı, ki ayağı daha iyi korumak üzere tasarlanmış. SPD dilleri için daha geniş ayar sahası, bir makara, bir bantlı sıkıştırma sistemi, yürürken yere sağlam basmak için burunda fazladan dişler diğer özellikler.
  Northwave Enduro MID
         Northwave Enduro MID

  Yol bisikletinde Extreme sadece 235g ağırlığında. Ayakkabıyı çıkartmak için tek düğmeye basarak bütün makaraları boşaltmak mümkün. Tamamen karbon taban esnemezlikten ödün vermeden mümkün olduğunca ince tutulmuş. Ayak ile pedal arasındaki mesafe sadece 0.5mm.
  Northwave Extreme
         Northwave Extreme

  Trikolarda da Northwave giderek kendini geliştiriyor. First serisinin trikosu, sadece 68g ağırlığında. Vücuda adeta ikinci bir cilt gibi yapışması, sıcak havayı atması ve çabuk kuruması ana hedef olarak gözetilmiş tasarımında.
  Northwave First
         Northwave First

  Camelbak

  Camelbak'te bisikletçileri ilgilendiren 3 yenilik var. Her üç yeniliğin ortak özelliği de sıvı taşıma haznesini sırttan bele doğru kaydırmaları. Marka bunun, bilhassa sırt çantaları söz konusu olduğunda üst vücut/omuz hareketliliğini arttırdığını vurguluyor.
  Camelbak Palos 4LR
         Camelbak Palos 4LR
  Camelbak Palos 4LR
         Camelbak Palos 4LR

  Palos 4LR 2.5 litre taşıma, 1.5 litre sıvı haznesi kapasitesine sahip bel çantası. Geleneksel sırt çantaları ile devam etmek isteyenler içinse Skyline 10 LR serisi birebir. Sıvı haznesinin sırtın alt kısmına yerleştirilip çantanın ağla kaplı sırt kısmından ulaşılabildiği bir tasarıma sahip olan Skyline serisi 7 litre yük, 3 litre de sıvı kapasitesine sahip. Aynı serinin kadınların vücudundaki farklılıklar düşünülerek (çantanın kayışlarının göğüs bölgesindeki yapısı) tasarlanmış hali ise Solstice 10 LR. Gerek Skyline, gerekse Solstice serileri çantaya dahil edilmiş, sarılan bir alet çantası ile beraber geliyorlar.
  Camelbak Skyline 10 LR
         Camelbak Skyline 10 LR
  Camelbak Skyline 10 LR
         Camelbak Skyline 10 LR

  Garmin

  Garmin de bu yıl birden fazla yenilik sergileyen markalardan. Edge Explore 1000 daha ziyade uzun yol bisikletçileri için tasaranmış, 15 saat akü kapasitesine sahip, su geçirmez ve darbeye dayanıklı, 7.6cm köşegene sahip ekranının yanında, hareket algılayıcısı ile acil durumda yardım çağrısı gönderebilme özelliğine de sahip.
  Garmin Edge Explore 1000
         Garmin Edge Explore 1000

  Edge 20 ve Edge 25 Garmin'in şimdiye kadar ürettiği en ufak cihazlar. Edge 25, yol bisikletçileri için GPS kaydı ve ANT+ veri aktarımını 10 saatlik bir akü ile beraber sadece 25g ağırlığına düşürürken Edge 20 ANT+ özelliğinden yoksun, daha ziyade tur bisikletçilerine hitap ediyor.
  Garmin Edge 20 ve 25
         Garmin Edge 20 ve 25

  Markanın önemli bir yeniliği ise Varia bisiklet radarı sistemi. Sistem arkadan yaklaşan taşıtları 140m'den itibaren görüp bisikletin önündeki ekrandan bisikletçiyi uyarıyor. Sisteme dahil edilen farlar önde ve arkada ışığın hüzmesini ve şiddetini bisikletin hareketine göre (hızlı, yavaş, frenleme vs) ayarlıyorlar. Bu sistemi kendi içinde bir grup olarak almak da mümkün, markanın Edge serisi ile birleştirmek de.
  Garmin Varia
         Garmin Varia

  fi'zi:k

  fi'zi:k bu yıl yol bisikletinde de dağ bisikletinde de bayağı yenilikler sunuyor. Yol bisikletinde R1B markanın en üst seviyedeki yeni ayakkabısı. BOA makaralara sahip ayakkabının tasarımında SKY'dan Geraint Thomas'da deneyici olarak katkıda bulunmuş. Ayakkabının üstü Microtex kumaştan, karbon tabanıyla 42 numarada sadece 227g ağırlığında.
  fi
         fi'zi:k R1B

