Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
25 . Kasım . 2020  
X-Vert En Önemli Yenilik

X-Vert En Önemli Yenilik

Corratec 2007 ve Bütün Cannondale Resimleri

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 14.8.2006

Eurobike’a doğru yaklaştıkça 2007 ürünlerinin tanıtımı da hızlanıyor. Ülkemizde özellikle X-Vert serisi ile bayağı tutulan markalardan biri de Corratec. Corratec bilhassa geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü ve TCM (Tubing-casting-molding) yöntemi ile yaptığı karbon Revolution modeli ile ilgi ve beğeni topladı.

2007 yılında da Corratec markasında bayağı güzel değişiklikler var. Bu değişiklikleri gerek karbon sahasında, gerekse ülkemizde en tutulan model olan X-Vert’te. Onun dışında Corratec zâten çok iyi çalışan modelleri ufak ufak geliştirmekle yetinmiş. Sırasıyla neler değişiyor, Corratec’te 2007’de neler geliyor bir bakalım.

Bisiklet Oluşturucu

Corratec 2007 serilerinin en üst modelleri için herkesin kafasına göre bisiklet oluşturabileceği bir bisiklet oluşturucu programı koyuyor sayfasına. Bu sayede her serinin en üst modeli müşteri zevkine göre amortisörü, tekerlek setini, çekiş sistemini, seleyi, gidonu vs. DT Swiss, Fox, Manitou, Mavic, Rock Shox, Shimano ve zzyzx’ten oluşan parçalarla donatabilecek.

X-Force / All Mountain

All Mountain serisinde Corratec 3 model sunuyor. 2006’ya göre en önemli değişiklikler yeni kadro tasarımı ve geometrisi yanında geliştirilen çok eklemli (Multi-Linkage) arka süspansiyon tasarımı sayesinde 116mm ile 136mm arasında değişimin çok daha hızlanmış olması.

X-Force
       X-Force

AirTech

AirTech serisinin en önemli yeniliği bayağı bir hafifleyecek olması. Özellikle kadronun arka bölümünde büyük ölçüde bu yönde geliştirme sağlanmış ve esnemezlik bilhassa arka tekerlek mili bölümünde arttırılmış.

Air-Tech Worldcup
       Air-Tech Worldcup

Revolution

Corratec’in en beğenilen modellerinden biri Revolution. Bayağı karmaşık bir yapım sekli olan TCM (Tubing-Casting-Molding) teknolojisi 2007 modellerde daha da geliştirilmiş. Kadronun güç binen bölümleri desteklenmiş, özellikle alın borusunda esnemezlik arttırılmış ve bu sayede bisiklete yön vermek, bisikletin „emredileni yapması“ 2006 modelinden daha da kolaylaşmış.

Revolution TWC
       Revolution TWC

Revolution
       Revolution

MTB-Maura Sannino

Corratec, daha doğrusu Maura Sannino gecen yıldan beri sipariş üzerine kişiye özel karbon kadro yapıyor. Sannino’nun karbon dağ bisikleti 2007’de tamamen yenilenmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Karbon borular daha güçlendirilmiş, kevlar ekler ile alt boru ve çeki borularında dayanıklılık ve daha önemlisi esnemezlik belirgin ölçüde arttırılmış. Corratec bisiklet oluşturucu ile sele borusu tasarımına kadar özel sipariş edilebilen el yapımı MTB-Sannino karbon çatal ile sadece 7.5kg ağırlığında.

Sannino
       Sannino

Sannino detay
       Sannino detay

X-Vert

Gelelim X-Vert’e. X-Vert’ün şimdiye kadar sayfamızda da sıkça dile getirdiğimiz zaaflarından biri yer yer 2 kiloyu hayli geçen kadrosunun ağırlığı idi. Corratec 2007 modellerinde X-Vert’ün bu hafif inişe yönelikimsi diyebileceğimiz bu Monobox tasarımından tamamen vazgeçiyor. Bunun nedeni Corratec’in „tur“ sınıfı için diye sınıflandırdığı X-Vert’ün şimdiye kadarki tasarımının pek de tur içinmiş gibi durmaması ve Corratec’in 2007’den itibaren „dirt“ sınıfı bisiklet de sunacak olması. Dolayısıyla bu sınıf ile X-Vert serisi arasındaki farkı daha açmak gerekmiş. X-Vert’te üst boru çok daha incelmiş, dörtgen başlayıp ovalleşiyor, geometride yapılan değişiklikler ile X-Vert serisinin eskisinden daha hafiflemiş ve –bizce- çok daha şık olmuş. Ayrıca „X-Vert Light“ adını taşıyan 2cm daha kısa üst borusuna sahip bir de kadın modeli geliyor 2007’de.

X-Vert
       X-Vert

Superbow Team
       Superbow Team

Superbow Cross
       Superbow Cross

Fotoğraflar: CORRATEC

Bütün 2007 Cannondale Resimleri

Geçtiğimiz hafta 2007 model Cannondale yeniliklerini ve yeni teknolojileri sizlere son derece etraflıca tanıtmıştık. Bu haberi okumadıysanız sayfanın altındaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Cannondale’in bütün 2007 model bisikletlerini seyretmek istiyorsanız da aşağıdaki sayfaya buyurun:

Bütün 2007 Cannondale’ler

 

  Bu haber 6810 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015