Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
28 . Eylül . 2020  
Eurobike-2004 - Yeni Ürünler

Eurobike-2004 - Yeni Ürünler

Eurobike - Aksesuarlar

Emre Yıldırım   mtbtr.com © 9.9.2004
Eurobike-2004'te yeni bisiklet modelleri ve kadroların yanısıra, yeni buluşlar, araştırma-geliştirme laboratuarlarından taze taze çıkan yeni donanımlar, su sistemleri ve amortisörler benzeri pek çok yeni ürün de bisikletseverler ile buluşma fırsatı buluyor. Bu kez sizlere biraz da bu yeni ürünlerden örnekler vermek istedik...

Camelbak'in, uzun zamandır artık iyice sıradanlaşan görüntüsünü biraz olsun değiştirebilmek için çalışmalar yaptığı biliniyordu. Zaman içerisinde gelişim gösteren su sistemleri teknolojilerine artık görüntü olarak de yenilikler eklenmeye başlanıyor. Bu değişime iyi bir örnek olarak bayan bisiklet sürücüleri için geliştirilmiş Camobak adındaki model gösterilebilir hiç şüphesiz.
Bayanlar İçin Camelbak - Camobak
       Bayanlar İçin Camelbak - Camobak

Camobak, tatlı bir pembe renge sahip olmasının yanısıra (mavisi de bulunuyor) kolsuz üst giyen bayan sürücülerin omuzlarına rahatsızlık vermemek amacıyla kayışlarının iç yüzü de özel bir madde kullanılarak üretilmiş.
Serbest Sürücülerin Yeni Gözdesi "Havoc"
       Serbest Sürücülerin Yeni Gözdesi "Havoc"

Daha maço bir model olan Havoc ise ilk kez özel olarak "serbest sürüş" tutkunları düşünülerek tasarlanmış bir model. Su kesesinin yanısıra, özellikle serbest sürüş esnasında giyilmesi neredeyse zorunlu olan dizlik, tozluk ve dirsek korumalarının rahatça taşınabilmesi için bölümler ve en önemlisi tam kapalı (çene korumalı) bir kaskı da yerleştirebileceğiniz bölümlere sahip olan bu ürün ayrıca yine motokros tipi gözlükler (goggle) koymak için de fileli bir bölüm içermekte.
Çocuklara Özel M.U.L.E
       Çocuklara Özel M.U.L.E

Son olarak Camelbak çocuk sürücüleri de unutmayarak, popüler M.U.L.E modelinin küçültülmüş bir modelini de ufaklıklara sunuvermiş. Oldukça hoş görünüyor öyle değil mi?
Cannondale
       Cannondale'in Yeni Magura Kartuşlu 80mm'liği

Cannondale bir süredir ürünlerinin çekiciliğini arttırabilmek amacıyla, konularında dünyanın en iddialıları olan donanım üretici firmalar ile işbirliklerine gitmekteydi. Bu iş ortaklıklarından birini de Magura ile yapan Cannondale bu işbirliğinden Headshok amortisörleri için mükemmel bir kartuş edinmiş gibi görünüyor; Headshok için özel olarak 80mm esneme paylı özel bir kartuş üreten Magura, sunduğu ilave esneme payı ile tam anlamıyla 80mm payın kullanımına izin verebilmekte.

Avid Juicy Hidrolik Disk Frenleri'nin ucuz bir modelini Juicy Five adıyla üretmeye başlıyor. Seven modelinde bulunan "kavrama noktası ayarı" (bite-point adjust) ve parçalı kelepçe sistemine sahip olmayan bu model neredeyse Seven'a yakın bir frenleme gücü sunmakta hiç zorlanmıyor...
Campagnolo Rapidfire+ Vites-Fren Kolu
       Campagnolo Rapidfire+ Vites-Fren Kolu