  Dağ bisikletinde M6B serisi de lastik ama karbon ekli tabana ve iki tane bandın yanında bir BOA makaraya sahip. Daha ziyade all-mountain ve enduro sınıfına hitap ediyor. Yol bisikletinde olduğu gibi ayakkabının üstü Microtex kaplı, ayrıca M6B Donna adı altında (fotoğraf) kadın modeli de mevcut.
  fi
         fi'zi:k M6B Donna

  Topeak

  Topeak dağ bisikletinde değişen lastik seçenekleri için yeni pompalar dahil etmiş ürün yelpazesine. Joeblow Dualie, düşük basınçla kullanılan FatBike lastikleri ve “normal” dağ bisikleti lastikleri için iki farklı göstergeye sahip. FatBike lastiği göstergesi azami 2 bar basınca kadar, fakat çok daha detaylıyken, dağ bisikleti göstergesi 5 bar basınca kadar gösteriyor.
  Topeak Joeblow Dualie ve Joeblow Booster
         Topeak Joeblow Dualie ve Joeblow Booster

  Joeblow Booster ise özel olarak iç lastiksiz sistemler için üretilmiş. Lastiği janta oturtabilmek için bir anda çok hava basmak gerektiği için, pompa havayı biriktirip bir kompresör gibi bir anda bırakacak şekilde tasarlanmış. Gösterge “charge” konumuna getirildiğinde pompanın ikinci haznesi 160 PSI (11 bar) hava ile doluyor. Düğme “inflate”e getirildiğinde bu hava, aynı bir kompresörden basılır gibi lastiğe basılıyor ve lastiğin janta oturmasını sağlıyor.

  Ortlieb

  Su geçirmez çanta deyince ilk akla gelen markalardan Ortlieb, Duffle RG ile mevcut yumuşak seyahat çantalarını tekerlekli hale getirmiş, çok büyük kolaylık olduğu “su götürmez”. 34/60/85 litrelik modeller mevcut.
  Ortlieb Duffle RG
         Ortlieb Duffle RG

  Şehir içinde giderek artan bisikletlileri de düşünmüş marka. Commuter Daypack Urban 21 litrelik, yandan fermuarlı cebe de sahip, onunda bisiklet kilidi vs asmak için kayışlara ve poliüretan sırt yastıklara sahip model. Çanta yün ile poliüretan karışımı bir kumaştan üretilmiş, ki bu daha şık bir görüntü veriyor. Aynı çantanın bir de tamamen naylon hali Commuter Daypack City adıyla piyasada olacak.
  Ortlieb Commuter Daypack Urban
         Ortlieb Commuter Daypack Urban

  Lightpack 25 (Pro) adından da anlaşılacağı üzere ikinci çanta olarak tasarlanmış, katlanılıp sıkıştırılabilen, önde elastik kordona sahip çanta. En güzel özelliği, sırt yastığının şişirebilir olması, ki çantayı katlarken söndürmek ve çantanın boyutunu ufaltmak mümkün olsun.
  Ortlieb Lightpack 25 Pro
         Ortlieb Lightpack 25 Pro

  Velocity Design kurye çantası tasarımının renkli görsel öğeler ile zenginleştirilmiş hali. Street, Beatz ve Vector (fotoğraf) adı altında üç tasarıma ve 24 litre hacme sahip.
  Ortlieb Velocity Design
         Ortlieb Velocity Design

  EVOC

  Çanta üreticisi EVOC bu yıl iki yeni seri piyasaya sürüyor: Stage ve CC 3L Race serileri. Stage adını taşıyan, çok yönlü kullanımlı şeride 18 litrelik, 12 litrelik, 6 litrelik ve 3 litrelik 4 çanta var. Çantaların hepsi markanın kendi geliştirdiği ve omuz kayışlarının bir metal kopça ile çantaya oynak şekilde bağlanmasını belirten “Brace Link” tasarımına sahipler. Ayrıca bu yıl yeni olan “air flow contact” sırt yapısı da dikkat çekiyor. Çantanın sırtla temas eden kısmında bir file katmanının içine aralarında boşluk olacak şekilde pedler yerleştirilmiş ve böylece sıradan sistemlerden daha fazla hava akımı sağlanmış.
  EVOC Stage ve CC 3L Race
         EVOC Stage ve CC 3L Race

  Bir diğer yenilik, Cape Epic'de denenmiş ve haliyle taşıma konforu, çantayı çıkarmadan ceplere ulaşımın yanısıra hafifliğin de önemli olduğu yarış çantası: CC 3L. Üç litrelik hacme sahip çanta sadece 530g ağırlığında, sıvı haznesi de alabiliyor.

