Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
30 . Ekim . 2020  
Mtb Balkan Şampiyonası Türkiye'de Yapılacak

Mtb Balkan Şampiyonası Türkiye'de Yapılacak

Selanik - İstanbul Bisiklet Turu

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 12.10.2005
Balkan Bisiklet Birliği, Türk-Yunan dostluğunu geliştirmek amacıyla Selanik-İstanbul Bisiklet Turu düzenlenmesini kararlaştırdı.

Balkan Bisiklet Birliği Kongresi, Antalya'nın Alanya İlçesi'nde yapıldı. Toplantıdan sonra bazı soruları yanıtlayan Balkan Bisiklet Birliği Başkanı Athanasios Tzimas, toplantıda, Selanik-İstanbul Bisiklet Turu düzenlenmesi konusunda karar alındığını söyledi.

Selanik-İstanbul Bisiklet Turu düzenlenmesi fikrini 6 yıldır benimsediğini, ancak bunu gerçekleştiremediğini belirten Tzimas, bugünkü toplantıda, tüm üyelerin oybirliğiyle bu turun düzenlenmesi için karar alındığını bildirdi.

Selanik-İstanbul Bisiklet Turu'nun 900 kilometrelik 6 etapta yapılacağını ve 6 gün süreceğini belirten Tzimas, turun, uluslararası düzeyde ve her yıl gerçekleştirilecek resmi bir organizasyon olacağını belirtti. Tzimas, turun, Dünya Bisiklet Birliği Müsabaka Takvimi'ne alınması için önümüzdeki günlerde resmi başvuru yapacaklarını da kaydetti.

Tzimas, Selanik'teki Atatürk evinin ziyaretiyle başlayacak organizasyonun amacının, Türk-Yunan dostluğunu geliştermek olduğunu, bu nedenle finiş ya da başlangıç noktasının Selanik olmasını düşündüklerini de ifade etti. Tzimas, turun dönüşümlü olarak bir yıl Selanik'ten, bir yıl İstanbul'dan başlayacağını da dile getirdi.
Yarışmaya katılacak takım sayısının 12 olacağını belirten Tzimaz, ''Selanik-İstanbul Turu'na, 2 Yunan 2 Türk takımı, bir de, 3 sporcu Yunanistan'dan 3 sporcu Türkiye'den olacak karma bir takım katılacak. Diğer takımları değişik ülkelerden davet edeceğiz'' dedi.

Tzimas, turun, Selanik-Kavala, Kavala-Santi, Santi-Aleksandrapoli, Aleksandrapoli-Tekirdağ, Tekirdağ-İstanbul etapları ve İstanbul'da kriteryum şeklinde yapılacağını da vurguladı.

Bu organizasyonun büyük yankı göstermesini beklediklerine de işaret eden Tzimas, ''Dünya Bisiklet Birliği ve Avrupa Bisiklet Birliği başkanlarını davet edeceğimiz bu organizasyona, iki ülkenin hükümet yetkililerinin de katılması, organizasyonu daha da güçlü kılacaktır'' dedi.

Tzimas, toplantıda, 2006 yılında yapılacak organizasyonlarla ilgili kararlar alındığını, Dağ Bisikleti Balkan Şampiyonası'nın da Türkiye'de yapılmasına karar verdiklerini bildirdi. 2006 yılındaki Velodrom yarışlarının Yunanistan'da yapılacağını da belirten Tzimas, yol yarışlarının nerede yapılacağı konusunun henüz karara bağlanmadığını da bildirdi.

Tzimas, 2008 Olimpiyatlarına dahil edilen BMX bisiklet yarışları için deneme müsabakalarının artırılacağını, bununla ilgili konuların da toplantıda ele alındığını ifade etti.
Yeni bir spor dalı olan BMX için henüz hiçbir Balkan ülkesinde pist bulunmadığını da bildiren Tzimas, Alanya'da BMX pisti oluşturulması için başlatılan çalışmayı memnunlukla karşıladıklarını da sözlerine ekledi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu da yaptığı açıklamada, Türkiye'de bisiklet sporunu geliştirmek için uluslararası ilişkileri önem verdiklerini belirterek, Balkan Bisiklet Birliği Kongresi'nin, kendi girişimleri sonucunda ilk kez Türkiye'de yapıldığını, en kısa zamanda Avrupa Bisiklet Birliği toplantısının da Türkiye'de yapılması için çalışacaklarını söyledi.

 

  Bu haber 4141 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015