Bir süredir Campagnolo'nun (en büyük yol bisikleti çekiş sistemi üreticilerinden biri) yeniden dağ bisikletleri için çekiş sistemi üretmeye başlayacağı en güncel dedikodular arasındaydı. Halen böyle bir hazırlığın ilk kıvılcımlarını görebildiğimiz söylenemese de, patentini de aldıkları yeni bir Rapidfire+ tarzı fren-vites kolu takımını sunuyor olması bu konuda sabırsızlanmamıza yetip de artmakta. Shimano'nun patentlerini "bu ürün bazında" nasıl atlattığı hala esrarını korusa da, Camapgnolo'nun bu kol takımıyla hedeflediği ana ürün yelpazesinin, hızla popüler hale gelmeye başlayan düz gidonlu yol bisikletleri olduğu açıkça belli oluyor.
Resimde görülen karbon kollara sahip model, ergonomik yapısı ile göz doldururken, zorlu dağ bisikleti koşullarında yeterli dayanıklılık ve uygunlukta olmadığını söylememiz mümkün.
Shimano Gore-Tex SPD Uyumlu Ayakkabı
       Shimano Gore-Tex SPD Uyumlu Ayakkabı

İşte şimdiye kadar Shimano'nun ürettiği en iyi ayakkabı. Bu ne bir yarış ayakkabısı ne de BMX tarzı sürüş ayakkabısı. Bu ürün, Gore-Tex ile donatılmış, doğa yürüyüşü özelliğine sahip, Vibram tabanlı, SPD uyumlu bir dağ bisikleti ayakkabısı. Umarız 2005'te ülkemizde de bu ürünü görebilmemiz mümkün olabilir.
Northland
       Northland'dan Yine Gore-Tex Bir Ayakkabı

Gore-Tex ayakkabı üreten tek firma tabii ki Shimano değil. Northland'ın bu modeli de oldukça başarılı görülüyor değil mi?
SRAM Ön Yönlendirici
       SRAM Ön Yönlendirici

SRAM biliyorsunuz Shimano'nun donanım üretimi konusundaki en büyük rakibi. Şimdiye kadar hiç üretmemiş oldukları tek bir çekiş sistemi parçası kalmıştı o da ön vites yönlendirici idi.. Sonunda onu da halletmişler ve ne mutlu bizlere ki artık tamamen SRAM'dan kurulu bir çekiş sistemi kullanabilmek hepimize nasip olabilecek... İki boyda üretilen bu vites yönlendiricide hem üstten hem de alttan çekilebilme özelliği sunulurken, oldukça hoş bir parça ortaya çıkarılmış. Bu parçanın oluşturulması ne kadar uzun zaman aldıysa da sonunda bunun da halledilebilmiş olması artık SRAM'ın Shimano'dan hiçbir eksiğinin kalmadığının en somut işaretlerinden birisi olsa gerek.
Topeak Bikamper İle Çadır Çıtalarına Son
       Topeak Bikamper İle Çadır Çıtalarına Son

Son olarak Topeak'ten çok işlevsel bir çadırı sizlere tanıtmak istedik. Özellikle çadır çıtaları yerine bisikletin kendisini kullanan bu tasarım harikası ürün, özellikle macera yarışçıları ve ince yapılı tur bisikletçileri arasında popüler olacak gibi görünüyor. Resimden de görüldüğü üzere, bisikletin ön tekerleğinin çıkarılıp çadırın baş kısmında çıta yerine kullanıldığı tasarımda, sele borusundan gerilen diğer uç sayesinde tek kişi için oldukça yeterli hacimde bir çadırın hızla kurulabilmesi sağlanıyor. Ayrıca geceleri dışarıda bırakılan bisikletin çalınabilme korkusunu da kendiliğinden önleyecek olan ürünü umarım ülkemizde de en kısa zamanda görebiliriz.

Kaynak:
cyclingnews.com
singletrackworld.com

 

  Bu haber 5201 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015