  Limar

  Limar'ın kasklarda birkaç yeniliği var 2016 için. Herşeyden önce bilhassa şehir içinde bisiklete binenler için kasklarda ışığı yansıtan yan ve arka yüzey ile kayış kullanımına geçmiş marka, bu sayede gece görünülürlüğü arttırmak amaçlanıyor.
  Limar reflective range
         Limar reflective range

  Yeni Speed King ve 007 modelleri aerodinamik yapıları ile her ne kadar zamana karşı ve triatlon kullanımı için dese de, bütün yol bisikletçileri için tasarlanmışlar.
  Limar 007
         Limar 007

  Ulralight+ modeli (ki dünyanın en hafif kaskı), artık MIPS tasarımı ile de piyasada olacak. Atlamalı zıplamalı bisiklete ilgi duyanlar için üzerine kamera da takılabilen 888CL modeli ilginç olacaktır. Enduro sınıfında Limar çocuklar için kask üreten ender markalardan biri. Champ modeli, bir yetişkin kaskının küçültülmesinden ziyade sıfırdan çocuk kafası üzerine tasarlanmış. Şehir içi ve kaykay kategorisinde ise giderek yayılan nispeten kapalı tasarımıyla Ciao modeli bu yılın yeni ürünü.
  Limar 888CL
         Limar 888CL
  Limar Ciao
         Limar Ciao

  Deuter

  Deuter'in çantalarında uyguladığı “shield system” (kalkan sistemi) markanın alamet-i farikası oldu. SAS-TEC'in geliştirdiği darbe emici elastik madde, hem sırtın şeklini alabilip yavaş darbelerde sünger gibi eziliyor, hem de hızlı darbelerde (örneğin bir düşüş) darbe hıziyla beraber sertleşiyor. Akabinde tekrar eski haline de döndüğü için sayısız defalar darbe yiyebilen bir madde.
  Deuter
         Deuter

  Adidas

  Adidas, gözlük dışında bisiklet denince ilk akla gelmeyen markalardan. Ancak oldukça kararlı bir şekilde, sektöre giriş yapıyorlar. Takip etmekte fayda var, çünkü arkasındaki firmanın ve diğer spor dallarından elde edeceği sinerjinin haddi hesabı yok.
  Adidas giyim
         Adidas giyim

  MTBTR'de Eurobike 2015

 • Eurobike 2015 - DemoDay: Bisiklet dünyasında yeni trendler, testler

 • Eurobike 2015 - Bisikletler: Marka marka bisiklet yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Donanım: Marka marka teknik donanım yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Aksesuar ve Giyim: Marka marka en yeni giyim ve aksesuar haberleri
 • Alpine Stars

  Daha ziyade motosiklet sahasında isim yapmış firmalardan biri de Alpine Stars. Evolution triko, hem göğüs, sırt ve omuz korumalarına yer sunarken, isteğe bağlı olarak sırtta sıvı haznesi takip hortumu kol altından ya da omuz üzerinden aktarmaya imkan tanıyor. Buna ek olarak bel bölümünde eldiven vs koyabilecek cep de mevcut.
  Alpine Stars Evolution
         Alpine Stars Evolution

  De Marchi

  De Marchi kökleri ikinci cihan harbinden hemen sonraya uzanan bir İtalyan giyim firması. Özellikle yün, “retro” tasarımlı ürünleri ile dikkat çekiyor. Saf/doğal yünün havalandırma açısından en başarılı kumaşlardan olduğunun altını çizen markanın Merckx serisi dikkate değer.
  De Marchi
         De Marchi
  De Marchi
         De Marchi

  Dainese

  Dainese de motosiklet kökenli markalardan. Son yıllarda koruma sahasında bisiklete giren marka, giderek giyimin diğer alanlarına da yayılıyor. Altitune koleksiyonu, dağda bisiklete binerken her türlü hava koşulunu karşılayacak şekilde tasarlanmış.
  Dainese Altitune
         Dainese Altitune

