Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
06 . Aralık . 2020  
Polar'ın Resmi Sayfasına Düşmeden

Polar'ın Resmi Sayfasına Düşmeden

Polar'dan Yeni Bisiklet Bilgisayarları

Emre Yıldırım   mtbtr.com © 11.2.2005
Dünyanın en iyi, en kaliteli nabız saatlerini hangi firma üretir diye bir soru ile karşılaştığınızda çok uzun boylu düşünmenize gerek kalmadan cevap hemen aklınıza gelecektir: Polar

Finlandiya'lı Polar firmasını bu konuda lider yapan en önemli faktör nabız saati teknolojilerini geliştirmedeki öncülüğünün ötesinde, hemen tüm sporlara yönelik çok farklı ve işlevsel ürünlere geniş ürün yelpazesinde yer vermesidir.
Konumuz bisiklet olduğunda, mevcut bisiklet temelli modellerinin en tepesinde tam bir bisiklet antrenörü haline getirilmiş olan teknoloji harikası S725 modeli bulunmaktadır. Nasıl olmasın ki? Bu ürün bisikletiniz üzerinde iki tekeriniz ile ilgili hemen tüm klasik "bisiklet bilgisayarı" özelliklerini üzerinde barındırmasının yanısıra, opsiyonel olarak aldığınız pedal çeviriş hız ölçeri (cadence) ve bisiklet üzerinde ürettiğiniz gücü ölçen "power meter"a kadar tüm gelişmiş antrenman araçlarını üzerinde barındırmaktadır. Nabız saati olarak en gelişmiş özellikleri sahip olduğunu bilmiyoruz söylememize gerek var mı?..

Bu ürünle ilgili çok yakında detaylı bir ürünü tanıtımı yayınlayıp deneyimlerimizi sizlerle paylaşacağız (evet mtbtr olarak bu teknoloji harikası nabız ölçerden bir adet edindik ve üzerinde çalışıyoruz)

Bu haberimizin konusu ise daha farklı: Dikkat ederseniz Polar nabız ölçerlerinin tümü nabız ölçer "saat" yani bileğinizde taşınacak şekilde tasarlanmıştır. Bisiklet ile ilgili modellerin gidon üzerine yerleştirme aparatı bulunsa da bu ürünlerin esas yerleri bileklerimizdir. İşte Polar bu boşluğu hissetmiş olmalı ki sadece gidon üzerinde kullanacağınız iki yeni "bisiklet bilgisayarı"nı ürün yelpazesine eklemiş.

CS100 ve CS200 nabız ölçer modelleri, tüm fonksiyonları kablosuz olacak şekilde tasarlanmış sadece gidonunuzda kullanabileceğiz bisiklet bilgisayarlarıdır.

Her iki model de zengin bisiklet özelliklerinin yanısıra, opsiyonel olarak gelen "kablosuz" pedal çeviriş hız ölçeri (cadence) , 2 bisikletin tüm ayarlarını hafızada tutma, yarı otomatik arka ışık (bir kez ışığı yaktığınızda, herhangi bir özelliği kullanma durumunuzda gece sürdüğünüzü hatırlayarak otomatik olarak ışığı kendileri yakıyor), kalori sayar ve "size özel tempo" (OwnZone) özelliği (günlük performansınıza bağlı olarak üst ve alt kalp atış seviyelerinizi "en iyileyen" üst seviye Polar bisiklet nabız ölçerlerinde bulunan bir özellik) gibi özelliklere sahip bulunuyor.
Polar CS100
       Polar CS100

Her iki bilgisayar ayrıca yepyeni 3 özelliğe sahip: Polar Bisiklet Antrenörü (web tabanlı bir antrenörlük ve günlük programı), mevcut hızınıza bağlı olarak sürekli güncellenen "tahmin edilen varış zamanı" özelliği ve son olarak "otomatik gösterge değiştirici" adı verilen ve sizin seçiminize bağlı olarak belirli bilgisayar özelliklerini aynı sırada ekranında değiştirerek gösterme özellikleri.
Polar CS200 Çıtayı Oldukça Yükseğe Çıkarıyor
       Polar CS200 Çıtayı Oldukça Yükseğe Çıkarıyor

CS200 ise tüm bu özellikler yetmezmiş gibi ilave üst düzey özellikleri portföyüne eklemiş: Bir kere bu bilgisayar, son 7 sürüşünüzdeki verileri hatırlama özelliğine sahip. Bir mikrofon aracılığıyla, kaydettiği bilgiyi bilgisayarınıza aktarabilmekte ve mevcut hızınızın ortalama hızınızın üzerinde ya da altında olduğunu size söylemekte. Ayrıca CS200 ne kadar yemek yemeniz gerektiğini ve yeni "Bisiklet Yoğunluk/Ekonomi" özelliği sayesinde, özellikle uzun yolculuklarınızda, harcadığınız kalori miktarını hesaplayarak ne miktarda yemek yemeye devam etmeniz gerektiğini size bildiriyor.

Anladığımız kadarıyla bu iki bilgisayarın yapamadığı tek şey bizim yerimize sele üzerine geçip pedal çevirmek!

Bilgi şu anda www.polar.fi sitesine koyulmamış durumda ve ürünlerin fiyatları belli değil ancak meraklıları için kısa süre içerisinde sitelerinde bulunabileceğine eminiz.

Polar ürünlerinin Türkiye Temsilcisi Finspor'a www.finspor.com adresinden ulaşabilir sözkonusu ürünler ile ilgili bilgiyi kendilerinden elde edebilirsiniz.

Kaynak: cyclingnews.com

 

  Bu haber 3787 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015