Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
31 . Ekim . 2020  
Hakkınızı Arayın!

Hakkınızı Arayın!

Tayvan'dan Mektubunuz Var!

Emre Yıldırım   mtbtr.com © 27.8.2004
Bugün İstanbul Cevizlibağ'daki posta müdürlüğünden beklediğim not geldi. "Gümrüklü postanız gelmiştir. Merkezimize gelerek 7 gün içerisinde postanızı almanız..." Bekliyordum ama bu kadar çabuk değil.
Neden mi bahsediyorum? Adıma gönderilen 2004 model yeni Amoeba titanyum alaşımlı sele borumdan.

2 ay önceydi sanırım. Uzun bir turumuz esnasında selemden çıtlama sesleri gelmeye başlamıştı. Kontrol ettiğimde "titanyum" selemin titanyum olmayan tek parçasının çatlamış olduğunu görmüştüm! Alüminyumdan üretilen sele bağlantı parçası anlaşılan zayıf üretilmişti.. 70kg bir insan durup dururken bu denli "kaliteli" bir sele borusuna zarar verememeliydi. Hele de o noktadan!

Sele borusunu gezi dönüşünde boruyu aldığım yere geri gönderdim. İncelenip gerekiyorsa yenisiyle değiştirilmek üzere. Ne oldu dersiniz?
"Tamam burada bir hata var ancak alımınızdan itibaren 2 ay geçmiş. Yenisiyle değiştirmemiz mümkün değil!"

Ne yapmalıyım diye düşündüm. Bu hatalı ürünü sineye çekip bir daha aynı markayı kullanmamak üzere kendi kendime söz mü vermeliydim?
Hayır! Öğrendiğim anda hemen internet üzerinden Amoeba'nın internet sitesine başvurdum. Durumu anlatır bir e-posta eşliğinde sorunumu kendileri ile paylaştım.

İşte burada anlayış farkı, insana, markaya ve müşteri memnuniyetine verilen değer bir anda ortaya çıkıverdi. Hem de hiç beklemediğim bir hızda. 5 dakika sonra cevabımı almıştım. Tayvandan yazıyordu ilgili... Kısaca:
"Sevgili Emre, ürünümüzle yaşamış olduğunuz memnuniyetsizlikten dolayı üzgünüz. Bize çatlayan parçanın yakın plan bir resmini gönderebilirseniz elimizden geleni yapmak isteriz."

Akşam eve geldiğimde hemen çatlak bölgeyi fotoğrafladım ve kendilerine gönderdim. Sabah bilgisayarımı açıp e-postalarımı kontrol ettiğimde gönderilen cevap beni o kadar mutlu etmişti ki...

"Öncelikle tahmin ettiğimiz gibi kullanmış olduğunuz sele borusunun 2003 yılında ürettiğimiz ve zayıflıklarını çok iyi bildiğimiz bir partiden olduğunu gördük. Daha sonraki dönemlerde ve 2004 senesi içerisinde o bölgeyi özel olarak mühendislerimiz güçlendirdi. (Gerçekten de sele borusu beşipi daha uzun daha kalın ve daha sağlam görünüyor) Vermiş olduğunuz bu geri iletim sayesinde Amoeba mühendislerinin konu ile ilgili çalışmalarına yardımcı olduğunuz için minnettarız. Bizleri bilgilendirdiğiniz ve Amoeba'ya göstermiş olduğunuz güven için teşekkürler. Adresinizi ve sele borusu ölçülerinizi bildirebilirseniz 2004 model sele borunuzu size ulaştırmak istiyoruz. Ayrıca Türkiye'de ürünlerimizi pazarlayan firmanın bilgilerini de bize ulaştırabilirsiniz, konu ile ilgili kendilerini haberdar eder, yeni ürünlerimizi de Türkiye'ye ulaştırabiliriz. Saygılarımızla"
       

Türkiye'de yaşamaya alıştığınızda, bu denli normal bir telafi ve özür mektubu bile insana vay be dedirtiyor ne yazık ki. "Adamlar ne kadar duyarlı. İnsana sadece müşteri olarak değil insan olduğu için değer veriyorlar" diye söylenir buluyorsunuz kendinizi...

Farkındayız diyorlar özetle: Bu sele borusu kırılsaydı neler yaşayabilirdiniz. Belki 10'larca km seleye oturmadan dönmeniz gerekecekti bisiklet turunuzdan. Belki önemli bir düşüş yaşayacaktınız ya da kendinize bir zarar verecektini. Bunun ne kadar tatsız birşey olduğunun farkındayız. Biz de bisiklete biniyoruz. Öyle kilo ile metal parçası satar gibi satmıyoruz parçalarımızı! Bisiklet parçalarını bu şekilde algılamıyoruz. Bu iş sadece para kazanmak için yapılmıyor.. Emek sarfetmeden, müşteriye değer vermeden olmuyor başarıya ulaşmak bunu biliyoruz. Küçücük bir pazar hatta pazar denilemeyecek büyüklukte bir yer olan Türkiye'deki bir müşterimizin diğer müşterilerimizden hiçbir farkı yok bizim için. Çünkü o Amoeba marka ürünü tercih etmiş ve bu onun suçu sorunu olmamalı. Bizim sorumluluğumuz onu mutlu etmek ne pahasına olursa olsun...
Size değer veriyoruz. İnsan olduğunuz için, bisikletsever olduğunuz için!

Fazla uzatmayacağım herhalde ne demek istediğimizi anladınız öyle değil mi? Hakkınızı aramayı hiçbir zaman ihmal etmeyin. Türkiye'deki ilgililer yardım etmiyorsa dünya artık çok küçük... Herşeyin bir çözümü bulunuyor. Hem arada böyle değer verildiğini insan olduğunu hissetmek mutlu kılıyor ruhunuzu.

Herkese bisikletle dolu sorunsuz bir hayat dileriz.

 

  Bu haber 2522 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015