  Ayrıca markanın geleneksel sahası olan korumalarda Armoform tasarımı yeni dizliklerde kendini gösteriyor. Kendini değişik boyutlarda tekrar eden geometrik şekiller sayesinde dizliğe etki eden darbe vurduğu yerde kalmayıp dizliğin geri kalan kısımlarına yayılıyor.
  Dainese Armoform
         Dainese Armoform

  Castelli

  Castelli, bu yıldan itibaren David Millar ile ortak çalışmaya gidiyor. Ürün gelişiminde ve tasarımında, özellikle işlevsellik ve şıklığı birleştirmekte İskoç bisikletçinin payı oldukça büyük olacak. Markanın 2016 ürün yelpazesinde yer alan yeni seride 1.81 mümkün olduğunca hafif ve yumuşak, birinci katman. Renkler biraz daha göz alıcı, trikonun desen tasarımı ise Millar'ın kariyerindeki son yarışı 2014 Vuelta'nın 17. etabındaki telemetre verilerinin ekran görüntüsünden esinlenmiş. Bunun altına 1.11 askılı tayt, likradan, tek parça ve dikişsiz olarak üretilmiş.
  Castelli 1.81 ve 1.11
         Castelli 1.81 ve 1.11

  1.21 triko için Millar “kullandığım en hafif kumaş” (50g) diyor. Hafifliğin bir götürüsü, üzerine reklam vs basılamadığı için yarış takımlarınca kullanılamayacak olması. Yakasındaki düğmeler ve mat rengi ile “gentleman-like” bir tasarıma sahip. Onun üzerine gelen 1.61 su ve rüzgar geçirmez ama hava alan, iki cepli dış katman. Ceplerden biri önde, biri arkada, arkadaki cep, 1.61'in altına giyilecek 1.21'in cebi ile çakışmayacak şekilde konumlandırılmış.
  Castelli 1.21 ve 1.61
         Castelli 1.21 ve 1.61

  Endura

  Endura yol bisikletinde aerodinamik meraklıları için Drag2Zero serisini piyasaya sürüyor. Formula 1 ve UCI WorldTour takımları için araba/bisiklet tasarımında çalışmış aerodinami uzmanı Simon Smart (Drag2Zero onun şirketi) beraber tasarlanan serinin gelişmesinde Silverstone yakınlarındaki Mercedes Petronas F1 takımının rüzgar tüneli kullanılmış.
  Endura Drag2Zero
         Endura Drag2Zero

  Dağ bisikletinde ise MT500 serisi muhtelif ürünlerle göz dolduran yenilik. Kadınlar için 3 katlı, çıkıntısız dikişli şort etek Spray Baggy ciddi dağ bisikletçileri için tasarlanmış. Hava bozduğu zamansa Waterproof Jacket II ismiyle müsemma ürün. Danny McAskill ile beraber tasarlanmış, ExoShell60 kumaşına sahip ceketin, kötü hava koşullarına mukavemeti kadar hafifliği de ön planda tutulmuş.
  Endura MT500
         Endura MT500

  ION

  Daha ziyade korumalı ürünleri ile dikkat çeken ION'un bu yılki yeniliklerinden biri K_Lite Zip dizlik Deuter'in sırt korumasında da rastladığımız SAS-TEC pedlere sahip. Asıl önemli yenilik ise yandaki bir fermuar aracılığı ile dizliği giyip çıkarmanın çok daha kolay olması.
  ION K_Lite Zip
         ION K_Lite Zip

  Vaude

  Vaude'nin bu yılki yeniliği kendini 9 litrelik Path 9 ve Uphill 9 modellerinde gösteren M.S.P – Multi Shape Panel. Çantanın sırtındaki paneli çıkarıp insan sırtının yürüyüş ya da bisiklet esnasında aldığı farklı şekillere göre biçim vermek mümkün.
  Vaude M.P.S
         Vaude M.P.S
  Vaude Uphill 9
         Vaude Uphill 9

  Uvex

  Uvex'in bir tane kask, bir tane gözlük sahasında iki önemli yeniliği var. Jakkyl 10 saniye içinde bir enduro kaskından, full-face kaska dönebiliyor. Ağırlığı 630g kaskın.
  Uvex Jakkyl
         Uvex Jakkyl

