Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
30 . Ekim . 2020  
Türkiye için Holecek Formülü

Türkiye için Holecek Formülü

Türkiye için Holecek Formülü

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 12.10.2005
Avrupa Bisiklet Birliği (UEC) Başkanı Vladimir Holecek, Türkiye'nin, bisiklet sporunda Avrupa seviyesine gelebilmesi için, uluslararası ilişkileri geliştirmesi ve maddi kaynak yaratması gerektiğini söyledi.

Balkan Bisiklet Birliği Toplantısı için Antalya'nın Alanya İlçesi'ne gelen Holecek, bisiklet sporunun, dünyada, Avrupa'da ve Türkiye'de bulunduğu noktayı değerlendirdi. Holecek, Avrupa'da bisiklet sporunun belirli bir sistem ve altyapısı olduğunu belirterek, ''Avrupa'da bir sistem var ve biz Türkiye'yi de bu sistemin içinde görmek istiyoruz'' dedi.

Türkiye'nin bisiklet sporunda Avrupa ülkelerine göre geride kalmasının, uluslararası ilişkilerin eksikliğine bağlayan Holecek, Bisiklet Federasyonu'un son zamanlarda bu konuda başlattığı girişimlerin, Türkiye'nin bu spor dalında öne çıkmak istediğini ortaya koyduğunu vurguladı.

       

Holecek şunları söyledi:
''Balkan Bisiklet Birliği toplantısını burada yapmamız, Türkiye'nin bisiklet organizasyonlarında öne çıkmak ve öncü olmak için adım atmak istediğini ortaya koyuyor. Türkiye'de bu tür organizasyonların daha sık yapılması ve uluslararası organizasyonların içerisinde yer alması tabiki ileride çok şeyler olacağını ortaya koyuyor. Eğer Türkiye, diğer Avrupa bisiklet federasyonlarıyla işbirliği yaparsa genç nüfusunuzla bisiklete olan ilginiz daha çok artacak ve başarının da çok daha çabuk gelebileceğine inanıyorum. Bugüne kadar Türkiye hiçbir Avrupa ülkesiyle temasta bulunmadı. Şu anki yönetim bu konuda istekli ve girişimci. Bu ilişkileri çok çabuk geliştireceğine inanıyorum.''

Spordaki başarıda uluslararası tecrübe ve ilişkinin önemine işaret eden Holecek, Türkiye'nin Avrupa'daki uluslararası müsabakalara katılarak tecrübe kazanacağını söyledi.

Holecek şöyle devam etti:
''Önemli olan, Türkiye'nin Avrupadaki uluslararası müsabakalara katılması. Yani gençlere önem verilmesi. Genç nüfusunuz var. Gençler ve büyüklerde dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılmanız gerekir. Bunlar çok önemli. Biz Türkiye'de uluslararası organizasyonların yapılması için yardımcı oluruz ve bunu seve seve yaparız. Çünkü, Türkiye, Avrupa Bisiklet Federasyonu çatısı altında. Yani siz bizim üyemizsiniz. Her yıl Avrupa Bisiklet Federasyonu Avrupa çapında 20-24 müsabaka düzenliyor. Tabiki çok büyük bir şansı var Türkiye'nin de. Bu 24 yarışın birinin Türkiye'de yapılması mümkün olabilir.

Bisiklet sporunun Avrupa ve dünyada çok önemli bir yeri olduğuna değinen Holecek, '''Türkiye'nin bisiklet sporunda avrupa seviyesine gelebilmesi için uluslararası ilişkileri geliştirmesi ve maddi kaynak yaratması gerekiyor. Çünkü bisiklet sporu pahalı bir spor dalıdır. Hükümetlerin bu iş için kaynak ayırması gerekiyor. Sponsorlar bulmanız gerekiyor. Örneğin henüz Türkiye'de bir veledrom yok. Ama iki tane genç yeteneği çıkarıp İsviçre'deki kampta eğitip, başarılar elde ebilirsiniz'' diye konuştu.

Bisiklet sporunun gelişmesi için Türkiye'de yabancı antrenörlerin de görev yapması gerektiğini dile getiren Holecek, ''Onlar Türkiye'nin Avrupa'da öne çıkmak için istediği adımların nasıl atılacağı konusunda da önemli katkılar sağlayacaktır'' dedi.

Türkiye'ye ilk kez geldiğini ve gördüklerinden çok etkilendiğini söyleyen Holecek şöyle konuştu:

''İlk defa Türkiye'ye geliyorum. Böyle bir iklim, harika bir doğa, güzel oteller ve modern bir havalimanı var. Bunlar beni çok etkiledi. Böyle bir ülke böyle bir güzellik. Doğrusu şok oldum. Böyle bir ülkede yaşamak ve bisiklet sporu yapmamak inanılır gibi değil. Biz istiyoruz ki, Türkiye uluslararası organizasyonlara talip olsun. Adım atsın. Şimdi Türkiye, bu adımları yıllar sonra atmaya başladı. Türkiye bugünkü adımları atmaya devam ederse, kısa zamanda Avrupa Şampiyonası ve daha yüksek düzeyde organizasyonlarının burada yapılması için her türlü desteği veririz.''

 

  Bu haber 2814 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015