  Bunun dışında ilginç bir yenilik gözlüklerde. variotronic teknolojisi ile gözlük camı bir düğme aracılığı ile karartılıp açılabiliyor. USB aracılığı ile şarj olan aküye sahip sistem.
  Uvex variotronic
         Uvex variotronic

  Smith

  Fuardaki ilginç ürünlerden biri de Smith kasklardı. Kaskların en dikkat çekici özelliği ana bir çatının üzerine arı peteği dokulu “Koroyd” panellerin eklenmesi, onların üzerine bir iskelet ve polikarbonat katman. Koroyd, markanın belirttiğine göre hem hava akımını daha iyi yapıyor, hem kullanılan malzeme sayısını azaltıp kaskın ağırlığını düşürüyor, hem de darbe geldiğinde peteği oluşturan minik borular sıkışarak daha yüksek darbe emiş verimi sağlıyorlar.
  Smith Koroyd
         Smith Koroyd

  Overtake aerodinamik yol bisikleti kaskı, ayrıca gözlük takmak için de tasarımı üzerinde düşünülmüş Forefront ise all-mountain modeli. Kaskların MIPS'li modelleri de mevcut.
  Smith Overtake
         Smith Overtake
  Smith Forefront
         Smith Forefront

  Giro

  Giro bu yıl hem dağ, hem yol bisikletinde MIPS'li iki model piyasaya sürüyor. Gözlük takmak için tasarlanmış, markanın kendi geliştirdiği RocLoc tasarımı sayesinde üstün hava akımı sunan Synthe modeli yolda, gene RocLoc tasarımlı ve P.O.V Plus siper ile tamamen kapalı gözlük kullanmak için düşünülmüş dağ bisikleti kaskı Montaro bu yılın yenilikleri.
  Giro Synthe
         Giro Synthe
  Giro Montaro
         Giro Montaro

  Ayakkabılarda ise Privateer markanın yeni modeli. Naylondan tabanı, nefes alabilen üst kaplama dikkat çeken özellikler.
  Giro Privateer
         Giro Privateer

  Giro, pek çok marka gibi giyimde de bu yıl iyice palazlanmış, Değişik kullanıcı tiplerine hitaben, Truant, Transfer, Venture ve Chrono adı altında kaskından çorabına, trikosundan ayakkabısına kadar birbiriyle uyumlu setler sunuyor.
  Giro Giyim Serileri
         Giro Giyim Serileri

  Cratoni

  Geçen yıl görücüye çıkan ama piyasaya çıkması geciken Alltrack modelinin yanına bu yıl iki küçük kardeş geliyor: Allride ve Allset. Her iki model de 13/14 hava yarığına sahipler, 250-300g ağırlığındalar ve endüro kasklarında daha alt fiyat aralıklarına hitap ediyorlar.
  Cratoni Allride
         Cratoni Allride
  Cratoni Allset
         Cratoni Allset

  Bunlara ek olarak C-Maniac bu yılın yeniliklerinden. Kask 14 hava yarıklı, 320g ağırlığında ve mandallı sökülüp takılabilen çene kısmı var.
  Cratoni C-Maniac
         Cratoni C-Maniac

  ixs

  ixs XULT bütün yüzü kaplayan, 1100g ağırlığında, Xmatter pedler ile darbe emiciliği verimini arttırmış. Kaskın ense kısmındaki pedler “emergency release pad” tasarımına sahipler, bir kaza anında kafayı oynatmadan çıkarılmayı mümkün kılıyorlar.
  ixs XULT
         ixs XULT

  POC

  POC Coron ile “M-Forge” adını verdiği yeni bir madde ile kaplanmış bir full-face kask piyasaya sürüyor. Maddenin getirisi kaskın ömrünü uzatmak.
  POC Coron
         POC Coron

  Mavic

  Mavic son yıllardaki bisikletin her sahasını kaplama stratejisini devam ettiriyor. Yeni kasklar Crossmax Pro tecrübeli endüro sürücülerine hitap ederken, Crossride, aynı tekerlek setlerindeki gibi bu sahaya giriş yapanlar için. Yol bisikletinde Ksyrium Elite “tak ve yarış” tipi yeni model.
  Mavic Crossmax Pro
         Mavic Crossmax Pro
  Mavic Crossride
         Mavic Crossride
  Mavic Ksyrium Elite
         Mavic Ksyrium Elite

  Markanın ayakkabılarında Crossmax SL Ultimate XC yarışçıları için tasarlanmış, karbon tabanlı, 340g. Crossride Elite daha konforlu ve dayanıklı bir model. Yol bisikletinde Ksyrium Elite W ayakkabının sportif yetilerinden ödün vermeden şıklık arayan (aramayan var mı?) kadınlar için.
  Mavic Crossmax SL Ultimate
         Mavic Crossmax SL Ultimate
  Mavic Crossride Elite
         Mavic Crossride Elite
  Mavic Ksyrium Elite W
         Mavic Ksyrium Elite W

  Giant

  Ayakkabı çıkarmayan firma neredeyse kalmadı. Giant'ın Charge ayakkabısı karbon taban, BOA makaralı sıkıştırma sistemi, mikrofiber sentetik üst kumaş ile donatılmış.
  Giant Charge
         Giant Charge

  Scott

  Trail ve enduro sahası için geliştirilmiş ayakkabı Shr-alp, pedal verimi kadar bisikleti sırtta taşırken rahat yürümeyi de mümkün kılmak amaçlı tasarlanmış. BOA makara ve bir bant ile sıkıştırılıyor.
  Scott Shr-alp
         Scott Shr-alp
  Scott Shr-alp
         Scott Shr-alp

  Cube

  Kendi markasıyla ayakkabı üreten firmalar arasında Cube da katılmış. All Mountain Pro serisi bu yıl revaçta olan BOA makarası ve bir bant ile sıkıştırılıp gevşetiliyor. Vibram tabana sahip, 39-48 arası numaralarda mevcut.
  Cube All Mountain Pro
         Cube All Mountain Pro

  Shimano

  Shimano'nun bu yıl en çok kendini gösterdiği sahalardan biri ayakkabılar. Toplam 70'den fazla modelden bahsettiğimiz yazıları burada ve burada okuyabilirsiniz.
  Shimano AM9
         Shimano AM9

  Pearl Izumi

  Pearl Izumi'nin iki ilgi çekici ayakkabısı var. X-PROJECT 1.0 çift BOA makaralı sistemi ve dikişsiz, sadece 0.9mm kalınlığındaki üst yüzeyi sayesinde ayağın formunu alıyor.
  Pearl Izumi X-PROJECT 1.0
         Pearl Izumi X-PROJECT 1.0

  PRO Leader III'te de 0.9mm'lik üst yüzey ve iki BOA makaralı sıkıştırma sistemi var. Ayakkabının kaliperin monte edilen kısmı o kadar içeri gömülmüş ki, kaliperin dışarı taşması sadece 1.5mm ile sınırlı kalmış.
  Pearl Izumi PRO Leader III
         Pearl Izumi PRO Leader III

  Lazer

  Kask markası Lazer de 2016 model yılında enduroya eğilen markalardan. Revolution modeli ayarlanabilen güneş siperi ve kamera ayak montaj yeri gibi unsurların yanında sökülüp takılabilen kulak kısımları ile dikkat çekiyor. Ağırlığı 340g.
  Lazer Revolution
         Lazer Revolution

  Lupine

  Işık üreticisi Lupine'deki, modellerin parlaklıklarını bir nebze arttırmak dışında en önemli yenilik bütün farların artık Bluetooth aracılığı ile gidondan kumanda edilebiliyor olması. Farı açmak, kapamak, yanma şeklini değiştirmek, sadece 1 değil 5 tane fara kadar gidondan tek düğme ile mümkün.
  Lupine Wilma Bluetooth
         Lupine Wilma Bluetooth

  MTBTR'de Eurobike 2015

 • Eurobike 2015 - DemoDay: Bisiklet dünyasında yeni trendler, testler

 • Eurobike 2015 - Bisikletler: Marka marka bisiklet yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Donanım: Marka marka teknik donanım yenilikleri

 • Eurobike 2015 - Aksesuar ve Giyim: Marka marka en yeni giyim ve aksesuar haberleri
 •  

    Bu haber 9339 kez okundu.
    Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

   

  Haber Sponsoru
   
  ---reklam---

   

   Güncel Haberler

  MTB Yarış Sezonu Açıldı
  2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
  Devamı » » » 

  52. TUR'a 53 Gün Kaldı

  Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
  Devamı » » » 

  Shimano 2017 Sezonunu Açtı

  2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

  11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
  Devamı » » » 

  21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
  17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
  29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
  24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
  13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
  19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
  16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
  08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
  03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
  29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
  02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
  29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
  23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
  20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
  19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
  » Tüm Haber Arşivi
   
    Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
    Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

  Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015